Hebben jullie dat ook weleens? Gisteravond laat (2200 klaar) 5 km hardgelopen....was 4 weken niet geweest maar ging goed. Maar eenmaal thuis op bed was ik klaarwakker en heb ik best lang last gehad van een onregelmatige hartslag...is dit normaal hebben jullie dit ook weleens? Heb er echt halve nacht van wakker gelegen en voelde me ook niet zo lekker in ochtend... Heb al een x bij dokter gezeten omdat ik weleens heb dat ie op hol slaat (svt), is gelukkig niet erg...
Mijn hartslag is onregelmatig en schiet snel omhoog. Vorig jaar heb ik een 24-uurs holteronderzoek gehad en gelukkig was alles goed.
Ik heb dat ook na sporten. Bij mij komt het omdat ik een extra slag heb (heeft een naam maar ik ben het vergeten). Blijkbaar wordt dat erger in stressvolle periodes en als ik sport. Maar vooral na het hardlopen. Hoeft verder niets aan te gebeuren want het is onschuldig. Ze kwamen erachter na een inspanningstest.
Thanks voor jullie reacties.. Belle; klinkt idd wel alsof ik beetje zelfde heb...weet allen niet of ik er 1 mis of dag ie dan dubbel gaat Maar merkte je nog wat anders, hoe voelde je je op dat moment?
Normaal sinus ritme is ook gekoppeld aan ademhaling ..... Dus tijdens inademingen gaat ie sneller en uitademing langzamer , dat kan na inspanning wat versterken hoeft niks ergs te zijn ... Als je je er niet prettig bij voelt even langs de HA
Tinkerbell: ik merk dat ik dan hartkloppingen krijg. Ik voel mijn hart bonken in mijn keel. Ik leg dan altijd mijn hand op mijn hals om de hartslag te voelen en dan merk je dat hij heel snel slaat, dan langzaam, dan meteen nog een hartslag en dan weer snel. Ik vind het een rotgevoel. Voelt ook vaak alsof hij een hartslag overslaat. Ik kan er dan ook niet van slapen. Ik denk dat je het beste toch even langs de huisarts kunt gaan want dan kun je achterhalen of het iets onschuldigs is of niet. Nu is het ook zo dat ik schildklierpatient (na Graves werkt hij nu helemaal niet meer) en schildklierhormoon slik. Ik had het ergste last toen ik plotselinge bijwerkingen kreeg van de Thyrax (was in het nieuws). Daarom kun je beter laten kijken of jij bv niet ook een onderliggend probleem hebt. Succes!
Het is inderdaad wel een verschil tussen onregelmatig slaan en sneller of langzamer.. Een hart fluctueert namelijk in snelheid gedurende de dag. Sowieso. Dat is heel normaal en juist gezond. Onregelmatig slaan is dat het ritme niet gelijk is ...wat Belle1978 hierboven omschrijft.
Nou...bij inademen en uitademen verandert de snelheid wel...bij inademen sneller en uitademen langzamer.