Onze zoon is deze maand 2,5 jaar oud.. Normaal sliep hij klokje rond 's nachts van 19.30 uur tot 07.30 uur soms zelfs 8 uur. Er is niets veranderd aan zijn ritme/eetpatroon etc.. Maar opeens is hij al om 6 uur of half 7 wakker *gaap*. Strontchago natuurlijk, omdat hij zo een uur slaap mist want hij gaat wel om 19.30 uur naar bed. We hebben al geprobeerd zijn middagslaap weg te laten, te verkorten, vervroegen etc.. Niks helpt! Heeft iemand hier ervaring mee? Is het weer zo'n fase? En hoe lang duurde dat bij jullie?
Ik lees even mee... Niet helemaal het zelfde probleem, maar onze zoon sliep altijd van 20-7:30 uur, soms 8 uur. Nu is het de laatste tijd 7:15... ook niet verkeerd, maar toch... daarbij doen we hem dus meestal rond 19:30 naar bed, dan slaapt ie rond 20 uur, maar de laatste tijd horen we hem rond 20;30 nog spoken!! Dus later naar bed en vroeger wakker! Wel slaapt ie nog tussen de middag, soms wel 3 uur, hij lijkt zn middagslaapje dan toch wel nodig te hebben??? Maar als hij op KDV dag minder slaapt merken geen verschil? Huiver nu al voor als de klok straks een uur terug gezet gaat worden!!
Wij hebben hier altijd al zulke fases gehad, om de paar maanden en dat duurt dan een week tot een paar weken. Normaal is voor Eva rond 7:30 wakker, maar tijdens die fases is het dan opeens 6:30, of juist laat tot wel 10:30. Doe mij die laatste fase maar
Terugleggen en zeggen dat hij echt moet gaan slapen? Doen we hier ook in t zeldzame geval dat onze dochter voor 7u wakker wordt (normaal rond 7.30 / 8u). Wij staan voor 7u eigenlijk gewoon niet op en de kinderen hebben dit ritme ook. ALs de jongste eerder wakker is, krijgt ze de fles en gaat daarna gelijk weer slapen.
Pfff ons Alyna heeft dit nu ook. Al een aantal keer deze week voor 6 uur wakker! En terugleggen en zeggen dat ze moet gaan slapen werkt dus niet, van zodra je 'nee' of 'slapen' zegt gaat ze me toch een partij gillen. Waardoor de rest van het huishouden+alle buren dus ook wakker worden. Ik weet het niet, maar ben wel MOE.
Hier ook altijd al van die fases gehad (sinds ze doorslaapt-11 maanden). Gemiddeld sliep ze, tot voor kort, tot een uur of half 7/7u, soms een weekje tot half 8/8 uur. Maar om de zoveel tijd heeft ze dus een fase dat ze steeds vroeger wakker wordt. Als we daaraan toegeven wordt t echt 5 uur, half 5 etc. We hebben daarom een minimale tijd ingesteld dat ze in bed moet blijven (half 7). Tegelijkertijd met dat we 'slaaptraining' zijn begonnen, met 11 maanden dus. Is dan altijd wel even doorzetten, maar dan pikt ze t wel weer op. Sinds een paar maanden wil ze geen middagslaapje meer doen, alleen soms in de auto lukt het nog. Tegelijkertijd dat ik t echt haar opgegeven om te proberen haar in bed te leggen 's middags, zat ze ook in zo'n fase van vroeg wakker worden. Fijn hoor! Maar momenteel slaapt ze al zeker 3 weken iedere ochtend tot half 8/8 uur. Heerlijk! Zo lang heeft de 'uitslaapfase' bij haar nog nooit geduurd!! (afkloppen) Hopelijk wordt dit haar nieuwe gemiddelde slaaptijd Nu ze geen middagslaapje meer (wil) doen, gaan we de minimale in-bed-blijf-tijd denk ik ook naar 7 uur verschuiven. (hopelijk gaat dat lukken tijdens de volgende fase ) Idee is overigens zo'n 'wekker' met een figuur die de oogjes open of dicht heeft (nijntje slaaptrainer bv). Schijnt bij sommige kindjes goed te werken. We zijn daarnaast sinds een paar weken ook weer met een dekentje begonnen (had ze sinds ze 4 maanden was niet meer, alleen slaapzak). Gaat super, misschien dat ze daarom ook wel langer blijft liggen?
hier heeft t denk wel 2 a 3 maanden geduurt maar hij had hem eerder. we hadden lampje met tijdschakelaar en t werkte, zodra lampje aan is mag hij eruit en op gegeven moment half 8 maar eerst was t ooit half 6 dus maar nu heb ik hem weg gehaald want begon weer en aangezien ik kapot ben van de jongste had ik geen zin om vol te houden, dom maar ja nu slaapt tot ong7 uur, ooit later ooit iets vroeger maar t is te doen.
de mijn is al een jaar lang tussen 6 en half 7 wakker... maar ik laat haar wel liggen tot 7 uur. ga er even heen. speentje nog even geven en ik ben weer weg. vind ze meestal niet leuk maar vaak is ze dan toch weer voor een half uurtje stil. of ze dan slaapt weet ik niet . vandaag was ze pas om kwart over 7 wakker, we hebben dus kunnen uitslapen! heerlijk
mijn dochter is altijd om 6 uur wakker en komt er in het weekend tegen kwart voor 7 zelf uit. Mijn wekker gaat 3x per week om kwart voor 6 en dochterlief moet om 6.30 opstaan dus ik vind het niet gek dat ze vroeg wakker word.
ja 6 uur blijkt normaal kindertijd te zijn haha maar vind t toch iets te vroeg, maar ja over paar jaar moet je ze t bed uit halen, geniet van de momenten dat je langer mag blijven liggen zo sliep mijn nichtje vaak tot 9.30 en ooit tot 10.30 en dan middag ook nog 3 uur maar in 1 keer tot 7 in ochtend en middag eraf, dat kun je dus ook hebben, da lijkt me helemaal niks, en schoonzus ook niet haha
Ik denk idd wel dat het een soort fases zijn wat ze allemaal doorlopen. Want ik merk ook verandering in zijn gedrag tegelijkertijd met het feit dat hij dus minder slaapt en vroeger wakker is. We zullen het helaas nooit weten en moeten gewoon afwachten haha!
Ja hier hetzelfde probleem! 6 uur wakker momenteel *gaap* Hier zijn het altijd fases, ik heb dit nl al vaker meegemaakt. en inene is het weer voorbij en slaapt mijn zoon weer tot half 8 a 8 uur. Mijn zoon gaat niet huilen, gaat spelen en praten om 6 uur... laat hem liggen tot 7 uur dan en dan haal ik hem er uit, maar toch ben ik ook 6 uur wakker dan
onee bij ons moet hij eruit en komt nu als t te lang duurt zelf al dus helaas maar ja zo blijven we aan de gang
Hier al 1,5 jaar lang (ze is nu 2 Jaar en 4 mnd) tussen 05 en 06 wakker, we trainen ons gek met tijdschakelklok om 06:30 en de ene keer houdt ze zich eraan en de andere keer moet ik haar terug leggen in bed en is het gillen geblazen. Hier is het dus geen fase en het sloopt je
ja als dit al zo lang gaande is zou je zeggen dat het wennen moet... idd zelf eerder op bed gaan. Maar ik kan me wel voorstellen dat 5 a 6 uur gewoon veel te vroeg is om op te staan... zie mij het zelf ook niet doen nl. hier zijn het tot nu toe altijd fases geweest, vanochtend was het weer 6 uur... *gaap* ging meneer Jingle bells zingen ik denk leuk dat je gaat zingen maar toch echt liever 1 uurtje later graag haha
idd hier is het normaal geworden en ik kan zelfs al niet meer uit slapen! Vroeger kon ik toen ik nog werkte tot 10 uur half 11 blijven liggen en moest ik zo wennen...En nu ben ik soms eerder wakker dan mijn zoon Overigens moet mijn man er altijd om kwart voor 7 uit en ligt onze zoon vaak bij ons in bed...Als hij TE vroeg wakker word dan gaat de tv aan en slapen wij heel slecht nog even verder
Ja en nee Ik heb me ondertussen wel ingesteld dat mijn dagen dus vroeg beginnen en dat scheelt in de frustratie. Ik ga momenteel vroeg naar bed omdat we nog een baby hebben van 3 mnd dus soms nog gebroken nacht. En het is deze combi die me dan toch sloopt