Hallo dames, Moet even mijn verhaal kwijt. Zit nog te trillen. Ik verloor al een aantal dagen wat vocht en vertrouwde het niet helemaal. Mijn man vond dat ik de verloskundige moest bellen, dus dat heb ik gedaan. Ze kwan vanmiddag langs om het eea na te kijken, om te zien of het geen vruchtwater was. Maar als eerste ging ze het hartje luisteren. De afgelopen weken al 4x bij de VK het hartje geluisterd, dus ik zei nog, dat zit wel goed. Nou NIET DUS! Geen hartje te vinden met de doptone. De VK wilde dat ik meteen mee ging naar de praktijk. Daar aangekomen een andere doptone geprobeerd. WEER GEEN HARTJE TE VINDEN! Ik raakte in paniek en begon heel hard te huilen. Vroeg of hij dood was. Ze maakte een echo en ik mocht niet mee kijken. Tot mijn grote opluchting lag hij daar vrolijk te bewegen en het hartje klopt goed!!!!!! Ze zij dat zij geen verstand heeft van echo's en dat ze niet veel erop kan zien, maar hij lag goed te bewegen en het hartje was duidelijk zichtbaar. Nu is mijn vraag, vinden jullie het ook raar dat het wel op de echo te zien is, maar niet met de doptone? Normaal heeft ze hem in 1 x! Heb aanstaande vrijdag de 20 weken echo, maar ben zo bang dat er iets mis is, en dat het hartje niet hard genoeg klopt om het met de doptone te horen! Maar hij bewoog wel! Wie heeft dit nog meer meegemaakt? Zo das eruit! En dat op 1 januari
Ik heb er geen ervaring mee maar wel je wel even heel erg veel sterkte wensen met deze grote schrik! ik hoop dat alles gewoon goed komt aangezien op de echo wel het hartje te zien was!
Ik heb het niet meegemaakt, maar kan me goed voorstellen dat je geschrokken bent, zeg! Getsie! Troost je met het feit dat de kleine goed beweegt! Als het hartje niet sterkt genoeg zou zijn, lijkt me dat de beweging ook (veel) minder zou zijn...? Het kan overigens volgens mij wel zo zijn dat je kleintje dusdanig lag dat het hartje vanaf de voorkant zeg maar gewoon moeilijk te vinden is. Probeer je niet teveel zorgen te maken! En alvast veel plezier en succes gewenst voor aanstaande vrijdag!
Ik heb dit ook een keer meegemaakt! Bij mij kon de vk het hartje met 18 weken ook niet vinden, en dat na drie lange keren proberen. Met spoed doorgestuurd voor een echo, en ja hoor...hij bewoog gewoon lekker rond. Nu scheen het zo te zijn dat de placenta ervoor lag, waardoor een hartje moeilijk te vinden is. Het hartje zit dan te ver weg. Ik maakte me niet echt zorgen, moet ik zeggen. Ik voelde wel dat het goed zat en voelde de kleine ook bewegen. Bij de echo vroeg ik ook nog, of de hartactiviteit wel sterk genoeg is. Volgens de echoscopiste hoefde ik mij hier helemaal geen zorgen om te maken. Als het klopt zit het wel goed, hoor! Maak je geen zorgen, meid!
Hmm, kan het niet zo zijn dat hij/zij te bewegelijk was, waardoor ze het hartje niet kon vinden? Dat ie zeg maar verstoppertje speelt?
Ik heb het ook meerdere malen gehad, maar dan was het een co=assistent die moest oefenen en niets kon vinden. En dan soms vonden ze een een harttoon, was die gewoon van mij! Met 19 weken gaan ze de hele baarmoeder nog door, en soms is het hartje gewoon moeilijk te vinden. Heel erg dat je zo geschrokken bent, maar probeer je geen week lang zorgen te maken tot de echo, dit gebeurt wel vaken hoor!
Hier met Kinley ook gehad, je schrikt je de pleuris en dan blijkt dat ze zo bewegelijk was dat ze gewoon met de doptone niet te volgen was.
Hier ook meerdere keren gehad, maar echt bij de laatste 3/4 controles bij de gyn, zelfs nog de dag voor m'n vliezen braken! Mja, voordeel was dan wel dat ik bij de gyn liep, en we dan gewoon even naar een andere kamer gingen en er direct met een echo gecontroleerd werd. Kleine meid is hier verder helemaal gezond geboren, dus 't hoeft niks te betekenen. Tis wel eng hoor, maakt niet uit hoe ver je bent in je zwangerschap.
He bah vervelend zeg... Maar hou maar in je achterhoofd, als de vk dacht dat er ook maar enig twijfel zou zijn over je kindje, dat ze je direct had doorgestuurd!! Net als ze wilde dat je meteen mee naar de praktijk kwam! Heel veel succes met de 20weken echo en geniet ervan, is zo bijzonder!!
Dames, Wat fijn dat jullie me zo geruststellen! Was echt helemaal van slag, maar jullie ervaringen stellen me wel gerust. Ik ben gelukkig niet de enige! Heel erg bedankt voor jullie steun en medeleven!!! Liefs,
Ik heb dit tijdens mijn eerste zwangerschap ook gehad.. de verloskundige kon geen hartje horen met de doptone.. ik kan me nog goed haar zorgelijke gezicht voor de geest halen. Ik moest meteen door naar de echokamer. Daar vonden ze gelukkig al snel een hartje. Man wat is dat schrikken! De oorzaak was de placenta, die bij mij aan de voorkant zat/lag waardoor je niks kan horen. Wat was trouwens dat vocht wat jij verloor? Groet
Hallo mama van Mike, Dat vocht is nog niet duidelijk. Het lijkt geen vruchtwater te zijn. Wellicht een blaasontsteking waardoor ik wat urine verlies, of afscheiding. Schijnt steeds meer te worden. Moet morgen nog een urine test laten uitvoeren. Hoe ver was jij toen jou dit overkwam tijdens je eerste zwangerschap? Het nadeel is dat ik de baby nog niet goed voel. Wellicht is een placenta die ervoor ligt ook daar de oorzaak van idd! Hoor het vrijdag wel.