Gisteren om half 9 had ik een controle afspraak bij mijn verloskundige. Ik ben nu 15 weken en 3 dagen zwanger. Alles zag er goed uit maar bij het controle van het hartje konden ze het hartje niet horen. En hebben ze uitgelegd dat dit niet echt normaal was en er een kans was dat het hartje was gestopt met kloppen. Uiteindelijk hebben ze met spoed een afspraak gemaakt om met mij naar het ziekenhuis te gaan voor een echo controle. (Zelf geen rijbewijs en niemand die met me mee kon rijden) waardoor hun met mijn naar het ziekenhuis zijn gegaan. Eenmaal daar aan gekomen mocht ik meteen door lopen naar de verloskamer. Na paar min wachten wat een eeuwigheid duurt op dat moment. Kwamen er drie vrouwen binnen en meteen werd de echo gemaakt. Tot groot geluk was er op de echo te zien dat hartje klopte en dat hij gewoon bewoog. Ik was onwijs blij dat ik moest huilen van ontlading. Ze hebben in het ziekenhuis ook nog even naar het hartje geluisterd en hij klopte perfect zo als het zou moeten. Uiteraard vroeg ik aan mijn verloskundige of ze dit vaker hadden mee gemaakt, maar dit had ze in 11 jaar tijd dat ze aan het werk was nog nooit mee gemaakt. Dat zij het hartje niet konden vinden maar het hartje toch klopte en er niks aan de hand was. En de kleine kerngezond was. Deze dag heeft echt veel indruk gemaakt. Me verloskundige heeft afspraak eerder gemaakt. meestal is het nog om de 4 weken en nu mag ik over 2 weken al terug komen. Dat ik zelf niet zo lang hoef te wachten dat vind ik wel super fijn idee. Hebben meer mensen dit mee gemaakt en hoe was dat voor jullie?
Wat een nare ervaring! Maar wat heeft je VK goed gehandeld! Ook heel netjes dat zij met jou naar het ziekenhuis zijn gegaan. Fijn dat alles goed is en hopelijk kan je nu toch een beetje genieten verder!
Ja was echt heel bang dat ik de kleine kwijt zou raken. Toevallig was mijn hond 2 dagen er voor heel down dus ging meteen door me hoofd dat het daar mee temaken had. Nee de echos worden op een andere locatie gemaakt. Zij heeft alleen een apparaat om naar het hartje te luisteren.
Volgens mij is het niet zo ontzettend zeldzaam op die termijn hoor. Heb het zelf meegemaakt met 16 weken, helaas werd er bij mij wat minder adequaat gereageerd maar uiteindelijk ook op echo hartje gezien. Ze maakten zich ook geen zorgen toen, ik wel natuurlijk. Babies hebben nog veel ruimte in de baarmoeder op die termijn en soms moet er gewoon erg lang gezocht worden voor een hartje gevonden kan worden. Ben blij dat alles goed was
het kan inderdaad wel gebeuren in dit stadium van zwangerschap. Vriendin die had ook controle toen ze 14 weken zwanger was. Na heel erg lang zoeken hadden ze eindelijk het hartje gevonden. Duurde ook maar een paar sec. en heel erg zachtjes. Haar man kon het niet eens horen zo zachtjes. Verloskundige gaf bij haar aan dat dit vaker kan gebeuren in het begin van je zwangerschap. Wel erg vervelend dat je dit allemaal mee moest maken! Wat heeft je VK goed gehandeld bij je! Echt lief dat ze met je mee is gegaan naar het ziekenhuis en dat je gelijk door mocht lopen. Fijn dat je over 2 weken weer op controle mag.
Helemaal met de vorige reacties eens. Wat fijn dar je vk zo heeft gehandeld. Ik heb het gelukkigniet mee gemaakt, maar ik wist altijd waar de kleine was want ik heb thuis zelf een doppler. Ik hielp de vk daarom af en toe.
Blij dat alles in orde is! Toen ik met 16 weken op controle ging bij mijn huisarts om naar het hartje te luisteren had ze mij van te voren gewaarschuwd dat het kindje nog veel plaats heeft om te bewegen en het vaak lastig is om het hartje te vinden rond die periode. En idd. Het duurde een tijdje eer ze het hartje kon vinden. Toen ze het gevonden had was het kindje weer weg gezwommen. Nadien had ze het teruggevonden en kon ze net lang genoeg tellen om te zien of het hartje snel genoeg klopt en een goed ritme had. Toen was het kindje weer weg. Met 19 weken heeft de dokter nog eens naar het hartje geluisterd. Deze keer vond ze de hartslag meteen en bleef het kindje ook rustig liggen om te laten luisteren. Deze keer hoorden we het hartje ook al veel duidelijker.
Wat fijn dat alles goed is . Wat mij verteld is dat het juist rond die termijn nog lastig is met een doppler en het dus kan voorkomen. Maar goed alles is gelukkig goed afgelopen. Fijne zwangerschap verder!
Ja, ik heb het bij de oudste gehad. Ik was toen volgens mij zelfs nog wat verder in de zwangerschap, rond de 20 weken of zo. Ik was licht in shock, maar kon gelukkig snel een echo krijgen en daarop was te zien dat alles goed was. Maar onze kindjes draaien altijd weg van de doptone, dus als ze nog klein zijn, zijn ze moeilijk te volgen. Overigens was dat wel 9 jaar geleden en heb ik het idee dat de apparatuur veel beter is nu.
Dit gebeurd heel regelmatig hoor op deze termijn.Ik vind dat je vk in die zin goed heeft gehandeld door meteen een echo te regelen ter geruststelling.Ik vind het verhaal wat ze je erbij heeft verteld ronduit belachelijk.Iemand zo bang maken,terwijl het heel goed kan dat je niets hoort.Dat had ze horen te weten. Fijn dat alles goed is.
ik heb het meegemaakt toen ik 25 weken zwanger was van mijn eerste zoon konden ze ook geen hartslag horen toen hebben ze direkt een echo gemaakt en alles was gelukkig goed
Pff schrikken hoor.. je vk heeft wel goed gehandeld zelf nooit problemen mee gehad maar het kan ook zijn door de ligging van je placenta die van mij ligt heel gustig en ik kan ook eigelijk elke keer de kleine thuis vinden.. vk heeft er ook nooit problemen mee.. maar goed dat alles goed is met je kleine en geniet er lekker van
Ik heb dit ook meegemaakt maar ik was toen 13 weken zwanger. Was ook alles goed. Volgens mij komt het echt wel vaker voor, gelukkig dat het helemaal goed was!
Wat heeft je vk goed gehandeld zeg !! Hier lees je namelijk wel eens amders (naar huis sturen etc). Toch is het vrij normaal hoor. Je kindje heeft veel ruimte en er spelen nog wat factoren mee (placenta ligging , je eigen bouw etc) Bij mijn eerste , placenta aan de achterkant tegen mijn rug aan , ik zelf ben wat stevig vooral buikvet kon ze hem met nog geen 14 weken gelijk vinden. Bij deze zwangerschap vorige week bij 16 weken en paar dagen , ging het een stuk moeizamer. Duurden echt even.
Wat fijn dat alles goed toch goed ging. Schrikken he ik heb hetzelfde meegemaakt met de jongste. Ook rond dat termijn. Vk ( een vriendin van ons) kon ook het hartje niet vinden. Moesten we wachten tot ze klaar was met het spreekuur en toen naar hun hoofdvestiging. Daar maakte ze een echo en we zagen een zwaaiend kindje. ( de tut, toen al ) ik vond het een nare ervaring, was lente en warm maar was opeens verkleumd tot op het bot. Heb een paar uur met klappertanden gezeten, wat een spanning onze vk vertelde dat het rond dat termijn wel vaker voorkwam.