Dat lijkt me ideaal die ondergrondse containers, en zelf niet meer zon stinkbak in de tuin. Ik heb soms geen zin om buiten te zitten vanwege dat vieze ding. Ik kwam vanmorgen in de keuken. Ik dacht hee ik zie geen fruitvliegjes. Ik maak 1 beweging en een complete horde stijgt op. Hoe werkt dat met azijn? Gewone azijn in schaaltje met folie erover met gaatjes erin? Hoe groot moeten die gaatjes zijn?
Ik heb ook zon klein bakje, ik gebruik m nu dus even niet Maar normaal leg ik er een krant onderin en dan schud ik dat hele zaakje in de container. Als hij dan nog vies is even onder de tuinslang.
Laatst slokje wijn of een stukje overrijpe banaan erbij werkt ook goed. Ik prik meestal gewoon met een vork gaatjes en dat werkt prima. Ik ken ook mensen die een V-vormig kokertje maken van papier.. Dat snappen ze ook niet als ze proberen weg te vliegen.
Biologisch afbreekbaar zakken zijn in ieder geval te koop bij de AH, voor de container en pedaalemmer, ideaal.
Vliegen leggen eitjes in eierschalen luiers en vlees. Al is het maar het sap van vlees. Plastic vleesbakjes spoelen wij altijd uit onder de kraan. de rest goed in een dichte zak. En zorgen dat de bak niet in de volle zon staat. voor de stanklucht kun je een boterham gedrenkt in de azijn in je bak gooien. Gaat alle geur daar op zitten.
Fruitvliegjes leggen eitjes in fruit . Hier heel veel fruitafval en dus heel veel fruitvliegjes. Nu gelukkig wat minder (door het koelere weer?)
Oh en wat ook wonderen doet... Als 1 van je buren graag vist. Dan ruimt ie met plezier de maden voor je op
Ik gooi winters gewoon schillen van fruit en groente in de groene container. Maar zomers alles in de prullebak afgesloten in een zakje en dan in grijze container. Gebruik nu alleen de groene bak voor tuin afval Heb azijn met folie erover. Nog niks gevangen helaas.
Onze bak zat laatst vol met fruitvlieg maden... Gelukkig geen grote maden gehad. Heb ze allemaal verzameld en in gras hier verderop gelegd, voor de vogels
Hier betalen we per leging van de restafval bak, dus dat wordt een duur grapje dan... Gelukkig blijven de maden in de bak.
ik heb een glas fruitsap op het aanrecht neergezet, met een elastiekje een stuk plastic folie erover gespannen, met een sate prikker heb ik er gaatjes ingeprikt. Nu ligt er een laagje dode fruitvliegjes in