De week van de schildklier: link naar blad 'schildklier en zwanger(schapswens)'

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by maartje84, May 25, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dreamer83

    Dreamer83 VIP lid

    Apr 16, 2008
    10,390
    30
    48
    Ik heb het opgeslagen en ga het morgen eens uitgebreid lezen!
    Ben jij hier lid van?
    Ik zou deze uitgave wel graag in papierversie hebben, dus die ga ik mooi bestellen!

    Op naar een gezonde schildklier meis!
     
  2. hypo

    hypo Fanatiek lid

    Oct 28, 2008
    1,940
    0
    0
    Week van de schildklier? Is dat deze week?
    Nog nooit van gehoord!
    Ik dacht al....wat voel ik kriebelen in mijn keel...;)

    Ik ga maar s bekijken wat je hebt geplaatst, vast nuttig!
    Hoest trouwens met je meis?????

    Xxx Hypo
     
  3. hypo

    hypo Fanatiek lid

    Oct 28, 2008
    1,940
    0
    0
    Wat zijn die voorlichtingsbijeenkomsten trouwens allemaal in uithoeken van NL zeg; hartstikke ver weg voor mij allemaal; jammer!
     
  4. Trees

    Trees Niet meer actief

    Maartje bedankt voor de link! Voor mij veel nuttige informatie, omdat ik echt geen flauw benul heb hoe ik het straks na de bevalling moet aanpakken. Wel erg herkenbaar dat veel gynaecologen en internisten toch blijven rommelen als het gaat om een zwangerschaps(wens) in combinatie met schildklierproblemen.

    Hoe gaat het nu met jouw schildklier? Ik kan me herinneren dat je toentertijd alleen nog maar positief testte op TPO, maar als ik je onderschrift lees is er nu meer aan de hand. Heb je nu toch een schildklierziekte ontwikkeld :(?
     
  5. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,811
    4,453
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Ben niet lid van een vereniging voor mensen met een schildklierziekte.
    Ik kwam dit blad gewoon tegen op internet toen ik zocht naar meer info over schildklierziekten enzo ;)


    Mn schildklier:
    In Duitsland is het beleid om bij anti-TPO + een laagnormale T4 een behandeling met Thyrax te starten. Zo ook bij mij gebeurt. Echte problemen zijn ontstaan toen ik heel heftig op die medicijnen reageerde en ik flink begon te hyperen (FSH 0,01 en FT4 31). Dat is dus heel slecht voor mn gezondheid en ook voor een eventueel beebje en toen kreeg ik dus ook te horen dat ik moest stoppen met proberen zwanger te worden totdat mn waardes weer beter werden. Gelukkig zijn mn waardes nu al een stuk beter en mag ik weer starten.. Zodra mn ongi zich aandient :)

    Vraag me trouwens wel 1 ding af. Ik ben nu in het AMC voor een schildklierspecialist geweest. Heb ook met hem selenium besproken. Ik was dit namelijk op eigen initiatief genomen maar de arts heeft dit in het team besproken (anti- TPO van zo uit mn blote hoofd ongeveer 2500) en ze zien geen belang van selenium in en vrezen alleen dat het misschien negatieve gevlogen zou kunnen hebben... daarom ook maar gestopt dus. Maar slikte jij (Trees) het niet op advies van een arts uit het AMC?

    Hypo, ghighi kriebeltjes ;)
    Gaat wel oke met me, ben aan het wachten op mn ongi zodat ik kan starten... En met jou?
     
  6. Trees

    Trees Niet meer actief

    Wat ene verhaal zeg en wat heftig dat je zo reageert op de thyrax :(. Ik begrijp dat je nu aan het hyperen bent? Bah ik vond dat zo rotgevoel, maar hier zakte het gelukkig al snel weer af.

    Ik gebruik inderdaad selenium op advies van de gynaecoloog van het AMC die dit overlegd heeft met de internist. Mits ik niet teveel zou nemen (max 200). Mijn TPO zijn sinds ik het gebuik onwijs gedaald!

    Mijn mams komt binnen! Ik kom later hier terug!
     
  7. Dreamerfly

    Dreamerfly Bekend lid

    Mar 23, 2008
    693
    0
    0
    Sociaal Pedagogisch Hulpverlener
    Noord-Groningen
    Ik was aan het zoeken naar onderwerpen omtrent de schildklier. En belandde hier. Ik ga de folder lezen!

    @Maartje: Hoeveel Thyrax kreeg je?Wat waren je waarden? De andere medicatie ken ik niet. Wat is dat voor een soort?

    Na de bevalling startte mn schildklierproblemen (bevallen 11 April 2009)> Post partem thyreoïdie. TSH was iets van 21. Antistoffen meer dan 1000. Ik moest afwachten van de Ha. Uiteindelijk op eigen vraag bij specialist beland, want ik wou het goed bekeken hebben. Mn waarden kelderden maar stagneerden op een gegeven moment TSH 6.8. Besloten aan de medicatie te gaan. Door fout vervangende arts drievoudige dosis gekregen en de hyper in geslagen. Nu een veel lagere dosering, maar t voelt nog niet goed. Ik moet (logischerwijze) wachten met zwanger raken tot de waarden weer goed zijn. Het duurt lang. Grote kans dat het toch iets chronisch is. Mn moeder heeft Hashimoto.



    Meer nog aan het herstellen van de schildklier na een bevalling?
     
  8. Dreamer83

    Dreamer83 VIP lid

    Apr 16, 2008
    10,390
    30
    48
    Ik heb het net helemaal gelezen.
    Staat wel een fout in trouwens.



    Bij mij is 5 weken zwangerschap 1 week overtijd!

    Ik weet van een vriendin met hypo dat huisartsen en gyns erg slecht op de hoogte zijn hoe te handelen tijdens zwangerschap.
    Uit eigen ervaring weet ik natuurlijk hoe ze zijn met hyper en zwangerschap(swens)
    Ik vind het echt heel slecht hoe weinig ze van de schildklierziektes en de behandeling daarvoor afweten.
    Juist omdat het zo enorm belangrijk is voor de ontwikkeling van een kind.

    Ik hoop dat door deze uitgave weer wat meer artsen en andere mensen op de hoogte zijn van het belang van een goede behandeling.

    Op naar een gezonde schildklier en een gezonde zwangerschap dames!
     

Share This Page