Mijn dochter wordt eind september 2. Het is in de ochtend nooit een lang slaper geweest. 6 uur of half 7 wakker. Nu heeft ze een tijdje kwart voor 7 of half 7 gehad alleen is het deze week weer 6 uur. Vind dat half uurtje later wel fijn. Maar goed nu sliep ze tussen de middag altijd van 12 tot 3 en kan dit nog wel alleen maken wij haar rond half 3 wakker anders is het in de avond feest. Sinds afgelopen week slaapt ze moeilijk in. Waar ze eerder echt om half 8 slaapt is het nu 8 uur of half 9 en wordt gerust om 6 weer wakker. Zal het middag slaapje te lang zijn? Hoeveel slapen/ sliepen jullie kindjes? Ze maakt nu nachten van 10 uur en middag 2,5 uur slaap.
Dit herken ik wel van mijn zoontjes. Zodra ze 's avonds minder makkelijk insliepen ging ik de middagdutjes inkorten. Vanaf twee jaar hier nog maar max 1 1/2 uur 's middags. De oudste sliep drie maanden na tweede verjaardag niet meer ' middags en de jongste hield het toch vol tot 3 1/2 jaar. Ieder kind is anders natuurlijk, maar ik zou even kijken hoe het gaat met een iets korter slaapje ' middags... Succes!
Dat was hier ook het teken om middagslaapje in te korten. Ze slaapt nu max 1,5 uur. Inmiddels gaat een dag zonder slaapje ook prima. Wat geen garantie is voor langer slapen trouwens, dat je je daar niet op vastpint...
Hier precies hetzelfde verhaal, ze is net twee en zit op de wip van wel of niet slapen overdag. Vaker niet dan wel tegenwoordig. Als ze slaapt overdag maken we haar na max een uur wakker anders is het inderdaad 's avonds een drama. Tevens gaat ze hier niet meer na 13.00 naar bed ook dan is het bal 's avonds. De dagen op het KDV zijn natuurlijk erg inspannend en daar slaapt ze altijd wel maar ook max een uur en dan maken ze haar wakker hebben we afgesproken.
Hier ook. Dochter is bijna 2,5 en wilt s middags niet meer slapen sinds kort. Als ze 's middags wel even slaapt (in creche of in auto) is het feest s avonds als ze moet gaan slapen. Ze is rond 7u 7.30 wakker en gaat om 19.30 slapen.
Nee dat verwacht ik ook niet. Ze heeft haar middag slaapje nog wel nodig. Maar nu slaapt ze in de nacht nog korter omdat ze zo lang ligt te kletsen. 6 uur half 7 heb ik mij al bij neergelegd ook al kan ze het wel tot 7. Heeft ze soms ook een paar weken. We gaan er niet eerder uit dan half 7 op werkdagen. Om 12 uur in de middag slaapt ze altijd direct. En gerust dus 3 uur.
Hier al heel lang hetzelfde bij mijn zoontje. Zes uur wakker. Hij mag er pas half zeven uit, als zijn lamp aan gaat. En of hij nu niet slaapt smiddags of drie uur lang, geen verschil in. Hij slaapt wel altijd s avonds makkelijk in ook, dat scheelt. Ik heb het geaccepteerd en ga zelf ook vroeg naar bed.
Ik vind 3 uur wel lang eerlijk gezegd... Mijn dochter is 2,5 nu maar slaapt al heel lang tussen de middag 1,5 a 2 uur en dan maken we haar wakker. Omdat ze sinds een week moeilijk in slaap komt zijn we terug gegaan naar 1 uur middagslaapje en vandaag zelfs niet omdat ze niet in slaap kwam. Ze slaapt s nachts van ongeveer 19u/19.30u tot 6.30/7.00u
Onze dochter van 2,5 slaapt al een tijdje niet meer 's middags. Doet ze dat wel, dan wil ze 's avonds niet slapen. Gisteren per vergis op de opvang een uurtje geslapen en toen was het 21.00 uur dat ze pas ging slapen. Normaal gaat ze om 19.00 uur. Hier was ze toevallig vanmorgen wel een uurtje later. Als ik met de auto weg ga valt ze wel in slaap, maar dat is meestal niet heel lang en dan is er 's avonds ook geen probleem.
Hier vlak na haar 2e verjaardag het slaapje niet meer gedaan. Ze sliep steeds korter en begeven moment wilde ze ook niet meer. Hier gingen de ochtenden dan ook beter, was 8uur wakker ipv 6uur half 7. Is even uitproberen, ieder kindje is anders. De een heeft het wel nog even nodig en de andere nog niet.
Wanneer hij snachts weer ging spoken mocht hij smiddags niet lang meer slapen. Met 2 jaar zat hij rond de 1.5 uur. Soms hebben we nog dat hij vroeg wakker is ook al slaapt hij overdag niet meer, al meerdere dagen gehad dat hij om 5 uur half 6 wakker is. Hopelijk snel weer terug naar half 7.
Hier wisselt het een beetje. Ze is ruim 3 maar ze gaat elke middag naar bed. Soms maakt ze dan een poepluier en slaapt dan niet. Soms slaapt ze kort maar meestal nog wel een uur of 2 als we in de ochtend iets hebben gedaan. Bij gewoon thuis blijven meestal 1 a 1.5 uur. In de nacht van 18.45 tot 7.15