Vraagje voor een zwangere vriendin; ze heeft kip besteld en die bleek nog rauw van binnen, kwam ze achter tijdens het eten. Ze maakt zich nu enorm zorgen over listeria. Ik vind veel tegenstrijdige berichten hierover, wie weet er meer van? Ze kan niet meer dan afwachten maar wil haar graag geruststellen.
Geen listeria, maar inderdaad salmonella. Van salmonella ga je gigantisch spugen. Niet in fases, zoals normaal, maar het blijft maar achter elkaar komen met oa gevaar tot uitdroging natuurlijk. Een (niet zwangere) vriendin heeft het een keer opgelopen. Overigens was die binnen een uur daarna al ziek geworden, dus inmiddels is het gevaar daarop waarschijnlijk al geweken. Mocht ze toch twijfelen, laat haar dan even met de verloskundige bellen. Die kan haar wel geruststellen.
Vaag, helemaal geen meldingen gehad van jullie reacties :/ Thnx in ieder geval! Ze is niet ziek geworden, wel wat beroerd maar dat kan ook van de spanning komen. Gisteren bij de vk geweest en die laat bloed prikken om te zien of ze al ooit listeria heeft gehad. In dat geval is de kans nu kleiner maar blijft aanwezig en kan zich tot 70 dagen na besmetting nog uiten. Ze moet de baby goed in de gaten houden (of ze hem blijft voelen) en na de geboorte ook nog. Hoelang weet ze niet, is er niet bij gezegd. Ik denk dat het wel meevalt en idd, salmonella daar word je doodziek van; heb het als kind ooit gehad, kwam er langs alle kanten uit en duurde best een tijdje. Als ze dat had gehad dan had ze het allang gemerkt