als jullie aan geloof, hoop en liefde denken. Waar denken jullie dan aan? Vind je dat dit een gelovige achtergrond heeft of zie je dit anders? Ben benieuwd!
Ik denk niet aan geloof als in religie. Ik denk eerder aan vertrouwen, maar eerder in elkaar dan in een God of iets dergelijks.
Ja GELOOF, hoop en liefde he. Ik weet ook dat het uit de bijbel komt dus daar denk ik dan ook meteen aan.
Ik heb deze drie symbolen op mijn huid getattooeerd en ben niet gelovig Het betekent voor mij een houvast, een baken. Geloof kun je ook hebben in jezelf of in de situatie. De andere twee spreken voor zich. Ik denk dat je niet perse meteen vast hoeft te houden aan de "originele" betekenis, je mag er van maken wat je wilt, als het maar bij je past.
1 Korintiërs 13: 8-13 8 De liefde schiet nooit tekort en verdwijnt nooit. Maar profetieën zullen op een dag niet meer nodig zijn. Talen van de Geest zullen er niet meer zijn. Kennis zal onbelangrijk worden. 9 Want nu zijn onze kennis en ons profeteren nog onvolmaakt. 10 Maar als het volmaakte gekomen zal zijn, worden alle onvolmaakte dingen weggedaan. 11 Je kan het hiermee vergelijken: Toen ik nog een kind was, praatte ik als een kind, reageerde ik als een kind, dacht ik als een kind. Nu ik een man ben geworden, heb ik de kinderlijke manieren van doen weggedaan. 12 Nu is het nog net alsof we in een beslagen spiegel kijken en niet precies weten wat we zien. Maar straks zullen we God in de ogen kijken. Nu ken ik God nog niet echt. Maar dan zal ik God werkelijk kennen, net zoals Hij mij werkelijk kent. 13 We hebben dus deze drie dingen: geloof, hoop en liefde. Maar de belangrijkste van deze drie is de liefde. Uit de Basisbijbel (https://www.basisbijbel.nl/boek/1_korinti__rs/13). Wordt ook vaak gebruikt als trouwtekst.
Precies dit. Ik weet dat het een religieuze achtergrond heeft, maar voor mij hebben die woorden ook een andere betekenis.
Ik denk daarbij inderdaad aan de bijbel. 'Geloof' en 'hoop' zijn in mijn niet-gelovige leven nogal passieve begrippen. Laat je twijfels en vragen staan, en vertrouw op de here, zoiets. Ik hou juist van twijfels en vragen.