Ervaringen gezocht: extreme PMS en Prozac....of toch overgang?!

Discussie in 'De lounge' gestart door Marieke1978, 18 sep 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Marieke1978

    Marieke1978 Actief lid

    16 sep 2008
    410
    0
    0
    Hoi hoi,

    De titel zegt het al een beetje; ik ( zeggen de specialisten) lijd aan extreme vormen van PMS. Dit sinds 1.5 jaar ongeveer.

    Na de geboorte van mijn zoontje veranderde mijn maandelijkse periode compleet. Het eerste half jaar bleef het hetzelfde als voor de zwangerschap. Toen begon ik iedere maand, vanaf de eisprong, iets meer depressief te worden. Psychologen bezocht, 100x in de rondte gekletst en geen enkele oorzaak, mentaal gezien, voor te vinden.

    Ik kon de klok er gelijk op zetten. Vanaf de eisprong tot ongeveer de 3de dag menstruatie ....en dan was het weer ff weg.
    Tot voor een maand geleden werd het steeds erger en erger. Ik dacht aan zelfmoord, zag geen toekomst meer, had hele erge angsten, opvliegers en allerlei andere veranderingen waarvan ik het gevoel heb dat ik er geen controle over heb. Heel erg beangstigend en vreemd.
    Alsof iemand anders me onder controle heeft bijna 20 dagen per maand.

    Uiteindelijk, na veel geprobeerd te hebben, heb ik de beslissing genomen om toch aan Prozac te beginnen. Dit schijnt wat uit te kunnen halen bij extreme vormen van PMS. Ik gebruik dit nu dikke 3 weken en ik moet zeggen dat ik, naast de vervelende beginbijwerkingen, iets uit begint te halen. Ik heb minder gedachten, minder angst en minder depressieve gedachten.

    En toch blijf ik twijfelen....zou het geen overgang kunnen zijn?! Bij mij in de familie zijn de vrouwen allemaal erg vroeg met de overgang, tussen 38 en 40 jaar. Ik ben nu 34.
    Mijn artsen ( gyn en huisarts) zeggen dat dit waarschijnlijk niet kan vanwege mijn leeftijd. Maar zo een verandering is toch vreemd?

    Heeft iemand hier ervaring met bovenstaande of bijv met vervroegde overgang? En wat zijn jullie ervaringen hiermee?

    Ik heb vandaag wederom de huisarts gebeld omdat ik gewoon wil weten of het overgang is of niet...ben benieuwd.

    Dank jullie wel alvast & groetjes Marieke
     
  2. Wietje79

    Wietje79 Actief lid

    7 feb 2009
    384
    0
    0
    Jeetje wat vervelend zeg!
    Ik heb geen ervaringen en kan je daarmee helaas niet helpen.
    Kunnen de artsen niet 'gewoon' je hormonen prikken om kijken of je in de overgang bent?
    Ik weet niet of het kan op 34 jarige leeftijd (aan de andere kant, waarom zou het wel kunnen met 38 en niet met 34?!) maar als het mogelijk is om het via de hormonen te testen dan weet je het zeker.

    Enorm veel sterkte en ik hoop dat je je op welke manier dan ook snel beter gaat voelen!
     
  3. knap

    knap Niet meer actief

    Overgang kan maar neem aan dat ze al bloed geprikt bij je hebben dan kunnen ze het aan je hormoonspiegel zien.

    Hier vorige week toevallig met mijn psyg-verpleeg er over gehad dat mijn menstruatie.s ook zo heftig zijn en zeker de week daar voor dat ik en zo slecht slaap ect. Ben al bekend met psy klachten en problemen maar we gaan ook dit nog eens uit zoeken of het niet in combinatie is met pms. Heb altijd al last gehad van mijn menstruatie.s begon ook best vroeg was net 11 ben nu 38 en de gyn vertelde dat je van af je 35 ste ongeveer al over gang,s klachten zo kan krijgen. Ik weet een warrig verhaal. Maar voor mij is het duidelijk haha.
     
  4. sprits

    sprits Fanatiek lid

    21 feb 2011
    3.917
    376
    83
    Meid, wat vervelend dat je je zo voelt!
    Hebben ze inderdaad al bloedgeprikt bij je?
    Depressieve klachten/angsten herken ik wel een beetje, vooral na de eisprong. Niet in extreme mate maar voel me altijd beduidend anders, ook een onrust die ik niet kan verklaren.
    Veel piekeren, bijna in paniek raken van dingen, dingen niet kunnen overzien, alles lijkt veel groter en erger dan het is.
    Ik vind het geen toeval dat dat het meest voorkomt in een bepaald deel van de cyclus en wijt dit dus aan hormonen!
    Ik ben daar erg gevoelig voor.
    Van de pil werd ik ook altijd neerslachtig.
    Ik zou het inderdaad verder laten onderzoeken, want de wetenschap waar het vandaan komt kan al rust geven.

    Succes meid!
     
  5. Napoleon

    Napoleon VIP lid

    19 jan 2009
    11.632
    0
    0
    Docente
    Naar mijn weten is het eerste kenmerk van de overgang dat je menstruaties onregelmatig worden, maar na een zwangerschap kan dit ook nog een poosje aanhouden. Ik las net dat je al tussen je 30e en 40e pre-overgangsklachten kan krijgen. Je zit dan nog niet in de overgang maar je lichaam is ook niet meer wat het was zegmaar. Ik zou gewoon eisen dat ze even je hormoonspiegels prikken, dan weet je ook waar je aantoe bent.
     

Deel Deze Pagina