Ik heb tot nu toe de gordijnen tijdens het ochtend - en middagslaapje altijd open gehouden (wij hebben shutters in de kamer van de kleine, maar die laten veel licht door). Dit op advies van de kraamhulp, om de baby goed te laten wennen aan het nacht - en dagritme. Ik vraag me eigenlijk af hoe lang je dit toepast. Naar mijn idee is het ritme van mijn dochtertje perfect en zit ik te denken de kamer lekker donker te maken in de middag. Wat zijn jullie ervaringen?
Tegenwoordig (sinds ong 1 jaar) doen wij zelfs de rolluiken helemaal omlaag overdag. Mijn dreumesen zijn heel druk en zitten constant indrukte en herrie (van elkaar) te spelen. En dan is de slaaptijd een moment dat ze helemaal zonder enige indrukken tot rust kunnen komen. Hier wordt het dan heel donker in de kamer. Dit heeft tegenwoordig geen invloed op hun dag/ nachtritme. Toen ze nog klein waren hebben we erg opgelet op het verschil tussen dag en nacht.
Hier gaat het rolluik nog niet eens omhoog. Djamila slaapt zoveel in haar bedje dat ik het niet de moeite vind om de rolluik omhoog te doen. Als ze in het licht moet slapen dan slaapt ze niet. De rolluik en de raam gaan wel omhoog als we weggaan, dan kan het even luchten.
In het begin lette ik er wel op, dag en nacht. Tegenwoordig is het pikkedonker in haar kamertje anders slaapt ze niet.
Ik doe ze altijd dicht, is voor Irem ook een teken dat het bedtijd is en zo heeft ze wat minder prikkels waardoor ze makkelijker gaat slapen
Ik heb de gordijnen overdag altijd open. Alleen na de laatste fles als ze de nacht in gaat doe ik ze open.