hoi hoi girls... Logisch dat we allemaal stiller zijn... Nog maar 2,5 week tot we elkaar gaan zien heb er zin in.. Ga weer een poging doen, zoals jullie zien alweer laat... kan toch niet eerder slapen... Meiden ga niet vertellen.. Voel me al zo'n zeikerd tegen iedereen en dan gaan ze waarschijnlijk zich aan me storen... en dat wil ik niet Naat... lekker he, even uitslapen.. Ik kan vrijdag ook uitslapen, 'moet' rond 1 uur op het werk zijn, carnavallen met de kids.. : juf als giraffe haha... Ik denk dat jullie ventje straks ook net zoveel heeft als de girl van jojo hoor.. Wees maar niet bang en inderdaad denk goed aan jezelf en neem vrij wanneer nodig! Ben benieuwd naar de voetenzak... En dat je de naam voor je houdt is jouw keuze.. Niets verplicht toch!??! houdt de spanning erin Julesz... Hoe is het met je hond? al minder onder invloed Extra lief zijn voor het beestje he! JOuw stemming/niet lekker in je vel zitten herken ik ook hoor.. Heb/had hier ook wel last van. Nu kan ik dat natuurlijk niet heel nuchter bekijken, met de hele situatie.. Jojo.. Jij hebt niet 1 gat in je hand, maar 4 gaten in totaal (2 in je handen en 2 in je voeten haha ) Maar baby kleertjes zijn ook altijd zooo leuk Ben benieuwd naar ro zijn reactie. Die zal van de ene kant het ziekenhuis ook wel fijn vinden, maar thuis kan ook net zo veilig en fijn aanvoelen vind ik.... mutz.. hoop dat je niet misselijk wordt van de medicijnen. Kan je al wel alvast wennen haar de zwangerschapsmisselijkheid haha... Super.. wat erg van je moeder. Van de regen in de drup.. Sterkte hoor.. Weet een beetje hoe het voelt dat een ouder steeds iets mankeert, zo van houdt het nooit even op... Knuf voor jou! Sab.. je bent te stil.. Maak me zorgen... Hoe is het meisie?? Smits/Gelukkig.. hoe is het met jou? Manon.. Hoe was het werken nog?
Neeeeeeee zit ik een heel bericht te tikken...aaah nou ja was ook mijn eigen schuld eerlijk gezegd..verkeerde knopje.. Bah, het is redelijk laat en ik heb eerlijk gezegd niet zo'n zin om alles weer opnieuw te tikken dus ik doe het nu in het kort pff Jojo, Koop jij maar raak hoor, zou ik ook doen! En je hebt alleen jezelf ermee want jij moet alles wassen en strijken he Naat, Ben benieuwd naar de voetenzak, staat hij op hyves? Ik kijk straks nog ff. Mooi dat jullie je zoontje vernoemen. Julesz, prikkelbaar..misschien je aankomende ongi?? Wat hed je hondje eigenlijk aan zijn staart? Mutz, nieuwe pillen, spannend, ben je nog misselijk geworden? Welke pillen zijn het eigenlijk? bietje, Ik hoop zo voor je dat je mannetje bijtrekt en nog een kindje wil met je...ik ga voor je duimen.. de ziekenhuiskwestie, Ik wil graag in het ziekenhuis bevallen. Ik ben geboren met een gat in mijn hart(kan erfelijk zijn) en ik heb inspannings asthma. het lijkt mij fijner dat als er ook maar iets is dat je gelijk op de juiste plek bent. En ja een schoon bed thuis is dan mooi meegenomen Jojo Oh ja, ik ben idd (aanvullend)verzekerd voor die eigen bijdrage en hoef dus niets te betalen voor een ziekenhuisbevalling. Super..Kl*te van je moeder zeg...hoe is ze er zelf onder? Krisje..je bent geen zeikerd!!! en dat vinden we ook niet! Hoe is het met de rest??? Laat jullie eens horen Sab, Gelukkig, Smits... Hopelijk niemand vergeten... hier weer wat krampjes gehad vandaag. Was maar een beetje af en toe. hopelijk een goed teken...Ik wil zoooo graag al testen!!!!!!! Maar het is nog veelstevroeg!!! Bah.
Krisje leuk als giraffie Zal zeker gezellig worden met al die kids op school carnavallen Veel plezier alvast voor morgen. Je ging weer laat je bedje in zag ik. Manon in jou situatie moet je denk ik wel in het ziekenhuis bevallen en krijg je die keuze niet, denk ik hoor. En anders als je wel de keuze hebt zou de mijne ook voor het ziekenhuis zijn hoor. Weer wat krampjes gehad gister las ik...hoop zo dat het raak is voor jullie echt Nou ik heb straks lekker een gebakje, mijn collega werkt vandaag voor 't laatst dus we nemen afscheid van haar. Vanavond kan Pascal zijn busje ophalen op de zaak JOEPIIIII en ik moet weer meerijden, lekker hoor met deze rot sneeuw...ik word er zo gek van iedere dag die auto helemaal sneeuwvrij maken blehhhhhhh Vanavond even naar mijn tante (tegelijkertijd = ze mijn achterbuurvrouw) ze krijgt vandaag haar nieuwe bankstel. zal wel mooi zijn, ga dus vanavond ff bij haar langs. En vragen of haar man zaterdag of zondag tijd heeft om te helpen met de muur om te verven...hoop 't zo en anders moet Pascal het lekker zelf doen hoor....mijn geduld raakt op wil beginnen aan de babykamer
Krisje...Leuk dat jij gaat giraffe, wel foto's op hyves he. Hoop dat je veel plezier hebt morgen met de carnaval en de kids en dat je maar leker veel afleiding hebt daardoor Naat, Lekker een gebakje, daar heb ik eigenlijk ook wel trek in hmm. Ik kan me voorstellen dat je graag wil beginnen aan de kinderkamer, hopen dat je oom kan enne Pas kan dat anders toch best alleen?? Ik heb zo vaak alleen een muur geschilderd. Helaas moet ik de auto straks wel sneeuwvrij maken trouwens, het ergste vind ik dat mij mijn auto vaak de voorruit van binnen ook bevroren is! Als je dat eraf schraapt sneeuwt het in je auto hahah.
ja ik ben weer even op een wolkje gekropen. Heb vanmorgen het hartje mogen horen......wat fijn zeg! Vorige week zat mn baarmoeder nog erg laag en kon ze het hartje niet vinden. Vandaag dus weer heen. Er heeft een groeispurtje plaats gevonden want de baarmoeder kopmt flink omhoog en het hartje was zo gevonden!!!! verklaart weer de buikpijn en steekjes van de week. Heerlijk weer. Net even het hele huis gezogen en nu lekker even op de bank. Wachten op mn schatje en dan gaan we boodschappen doen (lekkere dingen kopen dus)........ Bietje: ik was in het begin ook groot fan van Lost. Alleen kon het later niet zo vaak meer zien en dan mis je echt veel. Kon het dus op een gegeven moment niet meer volgen, snapte er niks meer van. Ik ben (weer) bezig met friends, heb de hele serie op dvd. Hoe ga je nu eigenlijk om met je vruchtbare dagen? Vrij je veilig?Misschien niet de plaats en tijd om te vragen maar ik kan het natuurlijk proberen? (lees: ik ben gewoon nieuwsgierig) Mutz: hopelijk geen bijwerking voor jou van de pillen.....Spannend weer hoor wat nieuws. Hoop zo dat dit mag gaan werken voor jullie. Het is jullie zo gegund. Jojo: jullie meisje is goed verwend!!!! Leuk toch al die kleertjes, blijft natuurlijk schattig. Mooi dat je neefje is vernoemd naar je oom mooi gebaar! Julesz: ik weet nog niet of ik kan komen de 27ste, ligt eraan of er 's nachts veel boefjes worden gevangen. Als er veel vast zit ben ik voorlopig bezig die dag anders kan ik vast wel wat eerder weg en ik zit toch niet zover van sabje vandaan. Naat: leuk een naam!!!!! En erg mooi dat jullie gaan vernoemen. Wordt vast gewaardeerd. En lekker voor jezelf houden hoor als je dat wilt! Smits/Sabje/ gelukkig: waar zijn jullie? Druk? Kris: nog steeds niet goed slapen? Pfff vermoeiend. Manon: mijn mams heeft pijn en roept steeds hard AUW!!! best wel sneu. Maar verder doet ze weer of er niks aan de hand is. Raar hoor als je moeder je moeder niet meer is. Wel uiterlijk maar persoonlijkheid is helemaal weg. Maaaaaarrrrrrrr jouw krampjes zijn wel goeie tekens....zooooo spannend......en nog zo lang wacht. Hopelijk weten jullie snel waar jullie aan toe zijn.
Super wat vervelend dat je moeder nog pijn heeft meid, hoop zo dat ze er snel vanaf is. Manon lekker he gebakje! Heb je er niet eentje voor jezelf gehaald whahahaha Pfff morgen hebben we open dag op de zaak, van 14:00 uur tot 21:00 uur, Mag gelukkig later beginnen dus kan lekker uitslapen, heerlijk hoor. Zit nu te w8te op mijn mannetje die is zijn bus halen en al zijn gereedschap over laden dus ben bang dat 't nog ff gaat duren en dan lekker eten en langs mijn tante. Ga nu ff mijn joggingspak aandoen..
Hier ben ik weer eens. Natalie Morgen lekker wat langer slapen, heerlijk zeg! En dan naar je werk.......maar dan heb je alweer weekend!!! Super WAUW, het hardje gehoord, helemaal geweldig. Fijn dat de beeb een groeispurt heeft gemaakt. Kris Je moet zeker wel je verhaal blijven doen hier bij ons hoor! We zijn er voor je, ook voor minder leuke dingen! Dus barst los......wat heeft hij nu weer geflikt? Leuk dat je gaat carnavallen, en als giraffe hahah. Ik heb ook al zin in zaterdag, ff carnavallen in Roosendaal! Manon Krampjes zijn vaak een goed teken. Wanneer kan je testen? Ben ook zo benieuwd. Hier geen idee hoe het zit in me cyclus...me temperatuur doet ook vreemd, en op FF heeft de grafiek nog steeds geen eisprong aangegeven. We klussen vrolijk verder en zien wel. Wel vreemd dat ik al een aantal dagen pijnlijke tepels heb. Verder geen gekke krampjes/steekjes of vruchtbaar slijm gespot. Misschien komt het door de antibiotica de ik heb geslikt? Geen idee, maar wel irritant. Denk je duidelijkheid te gaan krijgen door te temperaturen, nou jammer joh!!!
Wat rustig hier vanavond! Donderdagavond is duidelijk niet ons kletsavond Ik ben alleen thuis, lekker opt bankie met laptopje op mijn schoot. Donderdagavond is altijd mijn avond, ik ben namelijk altijd vrij op vrijdag Helaas moet vriendlief vaak werken op donderdagavond, maar gelukkig samen vrij morgen! Even op jullie reageren! Krisje: gewoon je verhaal doen, anders is het hier sowieso veel te stil Grapje, wil ook heel graag je verhaal horen en je vertellen dat ik achter je sta, ook boos/verdrietig ben en je helemaal begrijp! Ga alleen niet met je meefeesten, is niks voor mij, carnaval. Ga jij er maar van genieten en inderdaad: foto's!! Naat: succes morgen bij de opendag. Rustig aan doen hoor, laat de rest maar lopen! Er moet ook iemand zijn die vriendelijk lacht, dus dat kan jij mooi doen vanuit een stoel Manon: krampjes zijn vast goed, dan is er vanalles gaande in je buukje! Spannend hoor, nog een week wachten. Duim met je mee!! Zit Secret Miljonair te kijken, hij gaat nu zijn geld weggeven, dan zit ik altijd mee te brullen, haha! Sab: waar ben je? Mooie kleertjes heb je gekocht! Zag je vanavond nog even online. Geen zin om te reageren of ben je aan het sparen voor de 27e? Als alles maar goed gaat! Super: heerlijk zeg dat je haar hartje hebt gehoord. Ja, ik denk dat het een meisje gaat worden Vervelend dat je moeder pijn heeft en helemaal moeilijk om je moeder zo te moeten zien. Heb veel respect voor je, weet niet of ik het aan zou kunnen. Zou leuk zijn als je er bij kan zijn over 2 weken, stuur de boeven maar naar mijn vriend Smits: hoe is het met jou dan?? Druk druk? Ook voor jou geldt: als alles maar goed gaat! Bietje: ik ben geen Lost kijken, maar ik ben helemaal fan van 24. Helemaal geweldig. Kijk deze ook altijd op dvd, kan niet wachten tot de volgende aflevering! Julesz: rot dat je stemming zo wisselend is. Moet bekennen dat ik er (gelukkig) geen last van. Hoe is het met je hond? Gelukkig: zo wordt je ook niet veel wijzer van je cyclus he? Vervelend hoor! Gewoon doorklussen, kan je niet missen ook! Pfff, iedereen weer een beetje gehad hoop ik! Met mij alles prima! Geen last van de pillen tot nu toe. Gister even momentje van draaierigheid, maar dat was enkele seconden. Nog 1 dag 25 mg, dan 3 dagen 50... Ben benieuwd. Ga volgend weekend een weekendje weg en wel naar Parijs!! Wauw, zoveel zin in! Helemaal romantisch natuurlijk Ga nu even gezellig mijn vriendje entertainen! Lees morgen vast weer van jullie!!
gelukkig is het vandaag rustig geweest.. Weinig bij te lezen Super.. wat zielig zeg, je mam zo veel pijn te zien hebben... hopen dat de kneuzingen zo snel mogelijk weggaan... Jojo... hoe was het bij de tandarts??? Gat gemaakt Manon... nog 'paar' 6 nachtjes wachten... je bent op de helft... Lukt je (met moeite waarschijnlijk) wel... Mmm.. ben ik nou niemand vergeten.. Anders sorry... Ja, hier nog steeds slecht slapen, rond 12 uur erin, half 7 eruit.. Breekt op, merk dat ik nu heel moe ben, dus morgen hopelijk uitslapen.... Mijn ex heeft nu (nog) niets gedaan.. Maar er komt gewoon een onwijs moeilijk weekend aan.. Voor het eerst alleen carnaval vieren in negen jaar.. Ben dus heel bang dat de klap dit weekend gaat komen... Dat is eigenlijk het eerste ding dat ik alleen moet gaan doen. (werken/lesgeven deed ik natuurlijk al zonder hem ) Dus heb hier best wel angst voor... Hier loop ik trouwens zaterdag de optocht mee.. Het motto is 't spriengt 'r ut... haha.. En we zijn de indische waterlelies die uit hun lelie springen... Zal na het weekend wel foto's plaatsen als elf en giraffe... Verder weinig nieuws hier... Oja, heb vakantie haha... morgen alleen nog carnval op werk en dan chinezen, traditie... Daarna carnvallen en dan volgende week woensdag huishoudbeurs en donderdag dagje papendrecht (jaja manon en naat kom jullie kant uit) naar de sauna met mijn exgetuige... heb er in in.. Ga maar eens proberen te slapen... Tot morgen...
chips naat vergeten.. Succes morgen met je vreemde werkdag... En mutz ook gereageerd zie ik.. Hopelijk dat de verhoogde dosis wel meevalt en dat je misselijkheid-vrij blijft..
Prinses; beetje kort door de bocht een hekel aan al het blauw, maarja ieder zijn ding......ik ben inderdaad politieagente momenteel bij de recherche, in Noord-holland. Mutz: Parijs wauwieeeeee! Werkt je mannetje ook in het o zo fijne BVH? Dan kan hij makkelijk mijn klantjes overnemen Nog draaierig geweest vandaag? Kris; lastig hoor zo alleen te moeten gaan carnavallen, nou ja zonder je vriend. Neem aan dat je wel met vriendinnen heen gaat? Manon: nog nieuws? Naat: lekker bijgeslapen? Zucht heb er weer een pukkel bij in mn gezicht hahahaha lijk wel een puber. Had gehoopt dat het wel wat minder zou worden. Nou ja even geduld, en als dat het ergste is......... Fijne dag allemaal
Ohhh dames wat was dat heerlijk zeg...kwam dus pas om kwart voor 10 mijn bedje uit, heerlijk gevoel! Het zonnetje schijnt hier ben weer helemaal de vrolijkheid zelf! Morgen wordt het kamertje geverfd JOEPIIIIIII, lijk wel zo blij als een klein kind, ach dat ben ik ook Krisje je komt onze kant op ik woon daar echt heel vlakbij... mijn schoonzusje woont daar wel...leuk hoor dagje sauna. Het carnaval zal je waarschijnlijk zwaar vallen, voor 't eerst alleen, kan me dat heel goed voorstellen. Probeer er wel een gezellig carnavalsweekend van te maken en geniet meid, dan heb jij zeker verdient na alle ellende van de afgelopen tijd. Knuffel voor jou...en lekker vakantie heerlijk! Jojo hoe is het met je gebit??? alles weer gefixt? Super heb je nu weer een pukkel whahahaha Ach meid het is voor een goed doel, voor jullie kleine prinsesje, weet zeker dat het een meisje wordt hoor Mutz wat heerlijk week weekend Parijs in 't vooruitzicht, lekker romantisch! Nou ik kijk even de Pfaffs af en dan ga ik richting de badkamer...
Ooooh ik heb me niet kunnen inhouden en ik heb een test gedaan met de testen die ik van de week via sensitest heb besteld. Ik weet het het is nog veeeeels te vroeg. kan eigenlijk pas over een week want ook al zou hij posotief zijn kan er nog van alles mis gaan en heb ik misschien volgende week een negatieve. Ik vind het zoooo slecht van mezelf...ik kan me nou nooit eens inhouden *schaam* *schaam* Maargoed jullie zijn wel benieuwd naar de uitslag natuurlijk. Ja hij is vrij wit maar toch als ik hem een beetje in het licht kantel zie ik wel een tweede lijntje, het is echter zooooo licht dat het wel een schaduw lijkt, maar hij is er wel(denk ik). Op een foto is hij niet eens te zien trouwens dus ik kan hem niet posten. Kleine wijziging...ik heb er met wat tegenlicht toch nog een foto van kunnen maken. Het lijntje was inmiddels wel ietsje duidelijker geworden omdat hij is ingedroogd nu dus eigenlijk telt dat niet helemaal...Hij staat bij mijn foto's!! snel kijken en geef je mening aub, ik weet niet wat ik ervan moet denken zooooooooo licht... Maargoed ik heb genoeg testjes besteld om er vanaf nu elke dag 1 te doen, lijkt me wel leuk om het streepje dikker te zien worden elke dag. En nog niet te blij zijn voor me hoor want het is maar een schaduw en er kan nog van alles gebeuren!! Sorry hoor even ego..ik zal zo reageren als ik heb gegeten.
Manon ik zie ook een heeeeeeeeeeel licht streepje hoor, ga je nog niet officieel feliciteren maar ziet er goed uit toch?! Hoop 't zo voor jullie Nou ga ff langs mijn vader, die krijgt vanmorgen de uitslag van zijn longarts ben zo benieuwd hoop zo dat alles goed is...wee niet of ik nog online kom vandaag wie weet tot straks of vanavond
Oke dan ga ik toch even reageren. Ten eerste alles is en gaat goed met me.. heb gewoon niet zoveel te vertellen, ga er maar vanuit dat geen nieuws goed nieuws is... Super.. je hebt gelijk hoor.. kort door de bocht, wil hier geen discussies uitlokken, maar als je met blauw te maken hebt, dan heb je je toch niet helemaal goed gedragen.. Fijn dat je er weer een pukkel bij hebt, haha.. Ik heb er ook nog nooit zoveel gehad sinds ik zwanger ben. kris..klets maar lekker de dingen van je af hoor.. geeft niet, vinden we niet erg.. hoe was je carnaval met de kids juf Giraffe?? Nathalie..veel plezier met de open dag...hou je wel rustig, als het niet gaat, gewoon lekker naar huis gaan.. Julesz..hoe is het met je hond?? Alweer opgeknapt? Jojo..kun je alweer praten of is je mond nog steeds verdoofd en pijnlijk?? En wat hebben jullie super veel kleertjes..helemaal leuk.. Smits..hoe is het met je?? Manon..ohwwwwwwwwwwwwwwww zo slecht van je..maar zo goed te begrijpen, hahha.. Ik zie hem ook hoor.. en om je nog nerveuzer te maken, de eerste die ik deed was nog lichter volgens mij en toen zat ik dichter op mijn nod... Mijn duimen gaan weer extra voor je draaien..spannend.. Mutz..ik hoop dat deze medicijnen iets bij je gaan doen en dat de bijwerkingen niet vervelend zullen zijn.. ben je lekker aan het genieten van je vrije dag?? Gelukkig hoe is het eigenlijk met je keelpijn?? Irritant dat je je ei niet kunt vinden, maar volgens mij zijn jullie goed aan het klussen.. dus als ie springt, liggen er genoeg vrijwilligers op de loer die willen bevruchten.. Pffffffff verder weet ik allemaal niet meer wat jullie bespreken hoor.. ik lees elke dag even, maar vergeet het meeste ook weer.. Ik ga zo met Bietje en de kids.. (ja ja mijn tweede gezin,haha) naar de kapper...
Manon, dat is een STREEEEEEEEEEEEP!!!! En ik had ook getest in jouw positie hoor, dus dont be ashamed hahahahaha ga er weer van door, straks naar de kapper, nu eerst even gesprekje op school over Mika... doeiiiiiiiii
Bietje en Sab lekker weer samen op stap vandaag. Lekker hoor naar de kapper! Bij mij komt ze altijd thuis dus dat is ook wel fijn, mijn vriendin is kapster bij Cosmo. Over Mika praten...heeft dat te maken met Jona? Kan me voorstellen dat dat wel inpact heeft op schoolresultaten... Sab...gelukkig is geen nieuws goed nieuws bij jou. Hoe zit het met je symptoompjes? Nergens veel last van... Enne ik ben niet bang voor een discussie hoor dus ik ga gewoon mijn mening geven. Super...Ja blauw zijn ook gewoon mensen denk ik dan maar, die gewoon hun werk doen, net als iedereen. Ze zitten echt niet keihard te lachen als ze iemand een bekeuring moeten geven hoor.(nouja heel soms misschien dan, maar dan zal diegene dat verdient hebben) Prinsesje..dus ja...ik denk dat het meer andersom is en dat er eerder wel eens een rotte appel tussen zit, net zoals in ieder vak overigens. krisje jeeeeeeeh lekker carnavallen!!! ben benieuwd naar de foto's! Hopelijk heb je het lekker naar je zin!! Mutz Leukkkkkkk nar Parijs. De romantische stad!!Ik ben er al vaker geweest maar het blijft super!! ga je de eiffeltoren op?? Dat heb ik nog nooit gedaan en zou ik nog wel eens willen. Gelukkig, balen van je temepaturen zeg...maar is je keelpijn wel helemaal weg nu? ja nu wachten op je ongi en opnieuw beginnen...als je ongi wordt dan...misschien kunnen we je wel feliciteren?? Je hebt er hard genoeg voor geklust tenminste Julesz.alles goed? Smits where are thou??
Manon Ik zie zeker een streep, zeker op de laatste foto is deze duidelijk. Wel heeeel licht, maar ja wat wil je als je eigenlijk nog niet mag/kan testen!!! Nu hopen dat het goed blijft gaan, maar daar gaan we gewoon vanuit. Zou echt helemaal geweldig zijn als je in de 1e keer van je IVF behandeling zwanger bent. En uhh, ik had waarscheinlijk hetzelfde gedaan hoor...zo vroeg testen!!! Sab en Bietje Veel plezier bij de kapper!!! Heerlijk altijd als je haar weer goed zit. Super Vervelend dat je moeder pijn heeft zeg! hoop dat het snel beter gaat. Kris Hoop dat je toch nog een leuke carnaval krijgt. Het zal iid. niet makkelijk zijn, zo voor het eerst zonder partner. En zeker als je aan de drank gaat wordt je emotioneler. Probeer te genieten. Net het huis gedaan, zijn verder het weekend weg dus moest het nu maar doen! Morgen gaan we richting Brabant, naar de carnavalsoptocht en sávonds/s'nachts dus de stad in. We blijven bij me zus slapen, samen met me ouders en zusje. We slapen met zijn 5e in de woonkamer, zal wel een gezellige boel worden. Ga maar niet zoveer drinken want vorig jaar ben ik zo ziek geweest van de drankt. Ik kon alleen maar kotsen. Sinds dat ik met de pil ben gestopt drink ik zoiezo bijna nooit meer, dus ben bang als ik morgen 4 bier op heb ik al op me kop sta hahahah!!!
Ja, mijn keelpijn is helemaal weg, heb alleen nog wat last van me oor! Me temp was gister en vandaag 37,0 dus je zou denken dat ik eergister me ei heb gehad, maar geen slijm, steekjes ofzo gehad, wel vreemd dus. Als het zo is hebben we iig. wel heel goed geklust.