Ik ben gister op bezoek geweest bij familie, haar kindje van 2 had nét de waterpokken. Ze zei het pas toen ik binnen was en ik mezelf met kind geïnstalleerd had (haar dochtertje sliep nog boven).. Ik moest toevallig naar de huisarts, maar die zei dat het best gevaarlijk kan zijn, mocht ze het krijgen. Dat ze dan gelijk aan de virusremmers moest. Ik heb er wel voor gezorgd dat er geen fysiek contact tussen m'n dochtertje en haar dochtertje is geweest, ook heb ik haar constant in de kinderwagen gehad of zelf vastgehouden. Gelukkig heb ik de waterpokken wel gehad en krijgt mn meisje BV. Wie heeft hier ervaring mee?
ik heb er geen ervaring mee maar is je kindje met haar in aanraking geweest? of heeft ze de hele tijd geslapen? hou je kindje goed in de gaten en bij de eerste signalen naar de huisarts!
De waterpokken zijn 2 weken voordat ze zichtbaar worden besmettelijk op het moment dat de pokjes zichtbaar zijn is het besmettingsgevaar eigenlijk al voorbij! De pokjes die je ziet zijn alleen heel erg vies als het nog blaasjes zijn... Dus mocht je kindje waterpokken hebben dan was je kindje 2 weken terug besmettelijk....
niet helemaal, de waterpokken zijn nog besmettelijk als er blaasjes zichtbaar zijn. Pas wanneer ze helemaal ingedroogt zijn zijn ze niet meer besmettelijk. Lisa was 8 weken oud toen ze de waterpokken kreeg, ik schrok me dood. De oudste was er mee thuis gekomen van school dus ja ik hou het ook niet tegen. Ze hadden allebei extreem veel waterpokken. Lisa was net thuis uit het ziekenhuis na een ernstige infectie dus was ik heel bang. De huisarts heeft het toen goed in de gaten gehouden. Hij zie dat de waterpokken zelf niet zo erg is, die moeten ze gewoon goed uitzieken. Alleen de wondjes die overblijven willen nog wel eens gaan ontstekken en dat kon wel gevaarlijk zijn voor Lisa. Ik zou als ik jou was, vooral omdat je dochtertje nog zo klein is, het met de huisarts bespreken. Hij/zij kan het dan goed in de gaten houden hoe het zich bij haar ontwikkeld. Ik vond het heel fijn dat onze huisarts dat deed, niet alleen voor Lisa maar ook voor ons om ons gerust te stellen.
Mijn oudste zoon kreeg waterpokken toen hij 5 maanden was, had hij gekregen van zijn grote zus. Hij heeft er geen medicijnen of iets dergelijks ervoor gekregen. Hij heeft wel veel littekens aan over gehouden, die groter zijn geworden naar mate hij zelf groeide.
ik zou ook wel even langs de ha gaan als je dochter waterpokken krijgt. en hou er rekening mee dat kinderen die het onder de 1 jaar hebben gehad, het later nog eens kunnen krijgen. (ik heb het als baby gehad. toen ik 21 was braken de waterpokken uit op het kdv waar ik werkte en kreeg ik het nog een keer )
Hier ervaring! Het heerste op KDV een week voor uitgerekende datum! Dan is de besmetting er al. Mijn zoontje kreeg de waterpokken toen de kraamverzorgster net 1 dag weg was! lekkere timing! Nu kreeg mijn dochter de WP toen ze net 3 weken jong was. Het waren er niet zo veel (8 stuks) en ze had gelukkig geen koorts. Ze kan het nu alleen nog wel een keertje krijgen, maar dan ook minder heftig!
het is schijnbaar best zeldzaam als een klein babytje de waterpokken krijgt zei mijn huisarts want baby's tot n bepaalde leeftijd (weet niet de precieze leeftijd) hebben nog het afweersysteem van de moeder.. maar wat een van mijn voorgangers al zei dat áls de baby het al krijgt ze het inderdaad daarna nog n keer kan krijgen.. en daarbij als de waterpokken zichtbaar zijn zouden ze niet meer zo besmettelijk zijn als ze nog niet zichtbaar zijn is het besmettingsgevaar het grootst..
Baby's krijgen niet zo snel de waterpokken. Op het KDV van mijn zoontje heerste het een tijdje terug vreselijk, bijna ieder kind had he, behalve de baby's. Die hebben het voor zover ik weet allemaal niet gehad. Zou me tot dusver dus nog geen zorgen maken
Ik zag dat je bv geeft. Bij (volledige) bv krijgt jouw kindje in principe afweerstoffen tegen waterpokken binnen via de bv, als jij ook ooit de waterpokken hebt gehad. Maar dit is natuurlijk geen garantie..
Hoi Prrrsam, Ook mijn dochter van nu net 4 maanden heeft de waterpokken gehad ongeveer 1,5 week geleden. (opgelopen op het kdv). Ze heeft er behoorlijk last van gehad maar is inmiddels weer helemaal de oude. Ze had 3 dagen 39,5 koorts. Ook zijn we met d'r bij de HA geweest, en die heeft nog contact gehad met de KA en die zeiden het volgende: Een baby krijgt de antistoffen van de moeder mee als de moeder de waterpokken heeft gehad (ookal geef je geen borstvoeding). Deze zijn ongeveer na 3 maanden uitgewerkt, en dan kunnen ze het krijgen. Ik zou het goed in de gaten houden, en als je het niet vertrouwd naar de huisarts! En ik heb vaker gehoord dat als een baby het heeft gehad, dat ze het nog een keer KUNNEN krijgen, dit hoeft dus niet! (alleen zijn ze verplicht dat te vertellen ) Als de baby het al heel heftig heeft gehad kan het zijn dat hij of zij al genoeg antistoffen heeft aangemaakt zodat het geen 2e keer komt. Anders krijgen ze het waarschijnlijk niet zo erg.. Hopelijk ben je gerustgesteld, maare als je het niet vertrouwd echt naar de HA!! Die kleintjes kunnen ook hersenvliesontsteking of longontsteking krijgen gelijktijdig (wat hier de reden van is geen idee , maar zal iets met het imuunsysteem te maken hebben, en longonsteking met het verkouden/snotterig zijn van de waterpokken, welke via de lucht worden verspreid!!)