Mijn man komt uit Overijssel en ik uit Zuid Holland. We wonen nu zo'n 11jr in Zuid Holland, waarvan 6 jaar in een dorp waar ik me niet gelukkig voel. Hoopte dat dit beter zou worden maar dat gebeurd niet. Goed gesprek gehad en besloten om ons huidige huis te verkopen en te verhuizen naar Overijssel. Liefst morgen al maar er moet nog veel gebeuren wb afwerking, isolatie, enz. Huis staat onder water, dus eerst opknappen. Hoe meer het oplevert hoe beter. Zal wel een jarenplan worden denk maar heb wel al vragen... Heb werkelijk geen idee hoe ik het voor me zie. Verhuizen naar een andere provincie. Hoop hier mensen te vinden die de stap gezet hebben en me kunnen vertellen hoe je dat hebt aangepakt? Hoe zoek ik het beste werk? Of hoe weet ik dat er naar mijn beroep veel vraag is? School uitzoeken voor de kids, enz. Weet gewoon niet waar ik moet beginnen
Ik ben 8 jaar geleden van het oosten naar het zuiden verhuist. Op het moment dat we het besloten hadden heb ik direct overal gesolliciteerd. Binnen een maand had ik een baan gevonden d.m.v. een open sollicitatie. Vanaf dat moment hebben we de verhuizing ingang gezet. We hebben drie weken bij m'n zwager gewoont en daarna kregen we zelf een huurwoning. Dat ging erg snel in deze regio, gelukkig. Anders hadden we particulier iets gezocht. Jullie hebben natuurlijk een koopwoning en er zijn al kinderen. Dit was bij ons nog niet. Mijn advies is om je gewoon eens rustig te verdiepen in de regio, scholen etc..
Wij zijn een half jaar geleden van het westen naar het oosten verhuisd. Vriend heeft daar een goede baan aangeboden gekregen. Ik ben toen gaan solliciteren en kreeg een baan bij mijn zelfde werkgever. Op funda hebben wij ons huidige huurhuis gevonden. Ik heb o.a op dit forum advies gevraagd naar de dorpen/ steden en via internet. Ik raad sowiso huren aan. Ik ben hier zo blij mee want wij hebben spijt en willen terug. Het gras is niet altijd groener aan de overkant.
Zo. Dat ging lekker snel! Eerst ons huis opknappen dus veel tijd om me te verdiepen. We willen naar het dorp waar mn man heeft gewoond, zijn ouders wonen er nog, dus niet geheel onbekend voor ons. Maar toch... vooral werk zoeken vind ik iets waarop ik me goed wil voorbereiden.
Begin met een lijstje maken, wat er allemaal 'nieuw' moet komen (woning, werk, school etc). Dat schept wat meer overzicht. Ik ben verhuisd vanwege mijn baan en mijn man ging mee (en we hadden alleen een baby), dus wel een beetje andere insteek. Nieuw huis moeten zoeken (wij overigens gekocht) en een nieuwe kinderopvang. Het is soms wat lastiger omdat je qua reistijd niet zomaar 'even' kunt kijken naar bijvoorbeeld een woning of school, je zult dat strakker moeten plannen. In deze tijd van internet kun je al heel veel 'selectie' doen op afstand en je zou op vacaturesites e.d. kunnen kijken wat er zoal gevraagd wordt in jullie beoogde regio. In begin een huurhuis nemen kan een verstandige zet zijn om wat meer 'vrij' te zijn, soms als je wat langer in een regio bent krijg je ook wat meer de ins en outs te zien/horen (dat een bepaalde wijk/dorp misschien juist heel leuk is, of niet). De tijd er voor nemen, goed plannen en een bepaalde mate van 'in het diepe durven springen'... Inmiddels wonen wij hier nu 10 jaar. Hetgeen ik het meeste mis zijn mijn vriendinnen en dat mijn familie niet zo dichtbij woont (al is het niet schrikbarend... een uurtje rijden). Dat vind ik toch wel jammer, maar verder zitten wij hier prima. Nu dicht bij familie van mijn man, we zijn in 'zijn' provincie gaan wonen. Voorheen woonden we in 'mijn provincie' en vond mijn man het zo jammer dat zijn familie ver weg woonde... Ik ben zelf als kind 150 km verderop verhuisd toen ik 6 jaar was (mijn broer 8 jaar) vanwege werk van mijn vader, en dus ook van school veranderd. We hebben toen eerst een dik half jaar in een klein huurflatje gezeten tot de (gekochte) koopwoning vrij kwam. Verhuisd in zomervakantie. Mijn ouders hebben altijd gezegd dat zij erg onderschat hadden wat die stap met ons zou doen. Zowel mijn broer als ik hebben dat eerste jaar heel erg moeten wennen en ook veel tranen gelaten om 'het oude leventje'. Maar ja, het went en eerlijk gezegd heb ik nu weinig herinneringen meer aan de periode voor de verhuizing.
Huren spreekt mij ook wel aan. Maar aan de andere kant, kopen ook. We zijn er al best bekend, omdat we naar t dorp willen waar man vandaan komt en zn ouders nog wonen. Gras hoeft er zeker niet groener te zijn maar ken het wel goed genoeg om er een goed gevoel bij te hebben. Jammer dat jullie weer terug willen. Wat bevalt er niet als ik vragen mag?
Als wij naar t oosten verhuizen, wonen vriendinnen en familie 1uur en 45 min bij ons vandaan. Heb daar ook wel bij stil gestaan maar over t algemeen zien we elkaar nu ook dmv agenda's checken. T spontane is er wel vanaf, dus dat vind ik niet zo'n probleem. Vriendengroep en familie van man wonen in het Oosten, dus dat krijgen we er voor terug Denk dat kids het wel goed aankunnen. Oudste is 4 en volgens mij maken we hem dolgelukkig als we naar opa, oma en de rest verhuizen... Jongste is 7 mnd, dus ook geen probleem. Maar indd.. kinderopvang. Ik werk onregelmatig, dus weer op zoek naar gastouder. Veel dingen om uit te zoeken en hoop dat we eruit komen. Vind t ook erg spannend allemaal. Maar als ik dagdroom over het moment dat het zover is, geeft me dat ook zo'n gelukkig gevoel.
Zeker helemaal waar. De grootse reden is dat wij van iets fam naar helemaal geen fam zijn gegaan. Nu woont alles ver weg minstens 1.5 uur. Het is te zwaar gevallen. Wij zijn niet het type voor dit avontuur, wij leven te veel op ons zelf om helemaal een nieuw netwerk op te bouwen. Wij hadden het goed met de mensen om ons heen. Wij hebben geen spijt maar ik zou dit niet weer doen. Als je het niet meer hebt weet je pas wat je mist.
We zijn verhuisd van zuid Holland naar Zeeland. En nu pas naar het andere eiland van Zeeland. Qua werk had ik veel geluk, binnen een week een baan. Huizen was wat lastiger, maar uiteindelijk gelukt. De kleine meid zat toen in groep 2. In een klein dorpje was het voor haar lastiger om vriendinnen te maken. De rest kon elkaar veel langer, speelden allang met elkaar. Ook op het schoolplein stond ik er een beetje verloren bij. Dat viel me wel een beetje tegen. Uiteindelijk hebben we in groep 3 gewisseld van basisschool. Mijn tip wel, als er vrijwilligers gevraagd worden doen! Zo krijg je wel wat aansluiting.
Ik ben verhuisd van drenthe (hoogeveen) naar Overijssel (steenwijk) Ik zou gewoon naar die stad toe gaan, binnen kijken bij de scholen, praten met de buren. En als je er woont, valt alles wel op zn plek. Althans, hier wel.
Wij hebben inmiddels de nodige "verre" verhuizingen achter de rug, maar altijd zonder kinderen. Van Friesland, naar Brabant, naar Groningen, naar Duitsland. Één heel belangrijk ding om te onthouden: Jij/jullie "moeten" het zelf doen, je moet je zelf "geven" om er tussen te komen. De mensen komen niet naar jou toe, jij moet zelf naar de mensen toe gaan om een nieuw netwerk op te bouwen! Ik heb gemerkt dat het "binnen komen" toch verreweg het gemakkelijkst verliep toen onze oudste naar KinderGarten ging. Dit was ongeveer een half jaar na onze laatste verhuizing. Je ziet daar andere ouders uit de omgeving, leeftijdsgenootjes worden vriendjes etc. Daardoor bouw je toch echt een stuk sneller contacten/netwerk op. Verder zijn mijn partner en ik behoorlijk actief in het vrijwilligerswerk hier in het dorp, daardoor leren de mensen je ook sneller kennen. Mede door actief te zijn wordt je heel snel opgenomen. Ik verbaas me er soms over hoeveel mensen ons inmiddels "kennen", terwijl ik ze vaak alleen maar van gezicht ken Mbt je vragen over wat te doen: eerst prioriteiten stellen, wat er allemaal moet gebeuren aan je huis en wat dat kost. Op zich lijkt het me ook heel verstandig om te kijken/bepalen of de verbeteringen ook daadwerkelijk meerwaarde opleveren voor de verkoop. Het is natuurlijk van de zotte om investeringen te doen die uiteindelijk niets opleveren. Naja en verder, als jullie er echt zeker van zijn dat jullie naar dat specifieke dorp willen gaan verhuizen, dan zou je ook nu al kunnen gaan oriënteren wat daar is qua opvang, scholen, bedrijven, banen. Maar ja, je weet nu nog helemaal niet op welke termijn je gaat verhuizen, dat maakt het wel heel erg lastig.
Zelf verhuisd van Noord Holland, Hoofddorp naar Overijssel. Werk zocht ik al beetje daarvoor. Uiteindelijk eerst ergens op nulurencontract gaan werken, toen verder gezocht naar een baan. Man kwam wel uit Overijssel maar andere plaats dus moesten wel nieuwe mensen leren kennen. Aangezien wij naar de kerk gaan is dat over het algemeen niet zo heel moeilijk, maar het kost je wel tijd. Je moet zelf ook investeren.
Met Hopmarjanneke eens. Laat anders een verkoopstylist naar je huis kijken. Die weten vaak wel hoe je met weinig geld je huis er toch zo gunstig mogelijk uit kunt laten zien voor de verkoop. Alleen gebreken als lekkage die meteen verholpen moeten worden zou ik verhelpen. Een makelaar kan je ook adviseren over wat je zou kunnen doen en wat niets oplevert. Ik ben meerdere keren verhuisd, ook naar andere provincies en een tijdje in het buitenland gewoond. Inderdaad, je moet er zelf iets van maken. De meeste plaatsen zijn ook prima, daar staan mensen open voor 'import', maar ik heb ook wel eens ergens gewoond waar je er gewoon niet echt bijhoorde als je er niet geboren en getogen was. Ook op mijn zesde verhuisd, bijna 7jaar, 2 uur rijden van mijn geboorteplaats. Al was ik een verlegen kind, ik had zo nieuwe vriendinnen en mijn draai gevonden, nieuwe kamer enzo, vond het wel leuk.
Dit inderdaad, daarom heb ik onze verhuizingen ook niet als vervelend ervaren. Je leert zo snel dan mensen kennen. Maar tip om werk te vinden: heb je LinkedIn? Zet er een bericht op dat je binnenkort wilt verhuizen naar plaats x vanuit plaats y en dat je een leuke baan zoekt. Vraag mensen om je te helpen (dat vindt iedreeen leuk). En zorg verder dat je duidelijk omschrijft wat je zoekt etc. Alleen wel wrs dat je huidige werkgever het ook ziet (dus die moet wel weten van je plannen). Mijn nicht deed dit laatst (ging ook naar andere kant vh land) en kreeg veel uitnodigingen om vrij op gesprek te komen bij bedrijven en heeft zo fijne baan gevonden.
Een goede tip, maar wil echt nog niks zeggen op werk! Voorlopig niet iig... Maar ga'm wel onthouden.. voor als het concreter wordt allemaal.