hallo dames, ik heb gister bij mijn verloskundige een extra echo gekregen om te kijken of er genoeg vruchtwater was, dit na een pretecho waarbij die mvr aangaf dat er weinig vruchtwater was waardoor ze de baby minder mooi op foto kreeg ik heb inderdaad niet veel vruchtwater maar er was nog wel "genoeg" aanwezig hij besloot nu die toch aan het kijken was ook even de groei te bekijken aan de hand van metingen bij het hoofdje, beentje en buikje hoofdje en beentje lagen rond de 35weekjes maar het buikje rond de 32 nu moet ik over 2weken weer op controle en krijg ik een nieuwe echo wat ik me afvroeg zijn er meer dames die dit meegemaakt hebben en hoelang zat er bij jullie tussen eventuele controle's en echo's ??? alvast bedankt voor jullie reacties!
Hier ook 2 weken tussen de echo's, dan kunnen ze de groei beter meten, anders geeft t geen zuivere uitslag. Hier liep alles 3 weken achter en de week voor de bevalling was ze helemaal goed gegroeid!
Hier 1 week tussen de echo. Korter heeft geen zin! Hebben ze geen doppler test gedaan?? Het buikje is namelijk het eerste wat gaat achterlopen als het kindje te weinig voeding krijgt via de placenta (en dus minder uitplast en er dus minder vruchtwater is). En bij jou loopt het buikje dus 3 weken achter . ..... en ja ... hier helaas genoeg ervaring met achterlopen in groei .. ook zonder/weinig vruchtwater ..
Een doppler test is een echo waarbij ze de doorstroming van de navelstreng gaan opmeten! Vaak als er een groeiachterstand is in combinatie met te weinig vruchtwater, betekent dit dat de navelstreng niet voldoende voeding kan afgeven aan de baby. Ik zou hier zeker om vragen !!!
moet ik daar nu om vragen, of moet ik dat bij de volgende echo om vragen?? zou dat 2weekjes kunnen wachten?
2 weken is precies goed! Mijn vk stuurde me elke week terug naar de gyn (vanaf zon 35 weken) voor een 'groeiecho' (weinig vruchtwater) en de gyn vroeg elke week weer wat we kwamen doen aangezien ze dat soort echo's niet weekelijks maken maar om de 2 weken. Schijnt een beter uitslag te geven.
Idd doppler test elke week ivm je vruchtwater en groeiecho elke 2 weken! Vaker een groeiecho heeft geen zin, geeft idd geen duidelijkheid anders. Sterkte! en ik zou er gewoon om vragen hoor!
Hier moet minimaal 10 dagen tussen zitten. Bij mij wordt het elke 2 weken gedaan. Kindje hier is klein maar niet te klein, alleen hoofdje op onderste lijn. Maar goed papa en mama hebben ook een een klein hoofd . Hier doen ze volgens mij ook direct de doppler test ? Dat geeft ook een heel ander beeld soort van vlekkig ofzo ? Kan het niet beschrijven hoe het eruit ziet maar ze zeggen dat de kleine genoeg voeding binnen krijgt, dus zal wel . Je kan in ieder geval nu je vk bellen, als het goed is hoort er in het verslag te staan of ze dat ook hebben gekeken etc. Succes !
Vandaag hetzelfde gehoord, ik kreeg direct een dopplertest. Alles bleek verder ok; buikje en bloeddoorstroming in navelstreng en hersenen. Volgende week moet ik zowiso weer naar de vk, dus ben benieuwd wat dan te horen te krijgen. Ik moest wel extra drinken?! Ik vind het toch wel een beetje spannend allemaal... Fijn om hier een topic te vinden met meiden in hetzelfde schuitje
weet je ook waarvoor je extra zou moeten drinken??? ik mag donderdag weer voor echo, ben benieuwd wat ze zeggen
Volgens mij om meer vruchtwater te creëren of op zijn minst voor mezelf om minder afvalstoffen door te geven aan de kleine. Maar meer vruchtwater door meer drinken lijkt me niet echt,logisch. Wát denk jij? Fijn dat je donderdag weer voor een echo mag. Hopelijk neemt het wat onzekerheid weg! Krijg je dan ook een dopplertest?
het klinkt mij niet logish nee...... ik moest vooral rustig doen, ook ivm harde buiken neee volgens mij krijg ik geen dopler test, vorige keer ook niet