Hallo allemaal, Ik ben nu 13w4d zwanger en mijn volgende echo is pas 19 maart daarom zou ik graag volgende week een 3D echo doen maar is dit aan te raden? Krijg je mooie beelden? Of toch beter wachten tot mijn gewone echo bij de gynaecoloog? Groetjes
Een 3D echo met 14 weken lijkt me wat vroeg... bij ons lag ze er met 15.5 niet goed voor, dus het enige fotootje dat we in 3D meekregen was echt niet mooi. Ik zou dan eerder voor een normale echo gaan en de 3D bewaren voor later.
Ik zou wachten tot je gewone echo. Het is 'maar' 2 weken, al begrijp ik je onzekerheid. Qua beelden denk ik dat je niet veel moois krijgt, ik zou eens googlen op 3d echo 14 weken.
Bij de 20 weken zei de echoscopiste dat je het beter later kan doen. Het kindje heeft dan meer vetjes en dus krijg je een mooier/reeeler beeld.
Ik zou het niet doen. Onze verloskundige deed het een keer bij de gewone controle, vond het erg eng om te zien. Het is nog zo dun en heeft helemaal geen vetjes. Zonde geld naar mijn mening.
Een 3D/4D-echo is het mooist als je 24-26 weken zwanger bent. Je kindje is nu nog heel erg mager en het gezichtje heeft nog niet echt persoonlijke trekken. Je zult kunnen zien hoe het met je kindje gaat, maar echt hele mooie beelden zijn het nog niet. Wij hadden de echo met 24 weken, maar achteraf hadden we zelfs toen nog beter een week of twee kunnen wachten, dan was het koppie net wat boller geweest. Ik zou de 3D/4D-echo bewaren tot een later moment en dan nu voor een gewone 2D-echo gaan.
Echoscopiste heeft bij ons bij 20-weken echo de 3D eventjes aan gezet. En ik moet zeggen dat de kleine er toen echt wel beetje engig uit zag. Wat anderen ook zeggen, ze krijgen vanaf rond 24 week pas vetjes en lekkere opvulling. En dat was ook echt wel te zien. Ik vond het zelf maar niets zo vroeg.
Nee een 3D echo is niet mooi op dit termijn. Ik heb er een gehad met 22+2 en vond dat al wat eng: een super mager kindje zie je dan. Met 28+4 weken nog een 3D echo gehad en dat was al zoveel mooier! Zou het zeker niet zo vroeg doen.
Bij ons heeft ze met 15+2 even het 3D beeld aangezet, maar dat was ook echt niet zo mooi. Net een alien
De foto die ik als avatar heb is een 3D beeld van toen ik 15+1 was. De beste tijd voor het maken van een 3D echo ligt ergens tussen de 24-30 weken. Die van mij kregen we als extraatje tijdens de geslachtsbepaling. Volgende week hebben we een 3D/4D echo, ik ben dan 28+2.
@Mooncalf ik zie dat je ook een schildklier patiënt bent net als ik. Hoelang heb jij erover gedaan om zwanger te geraken en welke medicijnen slik je? Zijn die verhoogt tijdens je zwangerschap?
@hoopvole meid klopt, ik heb de ziekte van Hashimoto. Ik slikte hiervoor voor de zwangerschap al een tijdje 88mg euthyrox. Was eindelijk na een jaar of 5 'goed' ingesteld. Ik heb wel een succesverhaal voor je, want ik was gelijk na de eerste poging (totaal onverwacht natuurlijk) zwanger! Liep wel op het high risk spreekuur tot twee weken terug, omdat het nu weer stabiel lijkt. Medicatie is twee keer verhoogd, eerst naar 100 en toen 112. Dit slik ik nu al een hele tijd en het lijkt nu goed gaan