Vandaag kregen we een envelop in de bus van de ING (hier hebben we een betaal- en spaarrekening), met een folder en brief over het afsluiten van een spaarrekening voor je kind/kleinkind. Reclame dus. Op zich niets mis mee, maar ik vraag me toch af hoe ING weet dat wij een kind hebben? Ons eerste kind is geboren in november. Iemand?
Geen idee. Bankier zelf ook bij de ING, maar dit hoor ik voor het eerst. Even bellen en vragen. (Misschien wel via zo een gratis box)
Ik heb te horen gekregen dat ze die informatie van de gemeente krijgen. Ik kreeg 2 weken na de geboorte van mn 2e een felicitatiekaart van de rabobank. Met daarbij, uiteraard, een folder voor een kinderrekening.
Dat zou het kunnen zijn indd! Hebben we het afgelopen kwartaal voor het eerst kb ontvangen.. Als dat zo is vraag ik me toch af of ze informatie als betalingen en afschrijvingen 'zomaar' mogen gebruiken voor dit soort dingen.. Het maakt me verder niet heel erg veel uit hoor. Ze mogen me best een brief sturen. Maar ben toch wel nieuwsgierig hoe dit kan
Ik denk dat ieder koppel vanaf een bepaalde leeftijd deze mailing krijgen. Inhoud van een rekeningafschrift mag hier niet voor gebruikt worden lijkt me.
zover ik weet komt veel info ook bij gemeente vandaan. zo krijg ik hier ook van alles en ook va die dozen idd
Ik denk dat ze die gegevens via gemeente kunnen inzien ofzo? Wij kregen dat ook van ING en van ABN-AMRO kregen we zelfs een brief/folder met de naam erop.
Nee, wij hebben ook een rekening bij ING, maar daar komen geen kind-gerelateerde bedragen op en die gaan er ook niet af. Nooit een dergelijke mailing gehad. Dus ik denk dat zij idd dit soort mailings sturen als ze aan je betalingsverkeer zien dat er een kind is.
Misschien dat ze dit wel aan je betalingen kunnen zien. Ik weet wel dat toen ik jaren geleden bij de ABN AMRO mijn eerste studiefinaciering kreeg de rekening automatisch een studenten rekening werd.
Een collega vertelde dat ze die informatie ook kopen van al die 'gratis' dozen en andere meuk. If it's free, YOU are the product
De gratis dozen inderdaad Toen mijn zus mijn gegevens opgaf voor al die gratis babydozen en dergelijke, heb ik haar ook een ander nummer en ander e-mailadres gegeven dan dat ik reguleer gebruik. Ik zie precies waar alles vandaan komt. Ik ben een beetje paranoïde met mijn gegevens Aannemen is 1 ding, weten een tweede. En ik weet gewoon graag alles en hoe men bij zulke ideeën komt.
Hmmm blije dozen kan het niet zijn.. Die heb ik (voor zover ik nog weet) namelijk nooit aangevraagd. Juist vanwege de overload aan reclame die je dan krijgt. Bovendien was de brief geaddresseerd aan mijn vriend en hij heeft zeker weten geen blije doos aangevraagd Betaling van kb is het trouwens ook niet.. die krijgen we namelijk gestort op onze en/of rekening dus dan zou de brief (gezien het geautomatiseerde versturen van tegenwoordig ) ook aan ons beiden geaddresseerd moeten zijn (zoals alle post die met die rekening te maken heeft) Denk dus toch de gemeente.. wat mij doet afvragen aan welke instanties de gemeente nog meer onze gegevens doorspeelt.