AMSTELVEEN - Veel meisjes die in 2006 zijn geboren, heten Sophie. Volgens de Sociale Verzekeringsbank (SVB) zelfs zoveel dat de jarenlange aanvoerder van de meisjesnamenlijst, Sanne, naar de tweede plaats is verdreven. De SVB maakte de lijst met meest populaire kindernamen donderdag bekend. Voor jongens was Sem het meest geliefd. Sanne was in 2004 en 2005 de populairste naam voor meisjes. Sem was ook in 2004 het meest gekozen, maar moest vorig jaar even plaatsmaken voor Daan. De topvijf bij de meisjes bestaat na Sophie uit Sanne, Lisa, Anna en Julia. Bij de jongens volgen na Sem Daan, Thomas, Lars en Milan. Tot nu toe werden in 2006 bijna 182.500 kinderen geboren. Daaronder zijn ruim 93.500 jongens en 89.000 meisjes, aldus de SVB. Grootouders De SVB maakte ook de namen bekend die de grootouders van nu bij hun geboorte kregen. Ouders kozen 65 jaar geleden het vaakst de naam Johannes voor hun nieuwgeboren zoon. Bij de meisjes was dat Maria. Bron:www.nu.nl
Wij vonden sophie ook zo'n leuke naam. Maar dit is de reden waarom we nu niet hebben gekozen voor die naam. Een vriendin van me heet sabrina, en we zaten vroeger met 3 sabrina's in de klas. Ze vond dit altijd vreselijk.
vind heel de top 5 maar niets ik hou van aparte namen die je niet vaak hoor en dacht wel geslaagd te zijn daarin , zeker met Ameé en Caitlin Dave eigenlijk Davey hoor je wel wat vaker
hmmm... de naam die wij voor een jongen allebei super vinden staat er ook bij, maar dat houdt me toch niet tegen hoor! groetjes Jelske
Ik houd ook niet van populaire namen. Je hoort ze zo vaak, heb dan echt zoiets van: oohh orgineel.... (not) Maar goed ieder zijn eigen, (gelukkig maar )
Ach, iedereen moet kiezen wat ie leuk vindt, het is nu eenmaal in de mode zeg maar. Maar voor mij is het wel een reden om twee keer na te denken. Ik heb op de kleuterschool met nog 4 andere Judiths in de klas gezeten, op de basisschool altijd met 1 ander en later kwam er nog een bij. Tijdens mijn studie ook weer 2 andere Judiths tijdens college. En nu met het werk kom ik ook weer regelmatig een Judith tegen, toch altijd vreemd als jij je voorsteld. Vooral met bellen, bij een samenwerkend bedrijf zit een Judith aan de balie, dus die neemt op ".......met Judith van...." en dan zeg ik " Ja hoi met Judith van...." En onze achternamen leken totdat ik ging trouwen ook nog eens megaveel op elkaar! Ik ga dus wel een beetje op zoek naar iets waarvan ik hoop dat er geen 4 anderen op school zullen zitten, maar echt helemaal voorkomen doe je het natuurlijk nooit! En het is niet het einde van de wereld, ik had ook wel gelijk contact met die meiden, dus je bent nooit alleen!
Ik vindt ook de hele top 5 niks aan zowel voor een jongen als een meisje niet!Maar smaken verschillen niet waar! Liefs Claudia
Toen we met namen aan de gang gingen heb ik heel bewust die populairste namen al buitengesloten Vind ik persoonlijk echt jammer als onze kinderen een naam krijgen die echt megaveel gebruikt wordt.
vind ik ook, ik houd zelf van apparte namen, wel uitspreekbaar natuurlijk, met een betekenis en die het liefst niet te verbasteren of te verkleinen is.. oh ja en waar je niet iets raars op kunt rijmen.. eigenlijk best wel moeilijk een naam bedenken hihi..
Verkleinen( afkorten) vind ik juist leuk. Misschien omdat dit met mijn eigen naam eigenlijk niet kan.
Ik hou persoonlijk wel van simpele namen, maar het moet ook een niet al te vaak voorkomende naam zijn. Soms hoor je namen en dan denk je dat de ouders er alles aan hebben gedaan om maar een aparte naam te "verzinnen". Da's ook zo zielig voor dat kindje.
die van ons staat gelukkig ook niet in de top 5. toen ik jong was heette de halve klas zoals ik (beetje overdreven, maar toch). met het gevolg dat ik niet echt meer op mijn naam reageerde en zelfs heb o verwogen mijn tweede naam te gebruiken. maar ja, sophie vinden we ook wel erg mooi. maar goed dat het een jongetje is moeilijk hoor als ouders, zo'n kleine moet er toch zijn hele leven meedoen. maar ja, als het maar geen boy is of zo........
Hier is even de complete lijst: De top 20 van jongensnamen 1. Sem 2. Daan 3. Thomas 4. Lars 5. Milan 6. Tim 7. Thijs 8. Jesse 9. Lucas 10. Sven 11. Stijn 12. Ruben 13. Bram 14. Luuk 15. Max 16. Finn 17. Niels 18. Jan 19. Nick 20. Tom De top 20 van meisjesnamen 1. Sophie 2. Sanne 3. Lisa 4. Anna 5. Julia 6. Emma 7. Lieke 8. Fleur 9. Lotte 10. Eva 11. Iris 12. Anouk 13. Anne 14. Isa 15. Femke 16. Noa 17. Roos 18. Britt 19. Amber 20. Maud Zooooooo irritant! Toen wij de naam Finn uitkozen stond íe nog niet in de lijst....
Eigenlijk moeten wij wel een niet vaak-voorkomende naam verzinnen want onze achternaam is al heeeeeeeeeeeeeeeelvaakvoorkomend. Need i say more?
ik ben ook niet iemand van de standaard namen, al moet ik zeggen dat ik ze niet lelijk vind hoor! En het moet idd uitspreekbaar blijven! en niet iets wat al meteen gaat rijmen ofzo tuurlijk kun je inprincipe op iedere naam wel iets maken maar dat moet niet al aan de naam te zien zijn... Hier was het dan ook wel heel moeilijk.... maar ik denk dat wij eruit zijn! Het is in iedergeval een naam die weinig voorkomt!