maar het klopt volgens mij idd niet dat je gelijk brieven van de deurwaarder krijgt.. als die je nieuwe adres hebben dan kunnen diegenen die je de aanmaningen moeten sturen dat toch ook opvragen!?
ja precies en de deurwaarder heeft zelf een incassoburo dus hadden ze aanmaningen kunnen sturen naar het adres van mijn ouders. maar die hebben nooit wat gehad. kan morgen pas bellen omdat ze er vandaag niet zijn. nu blijft het de hele tijd in mijn hoofd malen omdat ik altijd alles netjes op orde heb, ik kan niet tegen dit soort dingen.
wat betreft je adres gegevens mogen ze alleen maar opvragen via een incassobureau of gerechtsdeurwaarder, mag ik vragen welke firma het is? Want is het wel een gerechtsdeurwaarder? Anders PB me even.
Je bedoelt denk ik incasso en GERECHTSdeurwaarder, een incasso buro heeft nl deurwaarders in dienst. En onder de incassokosten kom je echt niet zomaar uit hoor... Maar inderdaad er zijn een heleboel incassoburo's die niet volgens de regels werken en pveral torenhoge kosten opgooien. Mijn vader werkt bv wel onder no cure no pay basis... Ik zou gewoon even de opdrachtgever bellen (van het abonnement) en kijken wat zij ervan zeggen, misschien valt er nog wat te regelen, je weet het maar nooit...
deze gerechtdeurwaarder heeft een incasso buro. En heb net gelezen op internet en van buro rechthulp te horen gekregen dat ze niet meer als 15 % procent mogen vragen! en 35 euro is geen 15 % van 25 euro! kan morgen pas bellen..
Klinkt wel vaag, wie is het als ik mag vragen? Een gerechtsdeurwaarder heeft namelijk veel meer rechten dan een incassoburo. Als het eenmaal bij de gerechtsdeurwaarder ligt ben je nl al heel wat stappen verder. De volgende stap is de kantonrechter. Het is een apart wereldje, de incassowereld!
ja precies! kan niet zomaar een brief opeens krijgen voor de rest nooit wat gehoord! pranger incasso buro. ook nog nooit van gehoord!
mij wel... en die mogen nog niks! vergeet niet dat deurwaarders van een incassobureau wel degelijk minder rechten hebben dan GERECHTSdeurwaarders. Deze zijn dus gerechtigd om vonnis te halen en incassobureaus moeten weer GERECHTSdeurwaarders inschakelen daarvoor... Ik heb je pb overigens nog niet... maar ik zou morgen ipv het incassobureau gewoon discount bellen...
dus als ik het goed begrijp zijn zij gewone deurwaarders en geen gerechtsdeurwaarder? dan bel ik morgen eens naar discount!
een deurwaarder heeft welliswaar minder rechten dan een gerechtsdeurwaarder maar dat betekent niet dat je zomaar onder de kosten uit kan. Er is niet voor niks een incassoburo ingeschakeld (terecht of niet..) en daar kun je niet zomaar onderuit. onzewonder: ik weet dus niet of je dat bedoede te zeggen maar je kunt dius niet zomaar het incassoburo negeren.
nee die kosten van 25 euro die zullen inderdaad betaald moeten worden. maar het gaat om de incasso kosten die meer zijn als de hoofdsom namelijk 35 euro. en een deurwaarder kan niet gelijk een brief sturen zonder dat er incassobrieven zijn verstuurd.
kosten die meer zijn dan de hoofdsom is inderdaad raar. Zou ze gewoon even bellen dan heb je duidelijkheid. Zou zowel het incassoburo als de opdrachtgever bellen.
Dat wil ik er ook niet mee zeggen. Maar het is en blijft een feit dat je wel eens onder kosten uit kunt komen! In dit geval is het ook echt wel mogelijk.. lullig voor het incassobureau, maar goed dat is voor deze dame in kwestie lekker belangrijk niet waar. In dit geval is het natuurlijk zo dat zij daar al jaren niet woont, en er een "miscommunicatie" is geweest... zij zijn beide fout in deze. Ladycrast had haar adres gegevens moeten wijzigen, en discount had misschien al eerder een brief moeten sturen naar het oude adres... en wie weet hebben hun de post ook allang teruggekregen door de nieuwe bewoners.... en hebben ze daarom incassobureau ingeschakeld... Weet je wat het is... deurwaarders en incasso's dreigen altijd direct met van alles... terwijl het in dit geval ook rauw op haar dak terecht komt! Zonder dat ze enige uitleg vragen worden overal kosten voor gerekend en dat is eigenlijk niet te rechtvaardigen... als een incasso bureau nou eerst een briefje stuurt en alleen de gba kosten ad. 7.95 in rekening brengt en meer niet.. dan is het nog goed te praten maar om nou gelijk 35 euro in rekening te brengen terwijl ze amper nog iets gedaan hebben is natuurlijk onzin... Wij werken ook zo hoor, daar niet van, maar dat is nu wel het beleid, maar ik kan je wel vertellen dat als er een goede reden is die ook aantoonbaar is wij ook weleens de kosten weg laten.. en het dossier terug sturen naar de klant in dit geval Discount
Nou ik heb als eerst discount gebeld daar kreeg ik te horen dat ik ingeschreven sta bij hun sinds april 2005 is al vreemd want ik was in 2005 niet eens in Nederland dus bij hun klopt de administratie al niet. Vervolgens zou mijn lidmaatschap van 2006 en 2007 niet afgeschreven zijn( in totaal moet het dus 50 euro zijn en geen 25 euro) (kan kloppen heb dat rekeningnummer niet meer.) Aan hun heb ik mijn nieuwe adres doorgegeven en verder moest ik contact opnemen met pranger. Contact opgenomen met pranger en uitgelegd dat ik een brief van hun heb gekregen en dat ik wilde weten waardat vandaan kwam. Van discount dus ik vroeg van welk jaar die abonnementskosten zijn (aangezien er maar 1 keer 25 euro opstond), dat wist ze niet... Toen vroeg ik waarom er 37 euro incasso kosten in rekening zijn gebracht omdat het incasso percentage maar 15 % van de hoofdsom was. haar antwoord was: dat is het minimum. Ik vraag van wat? ja gewoon het minimum... er stond ook nog 5 euro extra kosten, nou die waren van het adres opvragen ik zeg dat is ook vreemd want ik woon niet eens op het adres waar jullie deze brief hebben gestuurd. wist ze niks te zeggen. ik zeg en ik wil graag een specificatie vanwaar al die incasso kosten zijn. Toen zei ze ja ik zal het opvragen bij discount en ook je adres en dan stuur ik die papieren naar je op. Ik zeg is goed dus ik ga dit niet betalen tot dat ik die heb, dat was dan goed! ja zo kan ik ook briefjes rondsturen en mensen dreigen met betalen! ga je bellen weten ze niet eens waarom ze dat geld vragen!
Ik heb dit afgelopen jaar gehad met de tandarts rekening (n deel dat niet vergoed werd!) Ik kreeg geen rekening thuis gestuurd ook geen rekening van de tandarts, ging er dus vanuit dat CZ alles vergoed had aan de tandarts, kreeg ook geen bericht van CZ dat er maar deels vergoed zou worden. Het jaar daarvoor was ik verhuist, netjes aan de tandarts doorgegeven, kaart zat zelfs nog in mijn dossier. Hun hadden het doorgegeven aan hun incasso-buro dus dat was allemaal rond zou je denken. Nou mooi niet dus, het incasso buro heeft de rekening + de latere aanmaningen keer op keer naar het oude adres gestuurd en de nieuwe bewoners waren te beroerd om me te bellen dat er post was. Pas de deurwaarder kwam er achter dat hij op een ander adres moest wezen om geld te vangen. Na 1 telefoontje met de tandarts was het opgelost, ik betaal namelijk pas als ik een rekening zie. en van die torenhoge incasso kosten heb ik niets betaald, ze moeten hun administratie en werk dan maar goed doen, dat was niet mijn fout/schuld.
Gewoon die incassokosten niet betalen hoor! Als ik jou was zou ik een duidelijke brief schrijven naar de deurwaarder waarin je het allemaal uitlegt. Als je het eens bent met de hoofdsom kan je ze voorstellen bijvoorbeeld die + de rente te betalen in 1 keer om de zaak af te doen. Daarna ben je er dus vanaf. Een deurwaarder / zijn klant maken ook de afweging of het bedrag opweegt tegen de kosten van een rechtszaak. De klant staat ook niet al te sterk en moeten zich ook laten vertegenwoordigen als ze het voor de rechter willen laten komen. Kost ook allemaal geld. Kans is denk ik groot dat ze, gezien het feit dat je de vordering 'betwist' niet al te moeilijk doen en gewoon accoord gaan met je voorstel. Maar ja, zeker weten doe ik dat natuurlijk niet, al gebeurt het vaak wel zo... Succes!