een kennis van mij heeft een iphone en ineens deed de telefoon niets meer, waarschijnlijk al haar foto's kwijt. dit lijkt mij dus echt super erg! ik heb standaard 5gb icloudopslag maar deze staat dus al lang vol. ik heb 128gb op mijn iphone en daar staan dus ook al super veel foto's op. ik kan dus blijkbaar opslag bijkopen. dit wil ik wil doen maar dan? gaat elke foto dan automatisch naar de cloud? en kan ik dan ergens inloggen om ze te bekijken? itunes of ergens anders? mijn kennis is al naar de i store gegaan en ze hebben een aanta dingen geprobeerd maar ze kregen hem niet aan, blijft een wit scherm met het apple logo. schijnbaar kunnen ze wel resetten maar dan is ze wel alles kwijt.
Voor .99 ct per maand heb je 50GB opslag, voor 2,99 per maand 200GB (of 2TB voor 9,99, maar geen idee wat je daarmee moet, kan voor een heel gezin). Je kunt in de winkels iTunes kaartjes kopen en die scannen met je camera om tegoed erop te zetten, of via bijv een creditcard automatisch betalen. Ik doe het laatste. Vervolgens kun je op je iPhone en evt andere Apple apparaten automatische back-up aanzetten. Dat is sowieso handig want dan word alles bewaard als je iPhone stuk gaat/kwijt raakt etc, of wanneer je een nieuwe koopt. Dan log je in op de nieuwe iPhone met je Apple ID, kies je voor iCloud back-up terug zetten, en voilà, kun je weer verder met je leven. Alles staat er dan weer je op, foto's, contacten, apps, al je WhatsApp gesprekken etc. Foto's die je opslaat in iCloud komen als kleiner formaat op je nieuwe iPhone. Je kan er ook voor kiezen om dit standaard te doen (maar dan moet je wel een groot abbo nemen). Die foto's zie je gewoon staan op je iPhone bij de andere foto's. Op het moment dat je erop klikt, word de foto in volledig formaat gedownload uit de iCloud en zie je die dus helemaal. Als je vervolgens meerdere apparaten hebt kun je ook synchroniseren via iCloud. Bij mij verschijnen alle foto's van mijn iPhone dus vanzelf op mn MacBook. Dit kan volgens mij ook bij andere merken apparaten trouwens.
Bedankt! Ik zelf sluit altijd de iPhone aan op de computer ( Windows) en zet dan zo de foto’s over, kan dat dan nog steeds? Of heb ik dan een kleiner formaat? En ik zag ook dat er een site was om in te loggen: www.icloud.com. Wat is dat dan precies?
Via een kabel de foto’s overzetten kan dan ook gewoon nog steeds. Je kan ervoor kiezen of je de foto in volledig formaat opslaat op je telefoon of in de iCloud. Maar de standaard instelling is dat de foto’s die je met je huidige telefoon maakt, op dat toestel in volledig formaat worden opgeslagen en bewaard. Het is alleen een beetje dubbel. Omdat je ze ook via de Cloud (in dit geval dus iCloud) kan binnenhalen. Een Cloud moet je zien als een plek op het internet die van jou is en waar jouw spullen staan. Daar word alles (versleuteld) opgeslagen. Dus daar kun je vanaf ieder apparaat met internet bij komen. Als je naar www.icloud.com gaat en daar inlogt, dan ga je via een website naar die plek toe. Maar je iPhone en evt andere apparaten die je instelt, kunnen zelf verbinding maken met die plek. En voor apparaten van andere merken zijn daar applicaties voor.
Kleine aanvulling op dit stukje. Ik heb KPN en bij mij wordt het gewoon verrekend bij mijn maandelijkse telefoonrekening (ook andere aankopen die ik eventueel doe in de Applestore). Wellicht kan dit bij andere providers ook wel.