nav oa het boodschappengeld topic. ik lees altijd dat mensen zo schrikken dat er redelijk wat aan boodschappengeld wordt uitgegeven. ik snap dat nooit zo. wij geven bv in veel ogen redelijk wat aan boodschappen. waarom? omdat wij houden van lekker en gezond en goed eten. maar even later zie ik dat iemand die net zo geschrokken is daarvan wel 10 paar schoenen koopt voor haar 2 jarig ukkie ( dit is niemand in het bijzonder, gewoon een voorbeeld) daar kan IK dan bv wel heel hard van schrikken maar dat doe ik niet. bedoel als haar prioriteiten bij 10 paar schoenen ligt. prima. een ander belt en whatsappt misschien wel voor 100 euro per maand. nou mijn hobby is het niet ( heb mn smartphone op zolder gemikt en nu weer een heerlijk eenvoudig toestel waar ik mee kan bellen) maar prima als een ander wel zijn geld daar aan uitgeeft. ik weet verder niet wat ik hiermee wil zeggen eigenlijk maar wil eigenlijk weleens weten of hier meer mensen zo over denken. gewoon luchtig bedoeld
Ik denk dat mensen onbewust schrikken als ze bij een ander een standaard zien die heel erg afwijkt van het hunne. En op internet spreek je je wat makkelijker uit dan je normaal zou doen.
dat begrijp ik. maar als ze dan misschien verder zouden denken zouden ze dus misschien iets vinden wat bij hun erg afwijkt van het normale zeg maar en dan zouden ze kunnen denken: oja. ok veel, maar ik geef veel geld uit aan schoenen/kleding whatever
Niet vervelend bedoeld maar je schrikt zelf eigenlijk ook. Het idee van een topic is dat daar mensen op kunnen en mogen reageren. En iedereen denkt verschillend, ook over dingen zoals boodschappengeld en het aantal schoentjes voor hun kind. Die verschillen worden in z'n topic dan goed duidelijk. Net zoals jij niet te veel geld uit geeft aan de schoenen van je kind (geef maar even een voorbeeld) vinden anderen dit weer niet nodig bij boodschappen. Ieder zijn of haar eigen keuze, maar ieder mag daar ook van vinden en dit delen wat hij of zij wil toch.
tja, ik schrik ook wel eens van bepaalde dingen. mijn buurvrouw bijv besteld 3 keer per week eten bij de pizza of shoarmaboer, maar haar kinderen lopen in 2e hands verwassen kleren. en schoenen van een 10tje.... tja het is maar waar je prioriteiten liggen.... ik let op wat ik uitgeef aan boodschappen zodat ik wat meer te besteden heb voor kinderkleren en schoenen.
Ik begrijp überhaupt nooit die obsessie om te weten wat een ander uitgeeft aan wat dan ook... Lekker belangrijk denk ik dan ... alsof mijn uitgavepatroon iets zal bijdragen of veranderen.
nee ik denk niet dat je mij begrijpt. ik schrik namelijk nergens van. het zal me een worst zijn wie wat waar en hoeveel zijn geld uitgeeft. mijn vraag is gewoon waarom mensen altijd een ander moeten wijzen op hun uitgavenpatroon. of het in hun ogen wel of niet normaal is
Je wijst net in een andere topic iemand erop dat haar boodschappenlijstje niet gezond is... Denk dat meningen geven en anders denken heel menselijk is. Je hoeft het niet met elkaar eens te zijn, en je mag andere prioriteiten hebben. Maar we zitten inderdaad op een forum en dan geef je eerder je mening. Betekent niet dat je iemand niet respecteert.
klopt ik geef deze mening. ik zeg dat IK het niet gezond vind maar ik zeg niet dat ze dat maar moet veranderen, dat ze onverantwoord bezig is, dat het aso is, dat het slecht is voor haar gezondheid of weet ik wat nog meer ( voorbeelden he) maar in het boodschappen topic wordt soms net gedaan of je niet goed wijs bent dat je meer als 100 euro uitgeeft aan je booschappen
Ja dat vind ik iets anders dan schrikken. Iemand afkeuren omdat diegene het anders doet dan jij is inderdaad niet goed.
Totaal mee oneens. In het topic zeggen mensen: IK schrik daarvan. Ik vind dat de mensen die veel uitgaven meer disrespect toonden tov de mensen die minder uitgeven dan andersom. Dat iemand ervan schrikt zegt toch niet dat ze wil dat JIJ minder gaat uitgeven. Misschien schaam je je onbewust en reageer je daarom zo overgevoelig, dat is een heel bekend fenomeen en heel menselijk.
precies en dat gebeurt zo vaak in dat boodschappentopic. dat vind ik jammer. terwijl er nergens in het schoenentopic wordt gezegd : wooow wat idioot veel schoenen voor een klein kind. vind het verschil zo gek
hahaha dus Ik schaam me omdat ik 120 euro per week aan boodschappen doe? niet dus. ik ben juist blij dat ik mn gezin fatsoenlijk eten voor kan zetten. en niet met zijn 5 met 1 appel doe in een week. ( ik heb het dus niet over mensen die erg weinig te besteden hebben voordat we dat weer gaan krijgen)
Oh jeetje. Weer doe je zo neerbuigend over mensen die minder uitgeven aan boodschappen. Alsof die geen fatsoenlijk eten op tafel zetten hahaha. Ik heb meer respect voor mensen die met een laag bedrag elke dag iets lekkers en gezonds op tafel zetten. Dat kan namelijk echt.