Is er hier iemand die veel afweet van toxoplasmose? Ik heb een jonge kat te logeren en heb in de periode voordat ik wist dat ik zwanger was de kattenbak vaak verschoond. Ook heb ik veel met het diertje geknuffeld en hij heeft zelfs een paar keer bij ons in bed mogen slapen. Nu maak ik me gigantisch zorgen. Toxoplasmose heeft een incubatietijd van 10-23 dagen. Dat zou dan dus betekenen dat ik pas over minimaal 23 dagen een bloedtest kan laten doen... Wat nu?!?
het enige wat ik weet is dat je een kattenbak mag verschonen als je dat dus elke 2 dagen doet dan is de kant op infectie klein last ik gisteren. en als je kat niet buiten komt dan word de kans al stukken kleiner. opzich het knuffelen van een kat kan geen kwaad het heeft vooral met de uitwerpselen te maken. verder kan ik je geen info geven misschien gewoon even op google zoeken.
Ik zou me niet al te druk maken. Zolang het katje niet ziek is kan er eigenlijk niks gebeuren. Nu alleen de kattenbak niet meer verschonen. Dat een kat bij je slaapt is ook niet zo erg, wij hebben er 4 en ze hebben alle 4 bij ons geslapen terwijl ik zwanger was. Btw Nog gefeliciteerd! Liefs, Duveldraakje
Het kleine katje ligt wel eens te rollen in de kattenbak...toen ik nog niet wist dat ik zwanger was heb ik hem gewoon gepakt en geknuffeld maar we hebben wel de kattenbak elke dag verschoond en daarna goed handen gewassen (just in case). Maar vind het toch wel eng aangezien het katje gewoon speelt met ons en met nageltjes uithaalt en in je vingers bijt, terwijl die net in die kattenbak is geweest. Maar jullie reacties stellen me al iets meer gerust Duveldraakje: thanks, jij ook gefeliciteerd! Ik zie dat jij 11/08 een posi test heb gehad?
waarom zou je niet mogen knuffelen met een kat als je zwanger bent?? dat ik echt onzin alleen uit de buurt blijven van de katten bak en dan doe je genoeg.