geen zin in CB met 9 maanden.

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Muusje20, 10 mei 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Ik heb geen problemen met cb. Ze hebben mij eigenlijk altijd heel goed geholpen (geen rare adviezen als laten huilen of dat ik bij 4 maanden MOEST voeden of dat ik een fles erbij of eraf moest hebben)
    Maar het grappige is: ik hoef dus helemaal niet met 9 maanden. Doen ze hier niet. 11 maanden pas. Ik had best gewild haha. Ben wel benieuwd hoe naar zijn curve etc.

    Het is niet verplicht. Als je niet wilt ga je niet. Maar de reden dat hij het niet leuk vindt om aan en uitgekleed te worden. Tja. NIet alles in het leven is leuk. Hebben ze die les ook gelijk geleerd.
     
  2. bsmits

    bsmits Actief lid

    29 apr 2014
    127
    2
    18
    NULL
    NULL
    Dat is dan wel flink balen (ik wil een ander woord typen, maar dat wordt waarschijnlijk weggecensureerd door het forum :D).
    Gelukkig zijn er ook CB's waar de mensen wel goed hun werk uitvoeren en dit wel op tijd gesignaleerd wordt.

    Heb je wel een klacht ingediend? het helpt jouw dochter niet, maar die arts is misschien nog steeds werkzaam en blijft missers maken. Als het niet bekend is bij de organisatie, kunnen ze haar ook niet nascholen.
     
  3. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    9 jan 2013
    9.521
    3.739
    113
    Hier ook geen problemen met het CB.
    Verder was 9 maanden hier een groepsafspraak en als ik zin had mocht ik komen om een uur met andere moeders te kletsen e.d. maar daar had ik geen behoefte aan.
    Volgende afspraak is hier binnenkort weer met 11 maanden, daar ga ik wel gewoon heen, maar van groepsafspraken zie ik het nut niet zo in.
     
  4. Kiwi25

    Kiwi25 Niet meer actief

    Verwar een jeugdarts (CB) niet met een kinderarts (ziekenhuis) die minstens 5 jaar specialisatieopleiding gedaan heeft. Opleiding tot jeugdarts is een stuk basaler.
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    tja ik vind het er wel bij horen, ja..nee verplicht is het niet...maar ja er is maar weinig verplicht
     
  6. tasje

    tasje Actief lid

    20 mei 2014
    467
    187
    43
    Zoals hierboven aangegeven, ik vind jouw motieven om niet te gaan ook wat vreemd.
    Bij ons ligt er standaard een aankleedkussen op de weegschaal. Mijn dochter vindt het vervelend om gemeten te worden. Want ja ,dan moet ze liggen. Pech!

    Wij mochten na de 6mnd, de 9 mnd overslaan en kiezen of we voor de 11 mnd een afspraak wilden, of alleen de vaccinatie. Lijkt ook wel verschillend per CB?
     
  7. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.467
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Aankleedkussen op de weegschaal? Hier niet hoor! Harde koude schaal met een velletje papier. Mijn kinderen vinden/vonden het ook vreselijk. Maar goed. Niet wegen is voor mij geen optie. Wat meerderen zeggen: niet alles in het leven is leuk.

    Klacht indienen: ik zeg eerlijk, ik heb er niet eens over gedacht. Maar eigenlijk had ik dat idd wel moeten doen. Heb het wel bij een volgend bezoek tegen de arts gezegd (ze heeft meer missers begaan bij mijn oudste en zoiets koppel ik wel altijd terug), maar daar werd heel makkelijk over gedaan: 'zo zie je maar dat een moedergevoel meestal gewoon klopt'. Ja en dus?...
     
  8. bsmits

    bsmits Actief lid

    29 apr 2014
    127
    2
    18
    NULL
    NULL
    Brrr naar dan zeg. Hoop dat ze op zn minst nog ergens wel een kleine sorry ertussen mompelde...

    Sommige weegschalen hebben een klein kussentje erop liggen. Of er ligt een opgevouwen handdoekje op. Handig voor bij de ongelukjes Ik heb altijd een doek mee. Stel dat het handdoekje er niet meer ligt (vanwege de ongelukjes), vraag ik of die er eerst op mag. De weegschalen worden toch eerst op '0' gezet. Meten is vervelend omdat het lijfje helemaal uitgerekt moet worden, jammer dan voor de kleine.
     
  9. roomsoesje27

    roomsoesje27 Bekend lid

    28 jul 2013
    899
    1
    16
    Assen
    Daar ben ik bewust van maar om de zoveel tijd een check bij de kinderarts krijg je niet. Al gaf onze kinderarts in het ziekenhuis aan geen verstand te hebben van heupjes, dat konden ze bij het CB veel beter. Zo zie je maar weer. Eigenlijk vind ik het hele CB onzin, maar heb geen zin in gezeur en vind het gaan naar de jeugdarts een redelijk compromis. Hier trouwens altijd een zelf meegebrachte hydrofiel doek bij het wegen en meten, je bent er zelf altijd nog bij en als jij het niet eens bent met een kaal weegschaaltje, dan moet je zelf een doekje meenemen en dan hoeft hij niet op een kale koude weegschaal te liggen.
     
  10. Knuffie85

    Knuffie85 Niet meer actief

    Ik heb nooit een afspraak gehad met 9 maanden. Dadelijk met 11 maanden weer
     
  11. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Vooral het laatste, alsof het cb verplicht stelt dat de baby op een koude ondergrond moet liggen, en je als ouder daar niks aan kunt doen?
     
  12. merah

    merah VIP lid

    8 jun 2009
    13.467
    4.919
    113
    Vrouw
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    En dat mag hier dus niet roomsoesje, een eigen doek op de weegschaal.
    Raar eigenlijk, dat het overal weer anders is bij zo'n landelijke organisatie.
     
  13. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Maar het CB is nou niet bepaald iets wat je perse zou moeten doen, omdat je anders niet meer weet hoe het met je kind is ofzo...
    Kom op zeg, vind dit wel een overtrokken reactie. Alsof je, als je 1 ding laat schieten omdat je het minder fijn vindt, direct een over-all levenshouding hebt van alle moeilijke dingen vermijden...

    @TS: CB is niet verplicht, dus als jij niet wilt, dan ga je niet. Met de jongste weinig geweest, omdat we het ziekenhuis al plat liepen met haar. Vonden ze op het CB een beetje ingewikkeld, maar goed, daar hadden zij last van, wij niet ;)
    Als onze jongste trouwens volledig gezond was geweest, was de kans groot geweest dat ik ook niet meer gegaan was. Het heeft nooit enige toevoeging gehad voor me: ik zie aan m'n kinderen wel of ze voldoende groeien of niet en of ze goed ontwikkelen. Heb er nog nooit bruikbare tips gehad en afspraken op CB komen per definitie dan toch te laat om antwoorden te krijgen op vragen die je hebt.
     
  14. Lovemykids4

    Lovemykids4 Niet meer actief

    Ik zie ook er op tegen de 5 mnd consult.
    Bang dat ze gaan zeuren over mijn meisje.
    Ze krijgt 7 a 8 flesjes per dag nu ik over ben op flesvoeding.
    En over haar gewicht gaan zeuren.
    Ze weegt nu dik over de 9,5 kilo heen en is ruim over de 74 cm.

    Voor dat mensen gaan zeuren over de hoeveelheid flesjes;)
    Ze drinkt maar 60-80 cc per flesje.
    En soms een dagje 90 cc per flesje.
    Dus krijgt nog minder dan 700 cc per dag naar binnen.
     
  15. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Gewoon niet in details treden, zou ik zeggen? Hoe gaat het, nou goed. Hoeveel flesjes krijgt ze, gewoon normaal, 700 cc totaal :)
     
  16. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    29 nov 2013
    3.534
    3.869
    113
    Dingen verdraaien op een cb is toch totaal niet nodig? Als je buurvrouw bv zou vinden dat je kind meer groente moet eten maak je je daar dan ook druk om? Dat is een beetje hetzelfde vind ik. Zolang je kindje gezond is en het goed doet lekker laten kletsen.
    cb is leuk maar niet altijd wat boeiends.
    Ik ga wel altijd maar ik zit altijd langer te wachten dan dat we bezig zijn.
    "hoe gaat het?" "ja goed" "ok, nog vragen?" "nee" "oh... nou ok dan maar" :D
     
  17. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    Aan mij heb je niets ik kom er helemaal niet
     
  18. Muusje20

    Muusje20 Actief lid

    13 nov 2014
    264
    0
    0
    Nou zeg, sommige reacties zijn wel erg heftig. Ik vraag alleen of het met 9 maanden verplicht is om te gaan? De rest van de afspraken ben ik keurig geweest. En indd hij vind het afschuwelijk om op die harde weegschaal te liggen waar enkel een stukje papier op ligt. En niet alleen dat, hij blijft dan huilen tot aan het eind.. Dus als het half niet hoeft.. Verder heb ik een heel makkelijk en lief kind!
    En of ik geen verplichtingen wil? Dat is natuurlijk grote onzin!
     
  19. autumn86

    autumn86 Bekend lid

    3 sep 2014
    790
    532
    93
    Oeps dan hadden ze bij mij pech gehad, doek erop anders wordt er niet gewogen. Dan zorg ik thuis wel voor een goede weegschaal.
    Hier is het trouwens standaard dat je eigen doek meeneemt. Wordt ook bij de eerste afspraak met wvp aan huis aangegeven.

    Wij hebben geen afspraak met 9mnd, vond de arts niet nodig, ik vond het ook niet nuttig. Met 11 mnd zien we de arts weer. Controle heupen vind ik wel nuttig.

    In het begin ben ik wel vaker geweest om te wegen, baby met reflux wilde ik wel goed in de gaten houden.

    Ik wil geen voedings- of opvoedadvies, zolang ik er niet om vraag, dat is bij mijn cb ook geen probleem. Voordeel mij cb-arts is geen onbekende met dragen, bv, wasbare luiers en samen slapen.
     
  20. Muusje20

    Muusje20 Actief lid

    13 nov 2014
    264
    0
    0
    Nou indd ik wil ook geen voedings of opvoedadvies als ik dat niet vraag. De eerste paar afspraken zijn zeker nuttig voor de groei ect.
     

Deel Deze Pagina