Hallo, Normaliter een meelezer, vandaag wil ik vragen om informatie. Ik wil graag van mijn (creatieve) hobby een onderneming starten. Weliswaar een kleine onderneming en zal ik dit jaar voornamelijk bezig zijn met opstarten en weinig omzet draaien. Via kvk (WhatsApp) wordt gezegd dat ik beter kan wachten tot ik echt omzet draai. Ik vraag mij alleen af hoe ik omzet kan draaien zonder kvk-nr? Kopen jullie bij webshop zonder kvk nr? Voor de dames die zzp-er zijn of hier kennis van hebben, aan welke voorwaarden moesten jullie doen bij het opstarten ( van -kleine- onderneming). Dank voor alle informatie. Groet, ps. Ik wil hier ongeveer 20-24 uur per week aan werken. Volgens mij verschaft een kvk nr mij ook toegang tot groothandel en kan ik btw terugvragen dacht ik tzt?
Wat voor bedrijfje wil je opstarten? De bedrijfjes van kleding maken naaien en ook bedrukken rijzen de pan uit. En hierdoor is er flinke concurrentie. Ik zou er goed over nadenken.
Heb je een ondernemingsplan? Ik koop niet snel (lees: eigenlijk nooit) bij een kleine webwinkel, helemaal geen 1 zonder paypal. Lijkt me handig als je wel een kvk nummer hebt ja .. Maar ik Denk dat de kvk je dat antwoord heeft gegeven omdat veel mensen tegenwoordig een webwinkel willen beginnen die dus uiteindelijk totaal niet draait. Dus mijn advies: doe lekker je ding,bewaar de bonnetjes wel en ga eerst maar eens afwachten of er wel animo voor is (nog beter,zoek eerst uit of er animo voor is!!!!)
Ik zou als ik jouw was gewoon een kvk aanvragen, je kan m maar vast hebben van welke hobby wil je gaan leven? Denk je dat het gaat lopen? Ik zou zelf ook niet kopen bij een webwinkel zonder kvk en zou er ook gerust naar vragen.
Ik zou zelf niet kopen bij een webshop zonder kvk. Ook niet snel bij eentje sonder ideal of keurmerk dat het een betrouwbare website is. Wel heb je met een kvk toegang tot goedkopere inkoop van materialen. Maar heel eerlijk denk ik dat er geen droog brood in te verdienen valt. Er zijn al zo vreselijk veel van deze winkeltjes dat je wel iets heel bijzonders moet hebben wil je erdoor breken. Daarnaast heb je als zzp-er ook lasten en belastingen bijvoorbeeld. Zelf hebben we wel van onze hobby ons beroep gemaakt. We bestaan nu vijf jaar met ons bedrijf en nu pas zeggen we dat het lekker loopt. Nog steeds niet goed genoeg om allebei erin te werken. Het is als je er echt je boterham mee wilt verdienen keihard en vooral veel werken. De afgelopen vijf jaar was zeker financieel niet bepaald gemakkelijk.
Ik zou wellicht via fb bij een startend bedrijfje in de buurt kopen. Niet bij een kleine webshop en al helemaal niet zonder iDeal bijv.
Ik zou geen webshop doen. Ten eerste kost dat veel geld en je bent best veel producten nodig om een beetje aantrekkelijk te zijn. Wat je zou kunnen doen is wel gewoon een kvk. Dat kost je een paar tientjes en heb je die gewoon vast. Btw mag je houden als je onder dr 2000 euro per jaar zit, kleine ondernemings regeling is dat. Dus zolang je daar onder zit, hoef je dat ook niet af te dragen. Wanneer je daar dan boven komt, kun je ook evt die webshop gaan maken!
Heb je nu een uitkering? Of werk je? Of ben je thuis zonder werk of een uitkering? Als je een uitkering hebt, dan word je gekort zodra je een kvk hebt. Zonder toestemming zelfs per direct gestopt. Werk je of niet, en je het erbij doen. Dan lijkt me het geen probleem. Je urencriterium voor zelfstandige aftrek red je voor dit jaar niet. Maar zoveel winst zal je dit jaar niet maken. Voor de rest: ik adviseer je om contact op te nemen met een boekhouder, die met je meedenkt.(ik doe dat nl wel, en ook gratis) Even bespreken of je bedrijfje kans van slagen heeft. Het komt regelmatig voor, als je alles globaal berekend, ideeen met elkaar bespreekt. Dat het achteraf gewoon een hobby moet blijven. Het gewoon niet levensvatbaar is. Jouw huiswerk: Hoe ga je je doelgroep bereiken? Webshop, kan je die zelf maken en bijhouden. Google adsword, zorgen dat je hoog in de lijst komt. Heb je daar ervaring in? (Wellicht het belangrijkste) FB, heb je al genoeg volgers? Inkoop, uren en dan verkoopprijs. is dat reeel? Wie zijn je concurrenten? En kan je vergelijkbaar zijn qua prijs en kwaliteit
KOR regeling: als je te betalen btw voor een heel jaar onder €1345 blijft. Dan hoef je het te betalen btw houden niet af te dragen. Is meer dan €1345 maar minder €1883 dan moet je een rekensommetje doen. Maar dat kan je vinden op de belastingsite.
Beste Alle, Bedankt voor het meedenken. Ik probeer zoveel mogelijk te antwoorden en als ik iets vergeet, roep het dan ajb nog eens.. Ik werk op dit moment niet, studeer voltijd, WO. Echter ben ik aan het afronden en moet nog 3-4 vakken doen en dan heb ik mijn diploma. Ik heb dus tijd over. Mijn man werkt en heeft een eigen onderneming. Ons inkomen komt dus vanuit mijn man's onderneming momenteel. Mijn inzet is niet zozeer om (veel) winst te behalen, maar wel dat ik mijn hobby kan continueren en delen. Ik heb een website en ik heb een idee hoe ik mijn doelgroep kan bereiken. Ik doe nu zelf inkoop, uitvoer, website, marketing (alles kleinschalig). Ik heb gisteren met de kvk gesproken en uitgelegd hoe mijn situatie in elkaar zit. Er werd mij geadviseerd om in te schrijven en zoals iemand hierboven al noemde, dan heb ik mijn kvk nr al. Hierna kan ik proberen uit te bouwen. Ik zou dit graag naast mijn toekomstige beroep willen doen, als in 2 beroepen naast elkaar. Ik weet niet of dit haalbaar is, wellicht zal tzt 1 van de beroepen losgelaten moeten worden. Mijn hobby is meer creatief en mijn studie en (hopelijk) toekomstige baan is denkwerk. Ik merk dat ik aan beiden behoefte en plezier beleef.
Het valt mij op dat veel mensen zeggen: 'vraag gewoon een KvK nummer aan', hou er dan wel rekening mee dat je ook 'gewoon' kwartaalaangifte en jaaraangifte moet doen. Als je dat 'gewoon' vergeet krijg je een hele flinke boete. Dus ik zou je alleen inschrijven bij de KvK als je er écht serieus mee aan de slag gaat inclusief alle administratie en belastingzaken er om heen.
Ik denk dat ts qua kvk en belastingen wel weet hoe het werkt gezien de eigen zaak van haar man. Ik zou zelf flink rondneuzen op Google en Facebook om te kijken of er niet al veel aangeboden word van wat jij wilt gaan verkopen. En naast je website een Facebook pagina aanmaken. Misschien vind je het leuk om volgend jaar markten te gaan staan. Dat kan je zoveel doen als je zelf leuk vindt. Je kan nu al beginnen met een voorraad te maken om te verkopen.
Het valt me altijd bij dit soort posts op dat er heel hard wordt geroepen niet doen, terwijl dat helemaal niet de vraag van ts is. Ze heeft helemaal niet aangegeven waarin ze een webshop gaat beginnen, misschien is het wel een gat in de markt. Alle ondernemingen zijn eens begonnen.... Natuurlijk kan het mis gaan, maar neem aan dat ts heus wel op de hoogte is van deze risico's, zeker als haar man ook een eigen onderneming heeft. Heb geen ervaring met kvk e.d., maar zoals hierboven al aangegeven zou ik zeker ook vanuit een facebookpagina te werk gaan, en dan eventueel met de webshop ernaast. Zelf koop ik eerder via facebook bij kleine ondernemingen dan via een webshop, facebook voelt toch iets vertrouwder aan (al ben ik daarbij ook al eens op mijn bek gegaan helaas ). Succes met het starten van je onderneming, hoop dat het allemaal gaat lukken!
Het is een forum he.. Dan kan je dat ergens wel verwachten dat er meer feedback komt dan alleen een antwoord op je vraag..
Ja dat begrijp ik ook wel, maar vind het altijd zo jammer dat er gereageerd wordt alsof de ts er niet over nagedacht heeft. Natuurlijk zijn feedback en tips goed en leerzaam, maar om dan zonder enige (achtergrond)informatie iemands plan/droom in twijfel te trekken vind ik persoonlijk altijd zo jammer.
Vind het ook een beetje negatieve berichten allemaal. Heb er verder niet veel verstand van belastingtechnisch etc. maar ik wou TS succes wensen en zeggen dat ik heel goed snap dat je het niet per sé hoeft te doen om er rijk van te worden en dat het ook gewoon voldoening en plezier kan geven ook al levert het (in de toekomst) maar een beetje geld op.
Ik lees graag mee. Ik ga naast mijn baan ook van mijn hobby mijn beroep maken. En dus als ZZP'er aan de slag. Ik heb sowieso via een bedrijf vanaf volgende maand 2 opdrachten per maand. En ben dus ook heel hard aan het uitzoeken waar ik op moet letten. Ik vind het nog een erg onduidelijke wereld maar ken dan ook erg weinig ondernemers