Vosje... vaak zijn het kinderen van ouders die zich er niet zo om bekommeren... We hebben het hier op school een heeeele tijd gezien.. Ouders werden door leerkrachten geconfronteerd met het feit dat hun kind pestte, maar die ouders zeiden doodleuk dat hun kind zoiets nooit zou doen en er werd niets mee gedaan... maar goed... we zijn inmiddels weer compleet offtopic
Ik ben het met zo'n beetje alles eens wat Freewilly schrijft. IK met nadruk op IK vind dat homo en lesbische stellen geen kinderen kunnen krijgen omdat dat niet zo hoort (MIJN mening) , er staat heel duidelijk in de bijbel dat homosexualiteit niet ok is, ik kan me dus niet voorstellen dat Onze Vader het ok vindt dat homo of lesbische stellen kinderen krijgen.
Daar komt Taliaa: gehuld in een dikke olifantenhuid Want.... Ook ik ben het met Freewilly eens! Over het waarom etc: dat is mijn geloof. Want mijn geloof is gebasseerd op de Bijbel. En als ik 1 gedeelte wegleg omdat dat mij niet zo vriendelijk lijkt, of niet zo goed uit komt, of omdat ik het niet geloof.. Wat is dan nog de waarde van mijn geloof? Waarom zou ik het ene wegleggen als ouderwets en bekrompen, maar dan wel claimen gered te zijn door de Here Jezus (een man die 2000 geleden stierf om ons te redden, kijk, dat is net zo oud en in sommige ogen net zo bekrompen) Er werd heel oprecht gevraagd hoe gelovigen tegen bepaalde dingen aankijken, en er werd gestart met kunstmatige bevruchting. ik kon al op mn klompen aanvoelen dat het hier zou uitkomen, maar als er oprecht wordt gevraagd om een mening, ga er dan ook oprecht mee om. Natuurlijk snap dat het voor ongelovigen, of nee, voor niet christenen het hard klinkt en liefdeloos. En natuurlijk weet ik dat de kreten'God is een God van liefde" me nu weer om de oren zullen vliegen. En ik weet ook dat dit de meest gevoelige onderwerpen zijn en de onderwerpen die het meeste onbegrip opwekken bij de niet christenen. Kijk er werd gezegd dat sommige gelovigen hypocriet zijn en onecht omdat ze dingen (uit de Bijbel) in hun eigen straatje uitleggen en dingen die ze niet aanstaan. En dat snap ik. Maar als vervolgens iemand dat dus niet doet, dan wordt daar overheen gewalst. Ik wil niet roepen: ontopic, of respect etc. Ik houd wel van een discussie, en het voordeel van internet is: als ik me erger of iets anders, dan heb ik zelf de keuze om te reageren of niet. Bij vragen of onduidelijkheden, dan hoor ik het wel
'je mag er wel even bijzetten dat dit jou mening is!' lijkt me logisch dat iets is wat duidelijk een mening is je eigen is wat freewilly schrijft wil ik nog even wat op schrijven. ten eerste, echt respect voor haar dat ze haar mening opscrijft, wetende dat heel veel vrouwen hier op het forum het niet met haar eens zullen zijn. dat getuigd echt van een grote vrijmoedigheid, iets waar ik echt wat van kan leren. er schrijven ook vrouwen gekwetst te zijn door freewilly haar mening (omdat haar zus oid lesbisch is). sinds wanneer hebben we de overtuiging dat iedereen de zelfde mening deelt, en als dit niet zo is, gekwetst te worden? ik ben ook gelovig, en kan me wel wat vinden in freewilly haar mening, hoewel ik wel in de MMM loop. maar mogen we nog een eigen mening hebben, en die uiten zonder anderen te kwesten? freewilly beschudligt niemand, geeft alleen haar mening. ik weet zeker dat zij iedereen in zij/haar waarde laat. en dat is heel knap natasja, jij schrijft: 'en dat in deze tijd..' betekent dat dat jij je mening bijsteld aan 2007? het is toch juist heel mooi dat iemand eerlijk voor haar mening uitkomt, en dat haalt uit haar geloof (bijbel) en daarop haar mening baseert? dat komt in ieder geval sterker over als een mening die tijdsgebonden is. ookal delen jullie die mening niet, het valt in eider geval te bewonderen dat zij zo eerlijk is. dat mag best wel even gezegd worden!
Als jouw geloof op de Bijbel is gebaseerd dan zou ik graag iets willen weten. Wat vind je van iemand die niet spontaan zwanger raakt? Is dat God's wil? Oh en niet alleen voor de niet gelovigen en niet christenen klinkt het heel hard hoor. Ben zelf erg gelovig opgevoed en zelfs ik vond het te ver gaan. Maar ieder zn eigen mening idd. Vind alleen persoonlijk dat iedereen redelijk oprecht met andermans zn mening omgaat hier hoor, of je het nou ben elkaar eens bent of niet, dus ik snap zo ff niet waar je t vandaan haalt?
Tja ik ben een hypocriete gelovige zoals mensen dat wel eens willen betitelen, ik haal er uit wat me aanstaat en wat me niet bevalt laat ik links liggen, zoals ik al eerder zei alle geloven moeten eens flink een update krijgen en de stofdoek erover halen. De wereld is verandert wat 40 jaar geleden een schande was gebeurt nu per dag misschien wel 1000 keer, neem als voorbeeld scheiden, alleenstaande ouders, kinderen die gaan samenwonen ipv eerst trouwen. Moet je je voorstellen dat je vandaag de dag trouwt en je krijgt niet binnen 12 maanden een positieve test en de pastoor staat bij je op de stoep om te vragen waar de kindertjes blijven..... ja want zo ging het vroeger. Nou dan waren er hier op het forum behoorlijk wat dames op de tenen getrapt, het geloof is dus al ietsjes ge-update maar naar mijn mening niet genoeg. Homo's en Lesbiennes kunnen in mijn ogen net zo'n goede en soms misschien nog betere ouders zijn als een hetero persoon/stel. Als de liefde onvoorwaardelijk is en je kan je kind van alles voorzien dan zie ik het probleem niet, een vader of moeder figuur kan je ook missen als je vader/moeder overlijdt of ze gaan scheiden of ze kijken vanaf de zwangerschap al niet meer naar de moeder om. Een moeder figuur of vader figuur hoeft niet 7 dagen per week bij je te wonen die mannelijke of vrouwelijk rol kan ook prima ingevuld worden door bv ooms/tantes vrienden van de ouders noem maar op. Als iemand heilig geloofd dat hij goed voor een kindje kan zorgen wie zijn wij en wij is God/Allah (wie dan ook) om daar een waardeoordeel over te vellen? Ik vind het geloof in jezelf belangrijker als het geloof in welke godsdienst dan ook. Ik vind dat zolang je zelf er geloof in hebt dat je het juiste doet en voor ogen hebt, dat geen enkele godsdienst daarover zal oordelen, de enige die oordelen kan ben jezelf. Dat zijn je eigen normen en waarden tot hoever wil je gaan. Wel vind ik het jammer dat we als een land als Nederland nog steeds zo star denken over homo en lesbi stellen die een kind een fijne jeugd en toekomst gunnen. Beter 2 leuke ouders als geen ouders denk ik dan toch. Meende echt dat we vrij modern waren valt dat ff vies tegen.
Trouwens ik vind het ok dat mensen hier vrij hun mening kunnen geven daar is een forum voor bedoelt is mijn mening. Ik oordeel daar dus niet over, ieder zijn ding toch.
Ik vraag me dan dus af of de meningen van bijvoorbeeld Free Willy, Mamadeluxe, Taalia etc bijgesteld zouden worden, als ze zelf voor de keuze zouden komen te staan om in mmm te belanden. Het is mijns inziens niet mogelijk hier je mening over te geven, want je maakt het zelf niet mee, dus is een oordeel makkelijk geveild. Ik moet eerlijk zeggen dat ondanks dat ik in de MMM zit me niet gekwest voel door de opmerkingen. Ieder zijn mening en ieder zijn ding, geloof, bijgeloof of weet ik het dan ook. Maar goed, ook ik ga offtopic en het is juist de bedoeling om op de TS te reageren. Elvira
mamalieske, had een reactie hier geplaatst op jou geschreven stukje. maar had het verkeerd gelezen. sorry! (stukje is dus niet meer relevant )
Komt bij jullie de pastoor dan nog aan de deur als er na 1 jaar proberen nog geen buik of kind te bekennen is? hier niet meer dus lijkt me een update. Als vroeger een stelletje niet eerst trouwde nou dan was er bonje, eerst trouwen dan pas samen in een huis, laat staan een bed delen voor het huwelijk. Lijkt me best een grote verandering in een jaartje of 30 niet waar? En ja als ik moet kiezen tussen geloof en het geloof in mezelf dan kies ik voor mezelf, heb genoeg shit over me heen gehad en me heb er mooi zelf op eigen houtje uitgetrokken. Ja ik geloof in mezelf en ben trots op mijn eigen kunnen, en hoop dat anderen zo ook trots op zich zelf kunnen zijn. Ik vind dat geloven eerst bij jezelf moet beginnen want als je niet in jezelf gelooft hoe kan je dan wel in iemand anders (god,allah) geloven?
En ook anderen: Zie mijn onderschrift,ik zit nu in de MMM. Maar ik heb mijn grenzen (onze grenzen) daarin wel gesteld. En die heb ik hier al eerder gezet. (En ik maak geen oordelen! Er werd gevraagd naar mijn mening, naar hoe ik als christen ermee om ga, en dat heb ik verteld! ) Als dat dan ten gevolge heeft dat wij geen kinderen kunnen krijgen, geloof ik dat dat in Gods plan ligt ja. En nu ga ik wrs ook allemaal vragen over de meeste vreselijke dingen krijgen... Ik keur het niet af of veroordeel het niet als mensen er anders over denken. Ik heb mijn overtuiging en iemand anders een andere, en daar kunnen we over discusieren en ik vind dat wel interessant! oh en Jessy 77, dat 2e oprecht is een foutje, moet respectvol zijn! En ik zeg ook niet dat dat niet gebeurt hoor. maar oprecht is idd een beetje vreemd
@Taalia, Daarom zeg ik ook, ik maak geen verwijten. Ik respecteer iedereen zijn mening. Ik zal ook nooit iemand aanvallen op geloof (welke dan ook). Een clomid behandeling is toch net iets anders al bijvoorbeeld een IVf of ICSI behandeling. Het blijft natuurlijk MMM maar er is wel een verschil. Ik vraag me gewoon af hoe je zou reageren als je wel in zo'n situatie zit. Want ondanks geloof of grenzen, worden die vaak verlegd. Dat is wat ik bedoel.
rach.. ik denk dat ook geloof mee moet gaan met de tijd. Een boek wat 2000 oud is (geen idee hoever terug) is niet meer van deze tijd. Je kunt er wel dingen uithalen een aanpassen aan de tijd waarin jij leeft, zonder je geloof daar afbreuk mee te doen. Ik geloof in God, niet in een boek. En als God niet had gewild dat ik een kindje zou krijgen middels de mmm was het niet gelukt. Als God het niet had gewild waren alle lesbische en homofiele stellen nu kinderloos.. en dan zijn ze niet.
Elvira, ik heb gezegd dat ik grotendeels eens ben met wat Freewilly schreef, ik vind kunstamtige bevruchting wel ok, maar NIET bij lesbische stellen, Jah heeft duidelijk laten weten aan zijn kinderen dat het ongehoord is om met hetzelfde geslacht een romantische relatie te hebben. Als men er toch voor kiest om dat te doen, dan zitten daar consequenties aan, dus geen kinderen kunnen krijgen. Dus wat je opmerking betreft mocht ik zelf ooit in die positie komen, wat betreft het lesbische NEVER, wat betreft de MMM, ja daar sta ik voor open.
God wil ook niet dat men moordt, elkaar verkracht, verraadt, misbruikt en voorliegt, toch gebeurt dat OOK.
blij dat jij met je tijd bent meegegaan en niet stil bent blijven staan... er zijn genoeg meningen die duidelijk maken hoe sommige over het homosexuele en kinderen denken...ik denk dan liever dat een kind vaak beter af is bij een homosexueel stel die er alles voor over hebben gehad een kind te krijgen, dan bij heterostellen die te pas en onpas zwanger worden en het kind verwaarlozen e.d. gelukkig rust er allang al niet zo'n taboe meer op en wordt het homosexuele steeds meer en meer "omarmd" door de wat meer "ruimdenkenden"' en mogen ook zij nu eindelijk net als heterostellen leven als "man en vrouw" ....wat is er mooier dan 2 mensen die onvoorwaardelijk voor elkaar gaan, en nog meer, vele bruggen e.d. over moet voor ze "geaccepteerd" worden... nee hoor, heb gelukkig niks tegen homosexuele en vindt het goed dat zij eindelijk "normaal" mogen zijn, nu de rest nog.. wbt dat geloof en de mm daar komt dan het hypocriete de kop opsteken vindt ik, want dan zegt men als "god" niet had gewild dat het zou zijn uitgevonden zou niemand er gebruik van kunnen maken, en moeten ze dat dus met beide handen aangrijpen, maar als "god" zo tegen homosexualiteit was, waarom heeft hij de mens dan niet "beter" geschapen... waarom dan nog zoveel ellende op de wereld....waarom dan nog zoveel weeskinderen? etc etc etc.... nee die god waar vele in geloven, ik geloof in mezelf en in het goede van mezelf als ik in het goede van "god" zou moeten geloven en om me heen kijk denk ik niet dat er veel "goeds" is te zien aan al die ellende die je dagelijks op die vierkante kast voorbij ziet verschijnen....(vrouw bevalt van placenta. kind ligt in de container...had dat kindje lekker bij een homosexueel stel geboren laten worden )...
Ik geloof niet in god of wie dan ook. In mijn vriendenkring bevinden zich heel veel lesbische stellen en die hebben kinderen. Ik zie daar zo veel liefde! Dat is het allerbelangrijkste! Volgens de doktoren kon ik ook niet zwanger worden maar dat is toch gelukkig goed gekomen. Het is een wonder,maar dat schrijf ik niet aan god toe maar aan moeder natuur
Nou lekker dan, Gods wil, mooie wil ik ben mn moeder verloren die 50 jaar was, en mn oma (haar moeder) binnen 2 weken daarna...nu mogelijk mn schoonvader ernstig ziek...dusseh lekkere wil van God. Daar geloof ik niet in, ik geloof dat God net zo kwaadkan zijn als wij om ziekte en dood enneh t is echt niet zijn wil om mensen zo maar uit het leven te rukken of mensen geen kinderen te gunnen!
Ik hoop dat haakjes veelzeggend zijn in je tekst, want ehm hoezo anders : . Het zijn mensen net als jij en ik...dus hoezo anders. Een mens is een mens...en maakt echt geen moer uit dus of je homo, lesbi of bi bent of je dus wel of niet op zou kunnen voeden of een goede ouder kunt zijn. Inderdaad de hetro's die er (volgens sommigen) dan voor gemaakt zijn om kinderen te mogen krijgen die verkloten het vaak al erg genoeg!