Hoe geven jullie dit, gewoon in de hand of stukjes in de mond stoppen? Ben zo bang dat ze erin stikt als ze een te groot stukje neemt of is dit onterecht?
Hier vorige week mee begonnen en ze eet als een trein! Gewoon een stukje 'afscheuren'. Ik doe zo'n cm of 3 anders breekt ie op een gegeven moment. In het vuistje en ze sabbelt er lekker op. Als ze teveel in haar mondje heeft, werkt ze het weer naar buiten om vervolgens weer verder te eten. Kans op verslikken is erg klein als ze het zelf regelt. Als je eten in haar mondje stopt, is die kans groter. Eerste keer kokhalsde ze 2x maar nu helemaal niet meer. Ik schrok daar ook niet van omdat ik wist dat het kon gebeuren. Gewoon haar goed rechtop laten zitten.
Het gaat hier nogal moeizaam, daarom mijn vraag Kan ik ook een aantal kleine stukjes door de melk doen en het haar met een lepeltje geven?
Ik denk dat je dan eerder 't risico hebt op het verslikken omdat ze het niet gewend is dat er stukjes in de melk zitten. Wat bedoel je met moeizaam, krijgt ze niks binnen of teveel?
oefenen oefenen oefenen dat is het enige wat je kan doen. Ik gaf gewoon een stuk korst in zijn handje en liet hem het zelf afsabbelen/afknagen en dit ging prima. Idd als het stukje te groot was werkte hij dat zelf heel goed naar buiten. Niet bang zijn het komt allemaal goed en ik zou het niet in de melk doen daardoor leert ze niet om het zelf te soppen en te kauwen. Succes groetjes Kim
ik heb voor het eerst brood gegeven (niet eens eerst de korstjes) in een bakje met venkelthee. echt een heel klein beetje thee en daar stukjes brood in op laten lossen tot het kleine stukjes zijn die in de mond verder uit elkaar vallen. zo heeft die van mij stukjes brood leren eten.
Ik vind het persoonlijk natuurlijk om het gewoon zo te geven en zo leren ze het ook het snelst (lijkt mij). Daar komt bij dat het speeksel ervoor zorgt dat het eten beter verteerd wordt. Hier had ze het zo door en nu begint ze al helemaal te smilen als ze ziet dat ik een broodkorst pak. Je kunt trouwens het beste brood gebruiken wat een dag oud is en als wat taaier.
Heb haar een klein stukje gegeven en met een beetje geduld stopt ze het inderdaad in haar mondje hahaha Moet denk ik toch vaker oefenen vanaf nu
Ik doe het hier nu 's morgens als 'ontbijt' zeg maar. Ze is om 7.15u wakker, dan de borst. Om half 9 gaat ze er weer in en slaapt een uurtje. Dan krijgt ze een korstje brood en paar slokjes water uit een beker om dat dat alvast te leren. Als ze rond de middag wakker is terwijl ik een broodje eten, krijgt ze weer een korst. En verder met ons avondeten groente. Even zien hoe we dat met fruit gaan doen. Ik denk eerst even 's middags na het slapen.
Hier is ze sochtens om 07.00 wakker en krijgt de fles. Om 08.00 gaat ze weer naar bed en slaapt tot ongeveer 10.30(tis een slaapkopje haha) en dan krijgt ze een beetje fruit uit een potje(vind ze nog niet zo lekker). Om 11.30 krijgt ze een stukje brood en nog een beetje melk(omdat ze nog weinig brood of thee en diksap wil). Als ik niet met haar ga bootschappen doen gaat ze tegen 13.00 weer naar bed tot ongeveer 16.00. Om 16.30 krijgt ze haar groente(vind ze heerlijk) en om 17.30 nog een fles. Dan slaapt ze weer van 18.30 tot 20.30 en gaat dan in bad om vervolgens om 21.00( we zijn aan het vervroegen) haar laatste papfles te krijgen. Dan slaapt ze van 21.30 tot smorgens! Dit weekend gaan we het allemaal een half uurtje vervroegen om vervolgens de laatste fles om 19.30 te kunnen geven! Red, hoeveel melk krijgt jouw kleine nog aangezien Danique even oud is als Chloé?
Danique krijgt borstvoeding. We hebben niet echt een vast ritme. Tijden zijn zo'n beetje: nachtvoeding 7.15u wakker en bv 8.30u slapen 9.30u wakker, korstje brood, paar slokjes water (puur om te oefenen uit een beker te drinken) 10.45u bv 11.00u slapen 13.00u wakker 14.15u bv 14.30u slapen 16.30u wakker 17.30u groente 18.00u bv in fles 18.45u bv (slokje voor 't slapen gaan) 19.00u slapen Ze zit hier op 5/6 voedingen. Als ze overdag om de 4u drinkt of s nachts laat komt zitten we op 5. En einde van de dag zie ik het als 1 voeding maar ze redt het dan niet helemaal uit de borst dus vandaar de fles. Die kolf ik zelf voor ik ga slapen. Tot voor kort kwam ze 's nachts om half 5. Momenteel wordt ze wakker om 12u, dan geef ik haar de speen maar vervolgens komt ze een uur/anderhalf later gewoon weer. Vannacht kwam ze 2x geloof ik maar slaap zelf dan ook zo weer verder. Ze heeft ook wel eens doorgeslapen tot 6u, half 7 maar blijkbaar heeft ze 't nodig. Al drinkt ze niet heel effectief meer, dus dan leg ik haar gewoon weer in haar bed na een paar slokken. Maarre Chloe is echt een slaapkopje! Danique slaapt meestal 3x. 2e lange en 1 korte. Soms om 5u/half 6 nog even half uur, 3 kwartier. Maar als het richting 6u gaat, wil ze niet meer.
Wij hebben al vanaf het begin een heel vast ritme dus denk dat het daar ook wel door komt, tja en sommige kinderen slapen meer als andere Denk ook wel dat het geven van bv anders is dan de fles? Hoeveel fruit en groente eet Danique al, sorry ben gewoon erg benieuwt
Haha nou nog niet veel. Zijn net een weekje begonnen en ze eet zelf vanuit het vuisje (a la rapley) Gisteren heeft ze 3 plakjes courget gegeten waar ze het binnenste van opat, misschien 3 theelepeltjes banaan. En van een boterham eet ze van ongeveer de helft de korsten op.
Ik ben met 6 maanden een korstje gaan geven. En met 7 maanden een heel broodje (in het begin een halve) Het korstje gaf ik uit de hand en nu snijd ik het in stukjes en doe ik het in zijn mond. Maar het wel echt blijven oefenen, ineens snappen ze het en vinden ze het lekker.