Vanmiddag op controle geweest bij de gyn en bij het opmeten van de bloeddruk dacht hij dat het apparaat kapot was, 120 over 160 Nou eerst maar even voelen en hartje luisteren, dat was oke. Daarna handmatin andere arm gemeten en nog steeds veels te hoog, 100 over 140 Bloed prikken en urine controleren en daar werden sporen van eiwitten in gevonden, later op de dag teruggebeld voor bloed en dat was goed. Nu moet ik bellen als ik ; duizelig word, sterretjes of flitsen zie, buikpijn krijg of hoofdpijn.... Desnoods midden in de nacht bellen en niet wachten tot de volgende dag, klinkt lekker geruststellend,.... Ik heb sinds een dag of 3 echt duidelijk meer vocht wat ik vasthoud ik mijn enkels voeten en handen. Ik weet het niet maar ben er gewoon niet gerustgesteld op, doe rustig aan en heb thuis net weer bloeddruk opgemeten, 98 over 134, nog steeds echt te hoog. Heb de hele zwangerschap een mooie bloeddruk gehad. Maandag het ik de beeb een halve dag echt niet voelen bewegen en heb toen een uur aan de ctg gelegen en er is een echo gemaakt, alles bleek gelukkig goed. Ze hebben toen alleen niet mijn bloeddruk opgemeten. Eerlijk gezegd maak ik me echt zorgen en zou graag van anderen horen wat jullie ervan vinden en of jullie het herkennen? Beeb is trouwens al flink, loopt een week of 2 voor in de groei, zal al wel een pond of 8 zijn nu. Al vast bedankt! Nicole
Heel herkenbaar! Toen ik 35w5d zwanger was kreeg ik een hele harde buik, die toch gauw 2 dagen aanhielt. Heb toen ook aan een ctg gelegen. Mijn onderdruk was ook veel te hoog (120) en kwam toen onder controle van de gyn te lopen (ipv VK). Toen ik exact 37w was braken mijn vliezen. En uiteindelijk begon aan het eind van die dag mijn bevalling. Na de bevalling moesten we dus nog in het ziekenhuis blijven vanwege mijn bloeddruk, die wilde maar niet zakken! Wees alert en zeg het echt als je één van de genoemde klachten hebt. Je hebt een (lichte) zwangerschapsvergiftiging en dat kan gevaarlijk zijn voor je kindje en voor jezelf. Het hoeft niet, maar het kan wel! Neem nu ook je rust! Maar dat advies zul je wel gekregen hebben. Bij verergerde klachten zullen ze er waarschijnlijk voor gaan kiezen om je kindje eerder te gaan halen. Qua zwangerschapsweken hoef je je daar geen zorgen over te maken! Sterkte en succes de komende weken.
Toen ik bij mijn 1e zwangerschap bij 25 weken zo'n bloeddruk had (180/120) mocht ik geen stap meer verzetten, werd per rolstoel naar de kliniek gereden waar ik bijna een week opgenomen ben geweest en ingesteld werd op medicatie. Wellicht maakt het uit dat jij al in het eind van je zwangerschap zit. Hier in het ziekenhuis is het protocol bij een onderdruk boven de 100 opgenomen te worden. Ik heb ook een keer wel een hele hoge bloeddruk gehad dat ik niet werd opgenomen (zelfde zwangerschap) en toen had ik al 3 nachten niet meer dan 1 uur per nacht had geslapen (van de zorgen om mijn problematische bloeddruk...). Mijn bloedonderzoek bleek wel goed. Toen stuurden ze me weer naar huis met slaapmedicatie. Ik wil je niet bang maken, bij mij was het dus bij 25 weken, dus wellicht maakt dat verschil. Maar toch... Je stelt je niet aan.
Inderdaad wat Jacky schrijft, met 37 weken is je baby "klaar" en kan het gehaald worden zodra ze het nodig achten. Dat is bij 25 weken wel anders. Ik was heel blij het überhaupt tot 37 weken te hebben gered, toen werd onze meid gehaald.
Dank je meiden voor jullie snelle uitgebreide reactie. Weet je ik ben zo bang dat ik klachten ga ontwikkelen die alleen in mijn hoofd zitten. Dat ik van de stress sterretjes of lichtflitsen zie en ik dat ik mezelf een hoofdpijn denk.... Ben erg goed in het negeren van allerlei signalen van mijn lijf, heb er weinig vertrouwen in. Nou zo maar naar bed, waar ik in ieder geval redelijk uitrust lichamelijk en maar geen klusjes of andere bezigheden in huis meer.
hoi meid! hier precies hetzelfde 2 weken geleden doorgestuurd door de verloskundige naar de gyn met veel te hoge bloeddruk ben ook onder strenge controle en heb al 2 keer gebeld en mocht ook 2 keer komen voor extra controle gelukkig was alles goed wat jij zegt herken ik wel ik voel ook echt van alles juist omdat ik er meer oplet maar denk bij mij ook deels dat het door de medicijnen komt ben je ook aan de medicijnen? ik moet morgen weer op controle komen ben benieuwd di was me onderdruk alsnog 95 terwijl ik aan de medicijnen ben
Meid, Tuurlijk maak je je zorgen, maar pak echt goed je rust! Dat is goed voor je lichaam. Ga niet onnodig zitten peinzen over wat er KAN gebeuren. Als je daadwerkelijk de klachten krijgt is het vroeg genoeg om je druk te gaan maken. En wie weet zegt die kleine vanzelf wel 'en nu wil ik er uit'. Dat is dan een teken dat jullie er beide klaar voor zijn. Een zwangerschapsvergitiging wil zeggen dat de placenta niet optimaal meer werkt, dit is natuurlijk niet goed, maar hoeft niet meteen het ergste te betekenen. Daarom moet je ook op controle telkens. Bij ons was het dus zo dat mijn vliezen spontaan braken, hou hier dus wel rekening mee vanaf nu. Zorg dat je tas etc klaar staat, zodat je daar niet nog stress om hebt. Ik weet dat het heel makkelijk praten is voor een buitenstaander, maar ik weet hoe je je voelt! Probeer je rust echt te pakken en laat je niet gek maken door alle (negatieve) verhalen op o.a. internet. Luister goed naar je eigen lichaam. Je merkt het waarschijnlijk echt wel als het zover is dat het ernstig wordt. Dat is je intuitie! En bij twijfel contact opnemen met je gyn! Beter 1x te veel dan te weinig! Moet je nu ook wat vaker voor controle komen?
ik loop al vanaf week 30 met 150/100 140/105 150/90 en zo schommelt het steeds een beetje. 2 keer opgenomen 1 keer in Groningen UMCG en 1 keer in Dokkum, in groningen ook eiwitten in urine maar een spoortje zoals hun dat noemen dat kan van slijm komen.. Bloedwaardes waren gewoon goed.. In Dokkum geen eiwitten en bloedwaardes ook goed.. Waar het weg komt joost mag het weten, heb ondertussen beeb al 5 weken niet gevoeld maar ze is wel bewegelijk op het ctg.. Mijn placenta werkt niet meer goed, vruchtwater is weinig, en de beeb had een groeiacherstand van bijna 3 weken (is nu weer bij gegroeit). Ik hoop dat ze er achter komen wat het is, en echt bij ht mingste geringste bellen!! Niet wachten.. Dikke Knuff en Sterkte
Moet je geen bloed laten prikken? Toen ik werd verdacht van HELLP met veel minde heftige signalen overigens heb ik met spoed P19 laten prikken, dan is het meteen duidelijk hoe of wat...voor jezelf ook veel fijner EDIT: sorry ik zie dat je bloedwaardes goed zijn! Dan mag je er toch vanuit gaan, hoe moeilijk ook, dat het voor nu goed is! Mijn bloeddruk is ook aan de hoge kant en ik heb ook veel last van vocht vasthouden de laatste weken maar tis allemaal nog acceptabel. Pas in ieder geval goed op jezelf!
Hey, Ik heb dit ook gehad bij mijn eerste zwschap....in principe is het voor jou erger dan voor je baby meid....doe gewoon rustig aan en als ze het nodig vinden halen ze je baby op tijd.. Moet je nu ook aan de ctg een paar keer per week?
Klinkt als zwangerschapsvergiftiging. Goed in de gaten laten houden desnoods dagelijks! Maar de gynaecoloog zal je ook vaker willen zien.
Ben diezelfde avond nog opgenomen, volgende dag urineonderzoek, zwangerschapsvergiftiging geconstateerd en vrijdag ochtend ingeleid. Zaterdagmiddag is Simon geboren, kerngezond! Dank jullie voor alle info en eigen ervaringen die jullie met me hebben gedeeld. gr.Nicole