Assalaamu alaykoum lieve zusters, hoe gaat het met jullie? Ik hoop goed. Het is hier heel stilletjes, soms vergeet ik deze groep gewoon. Er moet terug leven in komen.. of zijn jullie allemaal op reis en aan het genieten
Wa alaikum salaam. Hier goed, alhamdulillah. En met jou um Yahya? 't Is inderdaad stilletjes. Is het nog gelukt om hajj te boeken? Hopelijk heeft iedereen een fijne vakantie.
Alhamdulilah goed, even een rotgevoel gehad gisteren maar vandaag is het beter.. Nee het is te laat daarvoor, volgend jaar in shaa Allah dan kunnen we ineens met grotere groep gaan (ouders, broer, schoonzus...)
Ja zeker anders ging ik het niet zeggen haha mijn cyclus is in de war, mijn menstruatie wil niet komen en ik ben niet zwanger. Zit ondertussen op cd 44 en nog steeds niets. Subhaan Allah snap het niet 2 weken terug had ik Afspr met de gyn en op de echo zag ze dat er geen eitje genoeg gerijpt is om te springen.. maar had wel mooi verdikt baarmoederslijmvlies zei ze.. maar nog steeds geen menstruatie en test was negatief gisteren x - ( Ik had zo n goede hoop.. nog nooit duurde mn cyclus zo lang.. en hzd soms ook steken aan mn borsten.. buikpijn alsof mn menstruatie wil komen maar niks ghair in shaa Allah zal een beproeving zijn (Haha lang verhaal geworden sorry, moest er even uit)
SubhanAllah lieverd, logisch dat je je daarom even niet zo goed voelt! Mag je zeker even verdrietig om zijn. Het lijkt mij zelf ook een enorme beproeving. Zelf ben ik alhamdulillah steeds gelijk zwanger geworden, maar had ik problemen om zwanger te blijven. 1x vroeggeboorte en 2x een operatie om een vroeggeboorte te voorkomen gehad, waarvan zelfs 1x 13 weken lang bedrust moeten houden. Ik denk dat ik het ook heel moeilijk had gevonden als ik zo lang op een zwangerschap had moeten wachten, maar Allah beproeft ons met wat we aankunnen. Moge Allah je veel sabr geven en verblijden met een zwangerschap indien daar gayr in zit. Aameen.
Salam aleikom lieve zusters. Ben lang niet in dit clubje geweest. Beetje veel aan mijn hoofd gehad. Inchallah ga ik actiever mee doen . Lieve Oum Yahya moge Allah je inchallah een gezond en gezegend kindje schenken. Weet zelf hoe moeilijk het is als zwanger worden niet lukt. Je mag me altijd pben als je iets kwijt wilt. Liefs 🌷
Aamien baarak Allahu fiekoem x islah dat is toch wel moeilijker vind ik om een vroeggeboorte mee te maken. Dat is gewoon een volmaakt kindje met ziel subhaan Allah. Doet veel pijn ! Hopelijk staat jou een grote beloning te wachten.. Ik neem aan dat je die hadith kent waarin staat dat een 'saqt' (= de baby dus die gestorven is) zijn ouders naar het paradijs sleurt als ze geduld hadden bij het verlies. Hierbij de overlevering van de profeet salla Allahu 'alayhi wa sallam: Bij Degene in Wiens Handen mijn ziel is, de saqt zal zijn moeder met touwen naar het Paradijs trekken, wanneer zij geduld heeft met het verlies van haar kind. De letterlijke betekenis van saqt is vallen en wordt in deze hadith gebruikt om het kind aan te duiden dat verloren wordt door een miskraam. De hadith is overgeleverd door Muadh ibn Jabal (moge Allah tevreden met hem zijn) en staat overgeleverd in Ahmad en Ibn Maadjah. Proudmommy geeft niet als je geen tijd hebt, jouw gezinnetje is belangrijker dan deze forum. En baarak Allahu fiek voor de voorstel, je mag mij gerust jouw verhaal sturen. Voel me alhamdulilah veel beter en heb het geaccepteerd dat ik ofwel en super late eisprong heb, of gewoon een maand oversla .. (en toch nog beetje hoop op zwangerschap)
Ik weet dat je het niet vervelend bedoelt oumYahya, maar ik vind het best moeilijk als een vroeggeboorte miskraam wordt genoemd. Misschien komt dat ook wel omdat ik dit gewoon héél vaak heb meegemaakt, het werd bijna standaard miskraam genoemd... Een miskraam is toch wel echt heel wat anders. Weet dus ook niet of het in deze hadith gaat om een daadwerkelijke miskraam of dat het om een vertaalfout gaat, Allahu a'lem. Maar er zijn ook een aantal andere ahadith m.b.t het overlijden van kinderen en de beloning die je ervoor krijgt mits je er geduldig mee bent alhamdulillah.
Als je van die rare cycli hebt, kan je dan geen clomid gebruiken, of vind je gynaecologe het daar nog te vroeg voor? Ik ken wel een zuster die dat heeft gebruikt en daarna zwanger is geworden.
Ja ik weet dat een miskraam is voor 12 weken en vanaf dan is het een vroeggeboorte klopt.. maar int algemeen noemen ze dat wel een miskraam. Ik dacht een verdere uitleg gelezen te hebben van die hadith waarin staat dat het ook gaat om kinderen die overleden zijn of baby's (dus na voldragen zwangerschap) Wat de gyn betreft, ik vond dat ze niet alles duidelijk verteld in de juiste termen. Ze heeft me wel doorverwezen naar een fertiliteit en zei dat zij mij pilletjes kan geven (welke weet ik niet) en op mijn doorverwijsbrief zag ik pco staan (tegen mij heeft ze er niets van gezegd) dus nah Ik heb zo wat dingen opgezocht over clomid en eerlijk gezegd durf ik het niet in te nemen. Het is naartschijnt puur gif en kankerverwekkend Allahu a3lam.. mss pas na lang gebruik. . Ik wacht deze maand af en ga dan afspr maken met de fertiliteitsarts en dan zien we wel. Ik hoop echt dat het niet nodig gaat zijn .. wil op een natuurlijke wijze zwanger worden.. en niet forceren
Een vroeggeboorte is medisch gezien vanaf 18 weken, hoe het islamitisch zit weet ik niet zeker.. Maar ik dacht ook zoiets omdat het vanaf die termijn ook een ziel heeft en er janaaza verricht dient te worden etc. Dus dan wordt 't ook een geboote genoemd. Wallahu a'lam. Hoe ongezond die soort middelen zijn weet ik niet maar ik geloof sowieso niet alles wat ik lees, eigenlijk pas alleen wanneer het onderbouwd is met wetenschappelijk onderzoek en in dat geval kan ik me niet voorstellen dat dokters (ook in islamitische landen) dergelijke middelen voor zouden schrijven. Ik kan me goed voorstellen dat je het liever op de natuurlijke manier wil. Hoewel als je zo erg bezig bent met hoe lang een cyclus duurt, je het wellicht ook forceert... maar ik heb vast makkelijk praten.
Er zijn zoveel medicijnen die slechte nawerkingen en gevolgen hebben.. zo heeft mijn moeder medicatie voor hoge bloeddruk of cholesterol weet niet meer, en er staat in de bijsluiter dat je op den duur vergeetachtig wordt, en mijn moeder eeft dat ook echt heel erg. En zo zijn er nog andere gevokgen, dat was gewoon een kleine voorbeeld.. Dus dokters schrijven het toch voor.. En wat bedoel je dan met forceren bij lange cyclus? want ik bedoelde dat je met die pillen een eisprong forceert (dus laat rijpe of springen) en vind het raar. Ik weet niet wat ik zou doen moesten ze mij dat voorschrijven .. kan goed zijn dat ik het gewoon inneem. Weet niet.. Wat betreft mijn cyclus.. Ik hield die altijd al bij in een applicatie puur voor de herinnering.. en nu is het opvallend langer..
salaam zusters, ik heb een vraagje aan jullie. ik ben nu al aan het nadenken over de anticonceptie na de bevalling. deze zwangerschap was helemaal onverwachts ondanks de koperspiraal alhamdullilah. dus de koperspiraal valt zeker af en wil ook geen andere spiraaltjes hebben. mijn moeder praat me iedere keer nadat ik bij de gyn controle ben geweest me eileiders te steriliseren. maar ik heb op internet gezocht en volgens ons geloof is het verboden. weten jullie iets hiervan??
Assalaamu alaykoum zuster, Ik heb daar geen kennis over. Maar ik zou zeker eerst achter horen voordat je een beslissing neemt. alles komt van Allah. heb zelfs hier gelezen dat er een vrouw was die gesteriliseerd was en toch zwanger werd.. kan jij niet gewoon de pil nemen?
Beetje kort door de bocht om te zeggen dat dit verboden is. Er is geen enkele geleerde die dit absoluut verbiedt in specifieke situaties. Ik ga me insha Allah ook laten steriliseren volgend jaar (het ziekenhuis eist namelijk een leeftijsgrens van 30 jaar). In mijn situatie is dat wel toegestaan omdat het om verschillende medische redenen wordt afgeraden om nog een keer zwanger te worden. Permanente anticoncentie is Islamitisch gezien niet toegestaan, maar dan maakt het dus niet uit of dit nou middels sterilisatie gaat of andere anticonceptie. Wat wel toegestaan is (volgens sommige geleerden althans) is dat je een aantal jaren (tot wel 4 jaar) tussen je kinderen laat en in die tijd anticonceptie mag gebruiken, maar dus niet voorgoed, tenzij er een specifieke medische reden is. Ruling on contraception | Muslims Q&A (je kan deze zuster ook vragen opsturen die zij vervolgens beantwoord, het is een studente van shayg Hassan al Banna uit Egypte). oumYahya, de pil is erg ongezond dus denk dat ze dat daarom liever niet wil. Daarbij kan je de meeste soorten pillen niet nemen wanneer je borstvoeding geeft en de enkele die je wel geeft is vaak ook niet erg betrouwbaar.
https://abdurrahman.org/2015/05/21/the-use-of-contraceptives-to-avoid-the-pregnancy-shaykh-ibn-uthaymeen/ Hier wat uitgebreidere uitleg.
islah, ik ben niet goed in engels🤔😊. mijn man heeft ook glezen dat het niet toegestaan is en hij wilt het ook niet dat ik mij steriliseer. Hij is eigenlijk ook bang. mijn oude buurvrouw had zich gesteriliseerd.ze had 4 kinderen en de 3 kinderen zijn omgekomen tijdens een brand in de woning. en ze had er maar 1 over. ze was ook toen jong en kon ze niet meer krijgen.