Ons kleine mannetje is 's avonds telkens zo hongerig en lijkt dan niet genoeg te hebben aan de borst. Het gaat erg goed met de borstvoeding en hij houdt het vaak tussen de 3-4 uren vol tot aan de volgende voeding. Best knap dus. Nu is het zo dat ik 's ochtends ontzettende stuwing heb en nadat hij heeft gedronken kolf ik vaak nog zo'n 100 cc uit mij borsten af. Maar 's avonds ( zo tussen 18.00-20.00 ) lijkt hij niet genoeg te hebben aan de borstvoeding. Ik blijf hem vaak aanleggen maar hij blijft dan huilerig en het is toch echt wel honger. Nu heb ik hem de laatste paar dagen een klein flesje gegeven van de melk die ik 's ochtends afkolf. Daar drinkt hij dan nog zo'n 40 cc van op en dan is het klaar. Dan is hij ook heel tevreden en gaat dan lekker slapen. Ik kolf nu mijn borsten ook af rond 22 uur zodat mijn vriend rond 2330-24.00 nog een laatste voeding kan geven. Maar daar drinkt hij ook vaak maar zo'n 50 cc van terwijl ik rond 22 uur ook weer zo'n 100-130 cc afkolf. Hoe zou dit nu kunnen? Heb ik dan alleen 's avonds niet genoeg borstvoeding?
Dit heet Clusteren, je baby wil dan vaak aan de borst. Zoek maar eens op google. Is heel normaal en twijfel niet aan je bv!
Volgens mij zijn er rond de 6 weken weer regeldagen. Misschien heb je daarmee te maken. OP zich komt het vaker voor dat er 's avonds minder melk is, daar had ik ook last van. Ik heb echter niet het idee dat je te weinig hebt, je kolft om 22.00 voldoende. Ik zou aanraden om te proberen zoveel mogelijk live te voeden, om weer even een nieuw ritme samen te maken. Daarnaast misschien even kijken of je niet te druk bent tussen 6 en 8, als je heel onrustig bent wil dat weleens effect hebben of het toeschieten.
Hier t/m 3 maanden 's avonds geclusterd. Sinds een paar weken slaapt ze 's avonds vanaf een uur of half 8 (eerder pas rond een uur of 10) en dan heeft ze ook niet genoeg aan beide borsten. Ik kolf ook voor ik naar bed ga en dat krijgt ze 's avonds rond 19 uur. Of als ik aan het werk ben kolf ik rond half 3/3 uur voor het laatst en vaak heeft ze rond half 6 nog een voeding gehad bij de oppas. Mijn borsten zitten dan flink vol en dan heeft ze wel genoeg.
Idd clusteren. Niet onzeker worden hoor. Hier heeft ze nu nog steeds wel eens een cluster-avondje. Gewoon lekker aan toegeven en aanleggen.
Clusteren idd, lekker aan toegeven en geen flesjes geven, des te sneller gaat het weer voorbij (overigens heeft ze hier ruim 4 maanden geclusterd).
Heel herkenbaar. Idd clusteren. Hier heeft het ook 3 maanden geduurd en is het nog af en toe een avondje zo. Ik dacht echt dat ik het niet vol zou houden, zo vermoeiend, maar is gelukkig toch gelukt.
Je moet het gewoon accepteren en je er bij neerleggen dat het zo is. Zorgen dat je genoeg eten en drinken hebt voor de hele avond en lekker laten drinken. Leuk filmpje op o.i.d. en dan gaat het best! Ik zag het maar als lekkere knuffelmomenten.