Dag allemaal, Ik ben 12 maart per keizersnede bevallen van mijn zoontje. Aangezien hij door een groeiachterstand nog een tijd in het ziekenhuis moet blijven kolf ik (bijna) volledig. Nu is het zo dat er nogal een verschil zit tussen de productie van mijn beide borsten. Links kolf ik met het grootste gemak 60 of 70 cc en spuit de melk eruit. Rechts kolf ik met veel pijn en moeite 20 of 30 cc en is er geen sprake van spuiten maar meer van druppelen. Mijn vraag is of het wel normaal is dat er zo'n groot verschil in de productie zit? En of ik er iets aan kan doen om de productie rechts meer op gang te brengen. Ik heb de gebruikelijke dingen zoals masseren en warme doeken al geprobeerd. Ik heb wel het gevoel dat mijn beide borsten na het kolven helemaal leeg zijn. Heeft iemand hier ervaring mee?
Ik heb precies hetzelfde, bij beide kinderen was/ is dit het geval. Links voelt ook weer heel snel vol aan. Ik weet niet of je er iets aan kan doen, ik wilde alleen zeggen dat ik het dus ook heb.
Je kan rechts iets langer doorkolven om de melkaanmaak te stimuleren. Maar meestal trekt je kindje dit na een tijdje life voeden wel gelijk hoor.
Mijn linker produceert meer dan mijn rechter. Zit soms behoorlijk verschil in. Gewoon de mindere kant wat meer stimuleren (vaker kolven, vaker aanleggen, warmte enz.)
Ik had dat eerst ook, rechts spoot de melk er uit, verslikte hij zich vaak, en links was maar magertjes. Heb toen een tijdje steeds als eerste links aangeboden om leeg te drinken en rechts als toetje. Ook vaker eens links tussendoor gekolfd. Het heeft zich nu toch wel redelijk gelijk getrokken.
Is heel normaal, bij mij zat er met kolven ook vaak een verschil van bijna het dubbele. Heel grappig, toen mijn kinderen helemaal aan de borst waren zag je echt de voorkeur ontwikkelen. Als ze flink honger hadden, dan wilden ze de 'snelle' borst en voor lekker bij mama liggen en slowsabbelen wilden ze juist de andere borst.