Combinatietest niet 'betrouwbaar' bij tweeling?

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door Jucade, 24 jun 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jucade

    Jucade VIP lid

    20 jul 2006
    18.229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Wij hebben (door omstandigheden) de nekplooimeting/bloedtest laten doen. Nekplooitjes waren prima 1,8. Vandaag kreeg ik de uitslag binnen van het bloed. Dit was 1 op 1200. Goed dus.. nu lees ik overal op het welbekende internet (wat je kan geruststellen maar óók juist niet :x) dat een combinatietest bij een tweeling helemaal niet betrouwbaar is.. Iemand ervaring mee??
     
  2. jelte

    jelte Actief lid

    18 jun 2010
    101
    0
    0
    orthopedagoog
    Dat werd mij ook vertelt destijds bij mijn tweeling. Daarom hebben ze ook helemaal niet de bloedtest gedaan, alleen de nekplooitjes. Het heeft te maken met de waardes in je bloed die bij een tweelingzwangerschap anders zijn.
     
  3. Jucade

    Jucade VIP lid

    20 jul 2006
    18.229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Vreemd dat ze dat dan niet tegen mij hebben gezegd...
     
  4. jelte

    jelte Actief lid

    18 jun 2010
    101
    0
    0
    orthopedagoog
    Misschien moet je het de volgende keer nog even navragen. Bij mij werd het al meteen gezegd door de verloskundige toen ik aangaf ee test te willen. De gynacoloog in het ziekenhuis zei er verder ook niets over.

    Ik vond onderstaand sukje op internet, misschien is dit een reden?

    Ook bij tweelingen kunnen we met de combinatietest de kans per kind op Downsyndroom berekenen. Dat kan bij één-eiige en bij twee-eiige tweelingen. Bij tweelingzwangerschappen worden minder kinderen met Downsyndroom ontdekt dan bij eenlingzwangerschappen.
    Dat betekent dat bij een tweelingzwangerschap de kans groter is dat uw kind bij een normale uitslag toch Downsyndroom heeft.
     

Deel Deze Pagina