Hoihoi Is er ergens online een tabel waar je de groeicurves kan zien van een ongeboren baby? Ik heb de 20w echo gehad en heb nu de 'maten' gekregen met de welbekende 'p' tjes. En zou willen weten wat het betekent. Gewoon uit nieuwsgierigheid Hoofdje is p61 Buikje is p42 Beentje is p59 Ik krijg ook vanaf binnenkort steeds groeiecho's en zou graag zelf ook willen zien hoe de baby steeds op schema ligt of niet. Iemand die het weet waar ik die curves kan vinden?
Hey, De P staat coor percentiel. Het is een gemiddelde qua percentages. Dus P61 betekend dat 39% van de kindjes een groter hoofdje hebben en 61% een kleiner hoofdje dacht ik. P50 is dus het gemiddelde. Als ik het zo zie zijn het keurige aantallen. Waarvoor krijg je geoeiecho’s? Als je Googled zie je bij afbeeldingen allemaal grafiekjes, daar is het wel goed op te zien
P50 is zoals gezegd het gemiddelde, de 0-lijn. Daarboven is groter, beneden is kleiner. Maar dat gaat nu om millimeters en grammen. Maar zo te zien is jouw kindje prachtig gemiddeld! Ben ook wel benieuwd waarom je groei echo’s krijgt. Mijn 3e kind zat op p12 en daar was het niet voor nodig, pas onder de p10 werd mij gezegd.
Oké zit dat zo! Ik maak reuze baby's en wordt daar zeer waarschijnlijk nu ook eerder voor ingeleid. Ik heb dit keer wel een HG zwangerschap, dus ik ben heel benieuwd of dat dan nog van invloed is. Bedankt voor de uitleg. Waar Google ik op als ik plaatjes/tabellen wil zien? Ik vind alleen maar groeicurves voor geboren baby's
Als dit de maten zijn rond 20 wkn dan heb je nu een mooi gemiddeld kindje, maar de grote groeispurt komt vaak nog daarna. Kan goed zijn dat bij groeiecho's de p-waardes een stuk hoger gaan uitkomen als je normaal reuzenkindjes maakt. Ik geloof dat daarom een groeiecho bij voorkeur ook rond de 30-32 wkn wordt gedaan, omdat de p-waarde die je dan vindt beter overeenkomt met wat het daadwerkelijk bij geboorte is? Mijn jongste had niet veel geleden van mijn HG gelukkig . Oudste was p95, middelste p97 en jongste met HG nog steeds p90 .
Mooi gemiddeld kindje Hopelijk blijft dat zo voor jou! Die curves die jij bedoeld zijn er niet echt. Maar als je steeds het percentiel hoort dan weet je ook gelijk of je baby nog steeds gemiddeld is of weer richting de grote kant gaat.
Oké dus ik kan eigenlijk gewoon op die percentages afgaan! Ik ben blij met mijn gemiddelde kindje nu ja de groeispurt kwam bij mijn andere kids inderdaad ook pas later na deze termijn. Bij de 2e hebben ze het vanaf 30w gecheckt, bij dit kindje gaan ze het nog een paar weekjes eerder doen. Ze willen de groei goed in de gaten houden en ingrijpen als het buiten onze afgesproken grenzen gaat. De vorige bevalling is niet goed gegaan, dus dat willen ze graag voorkomen dit keer Ik ben niet iemand die zich gauw zorgen maakt hoor, het is meer mijn interesse. Zo lang ik niet weer een reuzebaby hoef te baren, ben ik de rust zelve
Die tabellen zijn er wel hoor. Hier voor als het een volgend meisje is. Via de link vind je ook de tabel voor een eerste jongen, meisje of een volgende jongen. https://mijnkinderarts.nl/baby/geboortegewicht/geboortegewicht-jongens-volgend-kind/
Sorry maar van die tabellen klopt niks. Volgens de tabel voor meisje volgend kind krijgen wij een P50 kindje. Heel gemiddeld. Metingen bij de gyn zeggen P10. Daarnaast is het een tabellenlijst uit 2007.
P50 voor een meisje volgend kind is 3.523 gram volgens die tabel. Dat lijkt me heel normaal? Jouw gyn noemt dat P10 dan?
Hier kan je de meest recente downloaden trouwens: https://www.perined.nl/producten/geboortegewichtcurven
Met mijn termijn (34weken) is P50 2154gr. Bij de echo van vorige week was ze 1988gr. Volgens de tabellen van de gyn P10. Klopt dus niet.
P10 bij meisjes met 34 weken is volgens de tabel 1.881 gram. Dat klopt dan toch? Overigens zijn dit de officiële tabellen, gepubliceerd door de instantie die erover gaat in Nederland. Daar kan je niet echt over discussiëren .
Thanks!! Als ik zo kijk zijn mijn meisjes allebei met p97 geboren. Ook interessant om te zien, want dat heb ik nooit officieel gehoord. Ze namen het niet zo serieus zeg maar. Hopelijk dit kindje gewoon p50. Klinkt mij als een prima getal
Die tweede tabel die je neerzet wel ja. Maar die eerste wijkt daar ver vanaf. En ik wil nergens een discussie over beginnen maar zomaar iets klakkeloos plaatsen wat ook nog eens niet klopt schiet ook niet op natuurlijk Daar kan iemand best onzeker van worden.
Die eerste tabel klopt ook, is van dezelfde instantie. Is alleen inderdaad een oude versie. Maar met behulp daarvan kon de huidige versie worden gevonden, en zijn we toch verder gekomen .
Even offtopic: wat ik dan weer heel raar vind, is dat mijn duitse internist "schrok" van het geboortegewicht van de oudste (40+3, 3.696 gram) Kijk ik dan naar de tabellen, dan zat ze zo ongeveer op P65. Mijn moeder en de verloskundige zeiden altijd, gemiddeld geboortegewicht is zo tussen de 6 en 8 pond. Ik kwam bij de internist terecht ivm zwangerschapsdiabetes bij de zwangerschap van de tweede. Die was uiteindelijk 40+5 geboren, en woog 4.120 gram.... was een megalangewurm. Okay 4120 is dan wel P90, maar dat had dan ook een reden.
Hij schrok van bijna 3700 gram? Vond ie dat dan veel of weinig bij 40+3? Hier zeggen ze in het ziekenhuis dat 3500 ongeveer gemiddeld is en in onze regio over het algemeen iets zwaarder. Ik had ook zw.diabetes de 2e zwangerschap en mijn kindje was uiteindelijk 4500 gr. Maar de eerste was ook al zo groot en dus verwachtten ze een 2e sowieso ook al groter, met of zonder diabetes.. Verloskundige zei gisteren dat volgende kindjes vaak steeds groter worden als er geen verdere complicaties zijn... oké dus ik beval dit keer van een reuze reuze kind van 6 kilo ofzo?? Ben ik blij dat ze het goed in de gaten houden!