Hallo allemaal! even een vraagje, ik heb vandaag de intake gehad bij de verloskundige en zei gaf aan dat ik na de 12 weken moest gaan bellen voor kraamzorg. In het pakket foldertjes dat ik meekreeg, zaten dan ook 4 (!) verschillende reclame folders van kraambureaus hier in de regio, 2 grote, en 2 kleinere. Maar waar baseer je je keuze op? De folders zagen er allemaal netjes en leuk uit... ? Dus m'n gevoel zegt verder niet zo veel? Ik heb echt geen idee waar ik op moet letten? Help?
Hoi Athina, Ik heb eigenlijk precies dezelfde vraag. Ik heb ook een aantal folders bekeken en geen idee welke ik moet kiezen. Ben benieuwd naar de reacties! Groetjes, Leonie
heb je in je omgeving niemand die bevallen is. Je kunt ook eventueel op dit forum vragen wat de ervaringen zijn bij sommige bureaus. Mijn beide schoonzusjes waren bij icare en die hebben tijdens hun kraamdagen verschillende kraamverzorgsters gehad. Nou dit wou ik niet en een collega kwam met een particuliere instelling en zei dat zij hun ook had gehad en ze was er vol lof over. Bij mijn intake werd ook gezegd dat ik in principe tenzij er iemand ziek wordt 1 kraamverzorgster voor 8 dagen heb. Van de week of volgende week komt zelfs de kraamverzorgster langs om kennis te maken en om alvast wat dingen door te spreken. Dit vind ik erg leuk want dan heb je je kraamverzorgster al een keer gezien en ik denk dat het wel wat makkelijker maakt. Veel succes met het vinden van het juiste kraambureau. groetjes Patricia
ow, wacht ikheb wat gevonden, bij toeval! Misschien ook handig voor jou lee: Op de site van zilverenkruis, www.zilverenkruis.nl vind je links onder in beeld het kopje: aanvragen kraamzorg als je daarop klikt en daarna je postcode in typt vind je rapport cijfers van klanten van de bureaus bij jou in de buurt. Ik heb er 1 bekeken en zag toevallig dat diegene ook een speciaal contract heeft met mijn zorgverzekeraar, dat maakt de keuze ineens een stuk gemakkelijker denk ik, aangezien ik daar heel tevreden over ben. Misschien heb jij er ook wat aan?
Hee Athina, Goeie tip! Er zitten er inderdaad ook een paar tussen bij mij die een contract hebben met mijn zorgverzekeraar. Maakt de keus inderdaad makkelijker, thanks! Groetjes, Leonie
Weet je dat je trouwens helemaal geen kraamzorgbureau hoeft te kiezen dat een contract heeft met je zorgverzekeraar? Mijn verloskundige raadde de Waarden aan, omdat zij veel contact met ze hebben, maar mijn zorgverzekeraar had geen contract met ze voor deze regio. Ik heb het gewoon allemaal vergoed gekregen hoor. Kreeg alleen een brief met dat ze dan niet konden garanderen dat je kraamhulp kreeg, bla, bla, bla. Heb het allemaal uitgezocht en nagevraagd, maar bij de Waarden garanderen ze gewoon dat je kraamzorg krijgt, ongeacht of ze nu een contract hebben met de zorgverzekering of niet. Dat staat in hun contract en dat ga je aan.
hai, ik heb misschien nog een tip voor je: ga na wat jij belangrijk vindt en bel wat rond naar de verschillende kraamzorginstanties. Ik vond het bijvoorbeeld belangrijk dat ze flexibel zouden zijn in de uren. Dus in het begin wat meer en op het laatst wat minder. Ik belde een kraambureau en vroeg hoe flexibel ze daarin waren. Toen ze zeiden dat het zelfs per dag nog besproken kon worden in de kraamweek, heb ik voor hun gekozen. Je weet toch niet vantevoren wie je aan je bed krijgt... Ik vond de instantie die ik koos heel zorgvuldig, ik had alleen pech dat ik mijn kraamhulp iets minder prettig vond, maar dat kun je vantevoren echt niet 'uitfilteren'. succes! Amber
hier gaf de vk ook aan welk kraamzorg ze graag wilde dat ik belde, blijkbaar hebben ze daar goede contacten mee. anders even vragen aanje vk succes
Ik heb het nu aan een collegaatje gevraagd en tja, die had dus ook de waarden, staat vrij goed bekend geloof ik en ze zei ook al van; ik heb een telefoonnummer en naam van iemand die echt goed is, zodat je haar eventueel als voorkeur op kan geven... Maar toen zei ze dat ze er 3 (!) had gehad, tja dan heb ik gelijk m'n twijfels. Natuurlijk is dat niet standaard, ze beviel veel te vroeg, maar toch... Over die uren is wel slim inderdaad. En over die contracten met de zorgverzekeraar: Tja, je moet ergens op gaan selecteren en als daardoor het papierwerk makkelijker gaat, dan is dat voor mij al een reden. Want verder beloven ze toch veelal hetzelfde allemaal heb ik het idee... Maar ik zal toch eens bij die ene straks informeren hoe het inderdaad zit met de flexibiliteit van de uren, dat is wel een goede! En in januari zal ik ook wel even informeren als ik bij de verloskundige kom. Degene die de intake deed, was namelijk niet 1 van de verloskundigen die ook daadwerkelijk de bevalling gaat doen, zij draaide alleen spreekuren. Even kijken wat zij zeggen of wat hun ervaringen zijn.
Wij hadden een klein maar degelijk kraamzorgbureau. geen huishoudelijkehulp wordt er vaak gezegd. Nou hier wel hoor. De was, de strijk, zelfs de aardappelen werden geschild. En je hebt heel de kraamtijd dezelfde, wat ik heel prettig vond. Het was trouwens Kraamzorg Elmar uit Oud Beijerland. Vannuit dit kraamzorgbureau kreeg je ook gratis een borstvoedingcursus.
Elmar heb ik ook zien staan! Momenteel neig ik echter naar kraamzorgbureau DAT , maar ik ga elmar ook zeker nog eens bekijken... hoewel dat soort klusjes ook vaak wel afhangen van de kraamhulp zelf denk ik...
Op die ene extra brief na, heb ik niets aan extra papierwerk gehad, alles is gewoon via de zorgverzekeraar geregeld, heb geen factuur gezien, niets. Ook de inschrijving voor die kraamzorg. Ik had trouwens maar 1 kraamhulp gehad bij de Waarden, super was ze. Maar ja, ik denk ook dat de meeste organsaties aardig overeen komen.
Ik heb de lijst met mijn verloskundige doorgenomen en ze vertelde mij wat voor ervaringen ze hadden met de verschillende kraamzorg bureau's. Zo heb ik mijn keuze uiteindelijk gemaakt..
Wij hebben ons opgegeven voor 'kraamzorg' bij onze ziektekostenverzekering, en zij hebben een kraamcentrum voor ons geregeld. Tja... als je zelf moet gaan zoeken, welke is dan de beste? Geen idee! En als je op tips van anderen moet afgaan, die kunnen het wel heel goed getroffen hebben, terwijl jij dan misschien een collegaatje ervan krijgt, die er niks van bakt. Dus wij hebben het maar overgelaten aan het toeval. Van Isis. (Nog nooit van gehoord eigenlijk) ik zal es gaan googelen. Stom eigenlijk dat ik dat nog niet eens gedaan heb. Nouja, 't duurt ook nog bijna 3 maand, dus ik heb de tijd nog.
Ik heb ook kraamzorg via de Waarden gehad, en ik moet zeggen dat het mij prima bevallen is! Ik heb wel 3 verschillende kraamverzorgsters gehad (1 tijdens de bevalling, midden in de nacht, 1 voor het weekend, en 1 voor de rest van de week) maar ik moet zeggen dat ik achteraf blij was dat nummer 2 niet is gebleven...( niet dat ze niet goed was hoor) De derde die ik kreeg was zo een enorme schat! *hulde aan Aafje* Ze hadden bij de intake ook gezegd dat dit niet zou gebeuren maar kz 2 werkte 1 weekend in de 4 weken... Dus dat weten ze van zo'n buro dan ook, en ik vind dat ze best even hadden kunnen zeggen. Ik heb eigenlijk gewoon de bovenste van het lijstje gepakt... Ik kon kiezen uit 4, en de rest van mijn vriendinnen wonen allemaal net buiten mijn regio, dus die kinden me hier ook niet mee helpen.
Ik had mn verzekeringsmaatschappij opgebeld en die had 6 suggesties. Heb eigenlijk best wel raar geselecteerd... 3 kon ik er niet vinden op internet, 1 zag de site er echt niet uit, 1 moest ik voor betalen voor intake. (blijf natuurlijk een hollander ) dus heb uiteindelijk voor de waarden gekozen. Maar zo te horen wel een goeie dus?
Ik heb net in een van mijn boekjes (ZWANGER geloof ik) gelezen dat de belangrijkste selectie criteria zijn: Flexibele uren en 1 kraamverzorgster tijdends de hele periode. Vooral dat laatste vind ik wel belangrijk. Er schijnen toch best wel een aantal bureaus te zijn waar je meerdere mensen over de vloer krijgt. Niet dat ze daar altijd wat aan kunnen doen natuurlijk, maar toch. En inderdaad, zelf je uren indelen is wel erg fijn. Daar ga ik dus maar op letten. Lientje
hier de keuze voor Icare gemaakt. Wist dat die kraamzorg deden, maar het is ook tegelijkertijd de thuiszorg. Daarnaast verzorgen ze alle cursussen etc. Heb dus gewoon niet verder gekeken.
Hee Hoi, Ik ben nog steeds in dubio welk bureau ik zal kiezen. Kent iemand Luna Kraamzorg in Zoetermeer? Ben benieuwd of iemand daar goede of slechte ervaring mee heeft! Alvast bedankt! Groetjes, Leonie