Hoi, Vandaag pretecho gehad en de echoscopiste kan/wou de lengte van de baby niet berekenen, maar ze zei wel hoe lang het voetje was. Weet iemand hoe je dat kan omrekenen naar de grootte van de baby bij een bepaald aantal weken? Bedankt!
Ik zou 't niet doen. Sverre heeft ENORME voeten (echt!) maar is gewoon gemiddeld van lengte. Ook tijdens de zwangerschap trouwens al hoor, joekels van voetjes. Helaas!
Dat heeft echt geen zin, want de verhoudingen kloppen sowieso niet exact. Wij kregen bij de pretecho op 29wkn ook te horen dat ons ventje behoorlijk grote voeten had. Volgens de lengte van zn voeten zou zelfs mn uitgerekende datum naar voren schuiven (terwijl ik uiteindelijk 4 dgn over de datum ben gegaan). Bij de geboorte bleek gewoon dat ons ventje nu eenmaal hele grote voetjes had en verder een gemiddeld lichaam e.d. Zo groot als zn voetjes bij de geboorte waren in verhouding tot de rest, zo normaal is alles nu alweer. Rond een maand of 6 was de grootte van zn voetjes alweer met zn lichaampje in verhouding
klopt, de verhoudingen van mijn beebje tijdens de groeiecho afgelopen dinsdag waren ook anders, alles lag op schema behalve haar beentjes, die waren lang voor de rest van haar lichaam, dus je kan aan 1 lichaamsdeel niet meten hoe groot de rest vh lichaam is, daarom meten ze ook per lichaamsdeel maar wel alle lichaamsdelen
Oh, wat jammer! Ik dacht dat dat misschien om te rekenen was. Mijn man en ik hebben overigens voor onze lengte niet zulke grote voeten. Ik krijg nu geen echo meer, dus kunnen ze de grootte van de baby ook niet meer voorspellen of kunnen ze dat ook op een andere manier?
Zowel verloskundige als gyn kan zo tegen het einde van de zwangerschap aan je buik voelen en dan een schatting maken van het gewicht van je kindje. Bij mij zeiden ze op 38 weken dat het kindje ongeveer 7,5 pond zou gaan wegen. Uiteindelijk liep ik overtijd en zoon was 8 pond en 53 cm bij de geboorte. Het blijft dus altijd een inschatting, maar goed is toch niet echt belangrijk. Er is er nog nooit eentje blijven zitten hoor
In zowel de familie van mijn man als die van mij worden grote kinderen geboren. Ik ben daar overigens niet bang voor hoor, lijkt me heerlijk zo'n volle baby! Maar de echoscopiste zei dat ze de baby zo'n lekkere molligerd vond. Ja, dat vond ik ook wel voor 27 weken! Draaimolen: heb jij toevallig vlak na de bevalling het voetje gemeten? Ik las trouwens ergens dat het voetje nu even groot is als het bovenbeentje.
Bij mij zeiden ze bij de pretecho het volgende: als het gemiddelde van alle metingen uitkomt op bv 29 weken (ook al ben je er 28 of 30) dan moet je er 5 bij optellen en heb je een indicatie voor de lengte. Maar dan moet je inderdaad wel uitgaan van het gemiddelde van alle metingen (dus ook buikje, hoofdje, beentje etc.) en niet alleen van het voetje!