Hallo dames, Ik ben hier geen heel actief lid sinds ik in een hele gezellige app zit, maar nu heb ik toch een vraag. Uit mijn 12 weken bloedonderzoek kwam een verhoogd glucose aan het licht (donderdag). Daarna de GTT gedaan (vrijdag) en "gezakt" komende week krijg ik meer info beter gynaecoloog, internist en diëtist. Nu hoor en lees ik overal over zwangerschapsdiabetes vanaf 24 tot 28 weken. Ik ben pas 13 weken in verwachting dus dat vind ik een enorm verschil. Ik vroeg me af of er hier wellicht iemand is die daar ervaring mee heeft? En misschien wat tips? Ik eet nu maar zo min mogelijk suiker... Alvast bedankt! Groetjes, Nathalie
Ik had met 12 weken ook een licht verhoogde glucosewaarde. Als deze bij 16 weken weer wat verhoogd is moet ik de suikertest eerder doen en anders met 24 weken. Ik hoefde verder zelf nog geen actie te ondernemen, maar ik knijp 'm nu wel...
Als je zo vroeg in de zwangerschap al een verhoogd glucose hebt was dat waarschijnlijk voor de zwangerschap ook al. Dat zou dus kunnen betekenen dat je "gewone" diabetes hebt ipv zwangerschaosdiabetes. De internist zal hier waarschijnlijk verder onderzoek naar doen dmv hba1c te prikken.
Gewoon afwachten wat de dokter zegt. Het kan. Het kan zijn dat je eerder dan gemiddeld in de zwangerschap al meer insulinebehoefte hebt (=zwangerschapsdiabetes), maar het kan idd ook dat type 2 al aanwezig was voordat je zwanger werd, óf (kleine kans) dat je bijv type 1 hebt wat zich nu ontwikkelt. Wat het ook is, je moet even afwachten wat de dokter zegt. Als het bloedspoed was geweest dan hadden ze er geen weekend tussen gelaten
Hier bij 12wk ook te hoog. Was nuchter 7.6 Helaas is dit toen "gemist" door de gyn en niks mee gedaan. Bij 20wk echo enorme baby dus de gtt gedaan. Na 2u zat ik op 16.9 Meteen aan de insuline gezet. Hou er rekening mee dat het door de hormonen steeds erger word eneen dieet niet altijd (meer) werkt verder in de zwangerschap.
Dat is in mijn geval niet zo. Ik heb namelijk een preconceptioneel onderzoek gehad, dus ze hebben de waardes ook kunnen vergelijken.
Super bedankt voor alle reacties! Fijn om te lezen.. Bloedonderzoek na ontbijt had ik 7.5. Aan de hand daarvan GTT nuchter was 4.4 rn na drankje 9.8 Het is gewoon irritant dat je dit op vrijdag hoort en er niks mee kan. Voelt als stilstaan terwijl je iets wil doen. Ik vraag me dus ook af of ik wellicht type 2 heb, maar denk (hoop) dat mijn score daar niet hoog genoeg voor is (in combinatie nu met invloed hormonen) Light, weet je wat je "scoorde" in het bloedonderzoek..? Panter, bedankt ook voor de realiteit betr uitdaging om tot het eind weg te kunnen diëten.. Vroeg ik mij inderdaad af..
Volgens mij zijn je waardes niet extreem hoog? Wat zei de arts er precies van? Die van mij was nuchter 5,3 en de grens ligt bij 5,1, zo heb ik mij laten vertellen. Vóór mijn zwangerschap was die nuchter 4,4. Maar uit datzelfde onderzoek van vóór mijn zwangerschap was wel al gekomen dat ik een verhoogde kans heb op zwangerschapsdiabetes. Vraag me niet hoe ze dat precies onderzoeken. Het was een heel uitgebreid onderzoek wat ik heb gehad en nu ook steeds heb namelijk om de 4 weken (o.a. enorm veel bloedprikken en 24 uur urine verzamelen).
Ik ben geen expert, maar wat ik begreep, nuchter tot 6.1 is goed dus zat ik mooi laag met 4.4 en niet nuchter lag de grens bij 7.8 en had ik 9.8 Dus een flinke stijging, maar niet "spoedeisend" ofzo Hmmm misschien heeft het ook te maken met hoeveel risico je loopt met hoe streng ze naar de waardes kijken. En als je "normaal" 4.4 was en nu 5.1 is het fijn dat ze je zo goed in de gaten houden. Ik heb geen idee wat mijn voorzwangerschapse score was..
Geen idee waarom ze verschillende waardes in verschillende ziekenhuizen aanhouden! Ik vind ze in mijn ziekenhuis sowieso erg streng of beter gezegd zorgvuldig, ze monitoren alles heel goed. Ik heb wel een zogenaamde hoog risico zwangerschap (dus kan die eventuele diabetes er emotioneel gezien écht niet bij hebben ). De vorige zwangerschap hebben ze niet gecontroleerd, had eigenlijk wel gemoeten... Ik had een te klein kindje, maar suikerwaardes van hem waren binnen een dag helemaal oké, infuusje kon meteen afgebouwd worden.
Ik heb bij mijn dochter zwangerschapdiabetes gehad en daardoor ingeleid (vanwege de insuline). Heb het als een beetje irritant ervaren maar verder kon ik er eigenlijk goed mee omgaan (nadat je van de eerste schrik bent bekomen). Had eerst dieet geprobeerd maar ik kon echt niks anders eten dan water en groente dus toen maar aan de insuline. Mocht je vragen hebben dan wil ik je graag helpen.
Ik zit in Amphia (Breda) Ik kan me voorstellen ivm je vorige zwangerschap dat ze je extra goed in de gaten houden. Hopelijk blijft de diabetes je bespaard!
Alleen water en groente, das heftig ja.. Ik denk dat het bij mij voor nu wel meevalt maar we zullen zien hoe lang ik het kan rekken tot insuline spuiten.. Ik ben geen held met naalden dus zeer gemotiveerd haha..
Ja ik ken je angst voor naalden. De eerste paar keren vond ik het ook wel erg eng maar het is zo'n dunne naald, je voelt er niks van. Vond uiteindelijk de vingerprikken vervelender heel veel succes!
Hallo dames, Even een update voor diegene die.. dat wilt lezen Vorige week bezoek aan de diëtiste en diabetesverpleegkundige. Volgende week de internist en gynaecoloog. Het dieet is erg karig, het prikken gaat goed, de waardes zijn nuchter tussen de 3.8 en 4.2 en afhankelijk van het eten rond de 4.8 tot 5.5 Ik moet onder de 7.0 blijven dus ik heb mijzelf al vrij snel een dieet upgrade gegeven want op 2 beschuiten, een truitje, 2 boterhammen, een fruit, avondeten met zo min mogelijk koolhydraten en een klein bakje vla kan niemand (een zwangerschap) overleven..! Woensdag belafspraak met diëtiste en diabetesverpleegkundige maar ik verwacht dat zij heel tevreden zijn. (al zeg ik het zelf) Verder is het verloop even afwachten en wat het in gaat houden voor de resterende 25 weken en bevalling. Het is wel een vreemde manier om met eten om te gaan hoor. In plaats van dat je denkt "waar heb ik zin in" is het "hoe is mijn waarde en wat mag ik" Wel denk ik dat ik ook na de zwangerschap wel bewuster en iets gezonder blijf eten, soms is het best schrikken als je zo'n tabel op een verpakking bekijkt die "ik ben gezond eten" uitstraalt.. @Light, hoe is het met jou..? Als je wat simpele tips wilt dan hoor ik het wel, een kleine aanpassing in je eetpatroon was in mijn geval al voldoende..
Pfff, ik vind dat toch heftig, zo'n dieet. Ik ben de hele dag misselijk dus eet inderdaad waar ik zin in heb. Bovendien heb ik ook nog ondergewicht, dus goed blijven eten is wel belangrijk. Maar het klinkt alsof jij je weg er aardig in gevonden hebt. Ik heb volgende week weer een controle en bid dat mijn glucosewaarde nu gewoon goed is en ik de suikertest nog niet hoef te doen en gewoon lekker kan blijven eten!
Ik heb de laatste 18 weken zwangerschapsdiabetes gehad en dmv dieet mijn waardes goed weten te houden. Ben er mee eens dat een dieet aanhouden pittig is maar jouw dieet klinkt wel erg karig. Het boekje Eettabel van het voedingscentrum heeft me een goede houvast gegeven wat ik kon eten zonder te pieken. De grammen koolhydraten staan er duidelijk in vermeld per product. Zo zit er in kaas geen koolhydraten. Als tussendoortje wat kaasblokjes met amsterdamse uitjes, komkommer met roomkaas, gevulde paprika’s met roomkaas enz zijn superlekker en ik piekte daar niet op. In vietnamese loempia’s zitten ook heel weinig koolhydraten. Lekker als je zin hebt in een “vette hap” Chili con/sin carne met zoete aardappel of wortelstamppot met veel wortel en weinig aardappel beide heerlijk als avondeten zonder ( snelle) koolhydraten. Peulvruchten gingen bij mij ook goed omdat ook dit geen snelle koolhydraten zijn. Enz. Mocht je meer willen weten dan hoor ik het graag. Ondanks je diabetes een fijne zwangerschap gewenst!