Meiden even een snel vraagje, Ik ga zo voor het eerst figuurtjes maken van marsepein, voor mijn cupcakes. Maar nou lees ik overal dat je de marsepein het beste uit kunt rollen met een laagje poedersuiker.. en laat die nou net op zijn.. Kan het ook met meel/bloem? of maizena?
nooit met bloem doen! en eigenlijk alleen met poedersuiker of beter nog, speksteenpoeder. (ben banketbakster). heb je niet de mogelijkheid ff een busje poedersuiker te halen (of lenen bij buuf...)
nee ik ga niet uitsteken, ga het zelf 'knutselen' .. winkel is helaas geen optie, en de buren zijn aan het verhuizen.. oke bloem dus niet, maar bakpapier wel? maar, hoe voorkom ik dat het marsepein aan de deegroller (houten) blijft plakken?