Bij mij is onlangs trombose in mijn bekken gevonden ... Ik moet nu elke dag bloedverdunners prikken. Dit moet ik blijven doen tot 6 weken na de bevalling. Ik vroeg me af of meer mensen hier ervaring mee hebben. Hoelang duurde het voordat jer klachten verdwenen? ... Ik heb nog erg pijn aan mijn linker been als ik die belast.. En hoe verliep je bevalling? Was het anders dan een gewone bevalling? Bedankt alvast!
Ik heb er nog nooit van gehoord! Hoe kwam je erachter en wat waren je klachten? Sterkte in ieder geval joh!!
het komt ook niet heel veel voor... dus vandaar dat niemand het kent waarschijnlijk.. het is hetzelfde als trombose in je been, alleen dan zit er een bloedpropje in een ader in je bekken. Ik had al een tijd pijn aan mijn linkerbeen en die werd op een gegeven moment ook dik en anders van kleur.. in het ziekenhuis hebben ze allerlei onderzoeken gedaan, waaronder een MRI.. zo ben ik er achter gekomen. Ik moest een nacht in het ziekenhuis blijven maar ben dus nu weer thuis met die bloedverdunners.
Ik heb mijn beide zwangerschappen bloedverdunners gebruikt. Vanaf 6 weken zwangerschap tot aan 6 weken na de bevalling dit in verband met een trombose verleden. De bevalling verliep bij mij niet anders dan bij anderen. Ik heb niet super veel bloedverlies gehad (ook al moest ik de avond voor mijn bevalling gewoon nog spuiten) en geheel volgens het boekje verlopen. Na de bevalling van de tweede bleek ik veel spataders in mijn bekken te hebben (wat natuurlijk niet hetzelfde is als trombose), maar het komt wel een beetje in de buurt. Verder heb ik zelf trombose in mijn arm gehad. Als je nog vragen hebt, dan hoor ik het wel!
Ik spuit ook met fraxiparine, ook omdat ik een trombose been (wat verder is gegaan in een ruiter embolie) gehad heb. Van de bevalling weet ik nog niet veel, aangezien dit ons eerste kindje is. Wel is me verteld dat zodra ik weeën aan voel komen ik niet meer mag spuiten. Heb je veel moeite met het spuiten? Hier gaat het ondertussen wel ok. Sommige dagen is het wat lastiger dan andere. Als het een dagje niet lukt, doet mn man het voor me. Zeer doet het gelukkig meestal niet Hoe voelt je been? Nog veel last van? Mijn trombose been heeft wel een paar weken goed zeer gedaan. Ik weet niet of het veel anders is bij je bekken natuurlijk. Hopelijk gaat het snel beter, trombose pijn is best ondragelijk!
Bedankt voor jullie reacties JoyJoy86 en Speentje. Speentje, fijn om te horen dat je bevalling normaal is verlopen. Ik ben vooral bang voor als het misschien een keizersnee wordt... ik heb gelezen dat je namelijk geen ruggenprik mag met bloedverdunners en onder narcose lijkt me echt vervelend. JoyJoy86, ik durf het niet zelf dus mijn man doet het altijd. Het is niet echt een pretje, maarja, het is voor een goed doel. Vervelend dat je zolang pijn hebt gehad aan je been. Bij mij is het wel anders denk ik, want ik heb eigenlijk alleen pijn als ik het belast. Dan wordt mijn been ook dik en rood, als ik met mijn benen omhoog zit gaat het eigenlijk wel prima. Dat heeft misschien te maken met de plek waar het zit?
Ik heb waarschijnlijk bij de bevalling trombose opgelopen. In mijn been. Ben 4 weken na mijn bevalling met pijn bij een vervangende ha geweest, die gooide het op zweepslag. Nog eens 5 weken later verging ik weer van de pijn en werd ik doorgestuurd voor een echo. Trombosebeen, hart en longfotos waren goed. Dag later zat ik weer op de EHBO, er was een propje in mijn longen geschoten. Woensdagavond opgenomen in het zkh en mocht zaterdagmiddag weer naar huis. Eerste twee weken fragmin moeten spuiten. Daarna een Half jaar bloedverdunners geslikt. Ik slikte ruim 40 tabletjes per week, ze kregen me niet ingesteld, mijn waarden waren nooit goed. Na half jaar wel mogen stoppen, want dan moet die longembolie opgelost zijn. Nu hoef ik tijdens mijn zwangerschap niets te spuiten of slikken, na de bevalling wel, dan moet ik meteen preventief gaan spuiten.
goh dat je dan niet tijdens de zwangerschap hoeft.. dat scheelt.. ik ben ook wel benieuwd maar ik denk dat ik dat wel zou moeten tijdens een eventuele derde zwangerschap... bij mij worden overigens helemaal geen waarden getest..is dat omdat ik moet spuiten? .. spuiten is in ieder geval ivm de zwangerschap omdat dit niet bij het kindje komt, dat weet ik wel.
oh wat ik me nog afvroeg speentje, mocht je na je bevalling gewoon naar huis of moest je in het ziekenhuis blijven vanwege eventuele bloedingen?
Ik moet mezelf ook dagelijks prikken met bloedverdunners. Mijn bevallingen zijn tot nu toe probleemloos verlopen. Zonder pijnstilling en ik heb minimaal bloedverlies gehad. Het prikken zelf kan ik inmiddels heel goed. Ik doe, anders dan wordt geadviseerd, heel rustig met prikken, dus niet tjakka erin... Ik pak een stuk huid beet. Op mijn heup, dijbeen is dat het beste, omdat daar een beetje vetweefsel bij zit. Ben namelijk erg dun, dus is nog moeilijk zoeken. Vervolgens voel ik met de punt van de naald of ik een gevoelloos plekje kan vinden. Je kan namelijk echt tussen zenuwen doorprikken. Op de huid voel ik al of ik een goed plekje vind en prik dan heel langzaam de naald erin, meestal dus helemaal zonder iets te voelen! Vervolgens knijp ik iets minder hard in de plooi en spuit de spuit leeg en laat dan de plooi langzaam los en met met vingers ernaast haal ik de naald eruit. Mijn ervaring van inmiddels 4 zwangerschappen prikken leert dat geen ander dit pijnlozer kan bij mij dan ikzelf. En dat verhaal van hoppa, tjakka, snel prikken en klaar, zorgt bij mij voor pijnlijke dikke bulten en blauwe plekken. Ook spoot ik eerst Fraxiparine, maar dat bevat vrij veel vloeistof en ik reageerde daarop met grote harde jeukende blauwe plekken (tot wel 10 cm groot per prik). Daarna ben ik overgegaan op Fragmin, welke maar 0,2 ml bevat en echt veel aangenamer is met spuiten! Het is een opgave, maar natuurlijk alles voor een gezonde zwangerschap! Na de bevalling had ik er grappig genoeg meer moeite mee de discipline op te brengen, omdat de gezondheid van het kindje niet meer in het geding was... Ik moet spuiten vanwege antifosfolipensyndroom.
Ik heb 10 jaar geleden ook trombose gehad in mijn bekken. Het heeft bij mij ongeveer 3 maanden geduurd voordat de klachten weg waren maar heb 2 jaar lang nog een kous gedragen. Daarna nergens last meer van gehad. Twee jaar geleden moest ik fraxiparine prikken tijdens mijn eerste zwangerschap (6 weken tot 6 weken na bevalling) uit voorzorg en bij deze zwangerschap wederom. Mijn man prikt mij altijd ik vind t zelf niet te doen. Ik werd gewoon net als andere mensen behandeld en mocht ook direct naar huis alleen ben ik medisch en loop via een gyn. Ik mocht ook een ruggeprik als ik dit nodig vond maar dit hoefde gelukkig niet. Ik had niet veel bloedverlies tijdens de bevalling. Wel moet je de baby straks extra vitaminen K (5 druppels meer) geven als je borstvoeding gaat geven. Sterkte met de prikken en een voorspoedige zwangerschap gewenst!
Hier ook trombose gehad in m been en bekken/lies tijdens mn eerste zwangerschap. Toen moeten spuiten tot 6w na de bevalling.. tweede zwangerschap gelijk met 4weken moeten beginnen weer met spuiten tot weer 6w na de bevalling... er gelden in zh wel regels qua ruggenprik enz.. er moet beslist zoveel uur tussen je laatste spuit en de ruggenprik zitten.. Zou dat eens navragen in je zh... bij mij draaide de bevalling uit op een spoed ks en pfff wat was ik blij dat ik net genoeg uren ertussen had en dus niet onder narcose hoefde! 2de bevalling was een geplande ks... moest gelijk blijven"(ivm stuit, stijgende bd en niet ingedaald) en meisje zou die middag gehaald worden.. kwamen ze bij me.. moest onder narcose ivm dat ik de avond ervoor nog gespoten had... nou mooi niet...! Toen volgende morgen terug gekomen en ruggenprik gehad.. Ook hier net als alle andere kraamvrouwen behandeld.. alleen vanaf week36 voor controles naar de gyn...
Fijn om te lezen dat het bij de meeste goed is gegaan qua bevalling. Ik ben vandaag bij de gyn geweest en gelukkig veel vragen kunnen stellen. Het lijkt er op dat mijn placenta omhoog trekt, dus waarschijnlijk kan ik gewoon normaal bevallen!! .. Ik krijg dus vanaf 6 weken een ander medicijn.. dat je twee keer per dag moet prikken.. en dan moet er 12 uur tussen zitten voor een ruggenprik.. en het liefst ook voor de bevalling.. dus zodra je iets voelt stoppen met prikken.. bij een gewone bevalling wil ik sowieso geen ruggenprik.. en ik ga er maar even van uit nu dat het een normale bevalling gaat worden verder gaan ze morgen een steunkous aanmeten, dus ik hoop dat de stuwing daardoor minder gaat worden.
Hier een trombose been gehad na de bevalling, eerst een tijdje spuitjes moeten zetten en daarna een half jaar bloedverdunners geslikt. Nu heb ik weer fragmin spuitjes maar dat is preventief na een operatie die ik 2 weken geleden heb gehad. Ook een aangemeten steunkous gekregen.. Heel veel succes!!
Hier tijdens de 1e zwangerschap trombose ontwikkelt. Bij de 2e zwangerschap preventief gespoten met fraxiparine en nu bij de derde weer. Gewone bevallingen gehad. Wel in zkh. De vorige zwangerschap en nu onder controle van verloskundige in het ziekenhuis. Zie eigenlijk helemaal geen gyn.. Die moest alleen een recept schrijven voor de medicatie....
nou, ik ben net bij de dermatoloog geweest en er is een steunkous aangemeten. Ik ben wel benieuwd hoe dat zit zo'n kous.. zeker in de zomer straks.
Bij mij bestaat het vermoeden dat ik het heb gehad helaas is het bij niet opgemerkt dus wees heeeeeel blij dat ze er op tijd bij zijn! Ik kreeg achteraf gezien direct na de bevalling ook trombose in mijn been waarschijnlijk uit mijn bekken losgeschoten naar mijn been maar doordat ik door de vak en kvz niet serieus werd genomen kreeg ik 11 dagen na mijn bevalling er een longembolie bij.... 6 maanden na de bevalling bloedverdunners moeten slikken en de hele week na mijn kraamweek in het ziekenhuis gelegen... Was kantje boord gelukkig ben ik zelf naar de ha post en seh gegaan anders was ik er niet meer geweest. Maar als ze het ontdekt hebben en je slikt bloedverdunners dan kan er eigenlijk niks misgaan, neem aan dat de gyn je adviseert over je bevalling etc. Ik ben er net achter gekomen dat ik weer zwanger ben moet nu zo snel mogelijk naar de gyn en vanaf 3 maanden aan de bloedverdunners t/m 3 maanden erna. Dan is de kans nihil
Heej Daantje57, hopelijk gaat het steeds iets beter! ik heb zelf longembolien gehad na mn zwangerschap. Ik heb wat advies van lotgenoten gevonden op facebook, bij trombose en wat nu? een besloten groep, hebben mij tips en advies gegeven. Heb nu nergens meer last van dus ben weer weggegaan bij die groep, maar misschien heb jij er iets aan. zitten iig meerdere zwangere/bevallen meiden bij. Heel veel succes! Het herstel kan soms lang duren, maar dat hoeft niet zo te zijn.