Ja juist! Dát snap ik dan weer wel! Maar hoe de situatie werd beschreven vind ik érg raar... Eerst lapt ze mee, vervolgens zegt ze dat ze eigenlijk 1 hooguit 2 glazen wíl drinken maar er vervolgens 3-4 neemt om de kosten eruit wil halen...
Ik had een vriendin die op mijn zoontje zijn zevende verjaardag, tegen mijn zoontje zei, dat ze een paar films voor hem ging downloaden op haar laptop en ze daarna op mijn laptop zou zetten, zodat hij films kon kijken...dat was zijn verjaardagscadeau. Ook al heb je bijvoorbeeld niet veel geld, koop dan gewoon iets van een paar euro, dit is toch geen leuk verjaardagscadeau voor een kind!! Weken later had ze het nog niet op mijn laptop gezet. En zo had ze nog wel een paar acties, maar kan me niet precies meer herinneren wat...jammer haha!! Inmiddels is het dus geen vriendin meer, om nog meer redenen.
dat laatste doe ik ook. Niet uit zuinigheid, maar omdat ze zo zoet (maar wel lekker) zijn. Ik zou het echter zo nooit serveren aan anderen
Ja zo jammer dit! Wij hebben besloten na een aantal jaar om geen bakje meer te plaatsen bij toonbank met paaseitjes rond die tijd. Het werd een enorme bron van ergenis! Kinderen pakken er keurig eentje. Maar de volwassenen graaien gewoon een hele hand! Staan papiertjes eraf te pielen zodat jij moet wachten tot ze gaan betalen. Papiertjes worden op de toonbank gelegd (achter ze staat een prullenbak), antwoord of ze een tasje willen, kunnen ze niet geven omdat ze hun mond vol hebben. En intussen achter elkaar die eitjes in hun mond proppen, alsof ze thuis niks te eten krijgen. En mensen die afgerekend hebben en al een eitje achter de kiezen hebben (terwijl ze niet voor het grijpen staan, je moet doorlopen naar het bakje en weer teruglopen om te betalen), het tasje aanpakken, teruglopen naar het bakje en er nog een pakken "voor onderweg". Als we het weer eens zat waren, zetten we dat bakje wat verder naar achter. Mensen hingen gewoon over je kassa heen om zo'n eitje te pakken! Of mensen die binnenkomen en dan eerst naar de toonbank lopen voor een eitje en dan terug de winkel inlopen om te beginnen met winkelen. Om over schepsnoep nog maar te zwijgen! Echt waar: 9 van de 10 keer zijn het volwassenen die een snoepje (of een hele hand tijdens het winkelen) pikken. Kindjes doen het maar weinig. Zelfde soort verhalen ken ik van de plaatselijke AH, op woensdagmiddag staat er altijd bordje met gratis krentenbolletjes, mensen pakken er gewoon 3 of 4. Ook zo met die gratis koffie. Mensen schenken een voor het winkelen. Vlak voor kassa lopen ze nog even terug voor een refill, voor onderweg.
Haha cheapskates! Ik vind het wel grappig dat er gezegd word als er geen koekjes zijn kom ik geen koffie drinken, niemand in mijn kring wil koekjes bij de koffie. Ik heb ze wel eens, maar dan blijven ze in de kast staan en maak ik ze zelf in de avond buit..
Haha dat hadden wij ook. Wij hebben onze fotograaf dan ook mee laten eten. Maar wij kennen hem dan ook privé. Niet eens te drinken is wel heel lullig!
Oh, wat lullig, ik ben onze fotograaf ook een beetje vergeten eerlijk gezegd. Nu was hij er niet met het eten bij, maar ik hoop dat 's ochtends iemand wel heeft bedacht om hem wat te drinken en een hapje aan te bieden.
Onze fotografe (geen prof) heeft hetzelfde gekregen als alle andere gasten op ons trouwfeest. Ze zat ook mee aan tafel bij mijn tantes en ooms. Noot: Ze was ook een vriendin van een tante en wou absoluut niet betaald worden voor haar werk. Ze heeft zelf aangeboden om foto's te komen trekken (fotograferen is haar hobby). Ze heeft uiteindelijk een bon voor een weekend gekregen. Geld zou ze gewoon niet aangenomen hebben. Maar ik vond het maar logisch dat ik mijn fotograaf te eten en drinken gaf, zelfs als het een professionele was geweest. Zelfs al had ik er niet aan gedacht ... er lag genoeg op de barbecue om hem / haar ook een bord te geven. En een hapje was er vast ook nog wel over geweest. En 't dessert was buffet . En dat 1 glas meer had het ook niet gemaakt. 's Middags zijn we met iedereen die op 't stadhuis was - een man of 20 - naar een cafeetje getrokken en hebben getrakteerd met een aantal flessen cava (en de kinderen en mensen die geen alcohol drinken konden vrijelijk bestellen). Ik ging echt de glazen niet tellen, hoor ... Heb gewoon de totale rekening ineens betaald.
Mijn vader was ook zo... Als hij me uit eten nam (alleen omdat mijn moeder hem daartoe dwong hoor) dan selecteerde hij van de kaart wat ik 'mocht' maar zelf nam hij wel altijd het duurste. Bah
Mijn collega heeft geld verzameld voor mijn trouwcadeau van de hele werkvloer 6 jaar geleden. Toevallig kreeg ik het mailtje ook perongeluk wat ik zou krijgen (boottocht naar Engeland, hartstikke leuk) 150 euro: Ik heb het nooit gekregen!!!!! Heb het wel met mijn leidinggevende over gehad (gewoon in vertrouwelijk gesprek, kon goed worden met leidinggevende) en die vond het ook belachelijk, maar collega zat toen ineens in ziektewet en was bijna niet bereikbaar. Jaja....
Dat snap ik nog, doe ik zelf wel eens als de ranja op is Maar in dit geval werd het aangevuld met water omdat het dan een soort Spa&fruit zou worden, want een echt pak Spa&Fruit was te duur Wel creatief bedacht in ieder geval
Mijn vader was bij gierige mensen aan het werk. Die hadden net een grote verbouwing gaande (en geld zat) en iedereen maakte gebruik van hetzelfde toilet. MAAR.... je mocht niet doorspoelen van mevrouw, dat deden zij wel (1x per dag, vaker mocht niet). Diezelfde mevrouw vroeg aan mijn vader of het lampje van de koelkast wel uitging als ze hem dicht deed, anders was dat zonde van de energie (lees: haar geld). Mijn vader antwoordde toen dat ze zelf even in de koelkast moest gaan zitten en dan de deur dicht moest doen.... Of ze het gedaan heeft weten we niet, ze was er wel toe in staat Mijn tante is op het gebied van computers e.d. nogal traag. Paar jaar geleden vond ze de mail uit. Daar vond ze niks aan... totdat ze erachter kwam dat mailen gratis is. Toen ineens opvallend veel mailtjes van haar gekregen. Deze zelfde tante koopt nooit wat lekkers want dat hoeft ze niet, is niet nodig, ect. Mijn opa krijgt voor zijn verjaardag (en met feestdagen) vaak chocolade e.d. In zijn eentje krijgt hij dat niet op dus hij biedt mijn moeder en tante altijd wat aan tijdens hun vaste spelletjesavond met de mededeling: pak maar meer als je zin hebt. Drie keer raden wie de chocolade opmaakt Tijdens een familiedag of soms weekend worden de kosten door 1 oom en tante tot op de cent nauwkeurig berekend. Niet van: ene ochtend halen zij en andere ochtend wij ontbijt. Nee, direct na het ontbijt komen pen en papier op tafel. Je zou op hun kosten maar eens een croissantje nemen en op eigen kosten een goedkoper stokbroodje. Het toppunt van dit jaar: Op een rommelmarkt (Koningsdag) stond een vrouw met haar dochtertje. Dochtertje had een puzzeltje gevonden dat ze leuk vond. Zegt die vrouw tegen haar kind, ga maar naar papa. Kind keek er vreemd bij en zei nog iets over geld. Zegt die vrouw: op de rommelmarkt mag je gewoon pakken en meenemen... Ze wilde zelfs het kleine bedrag niet betalen.... In mijn ogen is dit gewoon puur stelen en wat voor voorbeeld geef je je kind. Helaas was ik zo verbaasd dat ze alweer in de menigte weg waren voordat ik volledig had geregistreerd wat er nou eigenlijk gebeurde.
Mijn zus logeerde bij ons, en we rookte allebei. We zaten met z'n alle in de auto en ik zou even snel de winkel in rennen om sigaretten te halen. Dus even aan haar gevraagd of ze ook nog sigaretten moest hebben (natuurlijk wilde ze ook sigaretten). Nou, allemaal geen probleem zou je denken. Behalve dan dat mn man een dag later alle sigaretten mee had genomen en mij dus zonder thuis had laten zitten. Wetende dat mijn zus sigaretten vraag ik aan haar of ze er een heeft voor mij. Nou, die had ze wel. Maar dan moest ik zo wel even sigaretten gaan halen zodat ik er een terug kon geven.. Van binnen kookte ik! Maar zo gaat het altijd met haar, voor verjaardagen krijg ik geen kadootje, terwijl zij heel graag iets wilde hebben wat iets duurder was maar wat wij dus wel gedaan hebben omdat we haar een plezier wilde doen. En ze had nog gevraagd wat ik wilde hebben, en had ook iets voor een normale prijs gevraagd. Maar kennelijk kon het er niet vanaf. Als ze met mensen gaat stappen staat ze altijd net te roken op het moment dat er afgerekend moet worden, of ze is haar portemonnee vergeten, of ze heeft even geen geld, of zij doet het volgende rondje..
De schoonmoeder van mijn vriendin schrijft je naam op het theezakje labeltje als je maar 1 of 2 kopjes op hebt zodat je die de volgende keer (1 of 2 weken later) nog eens kan gebruiken. Sindsdien propt vriendin minimaal 3 bakken thee naar binnen want ze weet dat de zakjes dan weggaan. ik ken ook iemand die allerlei bedrijven mailt dat zij ondeugdelijke producten geleverd hebben om zo van alles gratis te krijgen. Hij verzint dingen waardoor ze ook nooit om bewijs vragen. Meldt dat er bv maar 8 knakworstjes in een blik knaks zaten of dat toen hij de appelmoes opendraaide er een scherf in zat. Gebruikt ook de adressen van schoonouders en ouders e.d. om 1 bedrijf meerdere keren aan te kunnen schrijven.
Echt misselijkmakend zulke acties! Net als na het afwegen nog een extra tomaat erin stoppen. Is allemaal diefstal.
Hier betaal je voor het afval, per keer dat je bak geleegd wordt. Een overbuurman gaat woensdag avonds altijd alle bakken af en propt dan waar plek is zijn eigen afval erbij. Zodat hij zelf nooit een bak buiten hoeft te zetten, dit doet hij ook als de groen bak naar buiten moet. Hij denkt ook echt dat niemand het weet hahaha
Mijn opa... Die gaf vroeger de verjaardagskaarten voor mij en mijn broers mee aan mijn tante als hij haar zag. Zij woonde namelijk achter ons en deed het dan stiekem in de brievenbus. Dat scheelde hem toch weer een postzegel! En vaak waren de kaarten van die gratis kaarten hahaha. Ook wel eens gehad dat hij wel een kaart opstuurde, maar dan zonder postzegel. Dan moest ik alsnog genoeg postzegels op de tnt post kaart doen om de boete te betalen. Bij de bruiloft van mijn vader en moeder, wilde mijn oma graag eten koken. Mijn ouders hadden hier dus geld voor gegeven. Eenmaal na de bruiloft met de gasten bij hun aangekomen, konden ze een kopje koffie krijgen... maar erna kregen ze niets. Ze hebben tot vervelends toe moeten vragen, maar nee, mijn opa zei dat er niets was. Toen zijn ze met zijn alle maar naar een kroeg gegaan en heeft mijn opa later nog lang kunnen eten en drinken van zijn voorraad uit de schuur. Met verjaardagen en feesten kijkt hij altijd welk hapje het grootste is en gaat hij meteen de duurste drankjes drinken. Mijn zusje (half zusje) pakte de laatste mini quiche. Toen zei hij: Hey, die wilde ik hebben!"...toen at mijn zusje hem alsnog snel op natuurlijk XD