wij hebben een te hoge hypotheek, deze is ooit berekend op het inkomen van mij en mijn partner. Geregeld door een kennis. Nu ik net uit en de ziektewet kom, de ww inging en nu gelukkig een baan heb (4 dagen 29 uupw) hebben we enigzins weer een vast inkomen. We staan elke maand dik in de min, proberen zoveel mogelijk te besparen op boodschappen etc. maar de kleine moet ook naar een gastouder 3x in de week, familie die kan oppassen zijn er niet. Ik zou zo graag een goedkoper huisje willen kopen, maar of dat ooit mogelijk zal zijn? Wij hebben de ballen verstand van hypotheken..Is het uberhaupt wel mogelijk? om van een dure hypotheek te verhuizen naar een andere koopwoning die goedkoper per maand is?
Thanks Miccan, Ja ik wil nog niets bij de bank voorleggen, voordat ik wat meer ervaringen van andere heb
ja dat is zwaar K. krijg je je belasting jaarlijks terug? mischien handig om maandelijks te laten doen
Kun je niet een betalingsregeling treffen met de bank? Dat je hypotheek weer even onder de loep genomen wordt en van daaruit gekeken wordt wat jullie maandelijks kunnen gaan betalen. Een bank is daar vaak wel meedenkend in, want ook zij willen natuurlijk voorkomen dat je helemaal niet meer zou betalen. Hoe lang wonen jullie al in het huis? Als je er nog niet zo lang woont, is verhuizen naar een goedkoper huis vaak geen oplossing, omdat je met een restschuld blijft zitten. Ik zou es met de bank in gesprek gaan als ik jullie was! Succes!!
Als je je huis voor een mooie prijs kan verkopen, dus zodat je geen restschuld over houdt, zou ik de stap zeker proberen te nemen. Als je de huidige hypotheek kunt aflossen, kun je daarna een nieuwe hypotheek nemen, en dan obv jullie huidige inkomen zodat het wel goed betaalbaar is per maand.
ja ben ik uiteindelijk ook wel van plan om even met ze te gaan zitten. We wonen er pas in juli 3 jaar nog niet zo lang dus
Het ligt ook aan het type hypotheek wat je hebt, wat je ermee kunt. Wellicht is het een idee om met een onafhankelijk iemand hier eens naar te kijken. Bijv. een vrijblijvend gesprek met een andere bank, of de hypotheker of zo. En dan kun je dit brengen onder het mom van dat je een ander huis zou willen kopen bijv.
Misschien moet je eens een hypotheekadviesgesprek aangaan. Geen situatie is te vergelijken met anderen. Misschien is het mogelijk jullie hypotheek over te sluiten en zo lagere maandlasten te hebben. De rentes zijn momenteel best gunstig. Maar doe dit dan niet bij "een kennis" .
Oh, en wanneer loopt de looptijd van de rente af? Want dan kun je over op een andere hypotheekvorm of naar een andere bank zonder dat dat extra kost.
Ga in gesprek met je bank. Wij hebben een opbouwhypotheek, dit zouden wij in dit geval kunnen aanspreken, waardoor de maandlast wat lager word. (alleen in uiterste nood aangezien dit gewoon een nieuwe hypotheek dan betreft) Geen idee wat voor hypotheek jullie hebben dus kan er weinig zinnigs over zeggen. Maar zou gewoon de bank opbellen en zeggen dat je graag even een afspraak wilt maken omdat je de lasten niet meer kunt opbrengen. Misschien hebben ze zelf een idee En voordat je tegenwoordig je huis verkocht hebt pffiieeuw.
Ik zou op zoek gaan naar een andere hypotheek. En check eens even of je niet ook opgescheept zit met een woekerpolis of zo.
Wij zijn 900 per 4 weken voor boodschappen en luxe naar 400 per maand gegaan ( ongeveer 80 euro per week) om te eten en luxe. Luxe zit er niet meer in en dus enkel eten. We redden het prima. Extra rekeningen bijv eigen risico zitten al bekend in vaste lasten en is standaard 35 per maand ( gronisch ziek) Ik kan niet werken omdat ik 100% ben afgekeurd om te werken. Hopelijk in de toekomst weer wel. Hypotheek is bruto 800 euro en net te doen ( 600 netto) . De verplichte levensverzekering etc kosten handen vol geld naast zorg kosten ( voor mijn Inc eigen risico 175 + 130 partner samen 300) . Dan hebben we nog een studieschuld wat ons 200 om kost. Al met al redden we het wel maar met 1900 /2000 aan vaste lasten en een voor mijn minimaal wia halen we het net
Wij hebben de verzekeringen onder de loep laten nemen en waar nodig goedkoper gezet / overgestapt of eventueel geschrapt ivm dubbel verzekerd. Verder internet goedkoopste pakket, huis tel eruit, mobiel zo goedkoop mogelijk etc.
Herkenbaar. Hier ook een veel te hoge hypotheek die, door mijn contractbeeindiging, eigenlijk niet meer op te brengen is. Ook wij draaien iedere maand in de min. Ook maar iets van luxe is er niet meer. Wat mij het allerverdrietigste maakt is het feit dat ik vaak nee moet verkopen aan mijn kinderen. Zelf eens een keer iets niet kunnen, ach daar kom ik wel over heen. Maar niet eens een keer met de kinderen naar het zwembad kunnen bijvoorbeeld terwijl dat vroeger wel kon, dat vind ik moeilijk. Ook vakanties zitten er niet meer in. Terwijl we vroeger ieder jaar gingen... We willen graag ons huis verkopen en iets goedkopers weer kopen. Maar helaas is ons huis niet meer waard waar we het vier jaar geleden voor gekocht hebben. We zullen zeker zo'n 30.000 euro schuld over houden, en dan schieten we er nog niks mee op...
Misschien kun je de afbetaling van de studieschuld verlagen. Dan wordt er gekeken naar je inkomen en misschien wordt het bedrag dan lager. Meer info kun je vinden op de site van Duo Hypotheken heb ik niet zo veel verstand van. Daar kan ik je niet mee helpen
Mocht je een ander huis kopen, neem dan je hypotheek gebaseerd op 1 salaris ipv 2. Door dit te doen wonen wij nog steeds in hetzelfde huis, zonder schuld/betalings achterstand. Dit terwijl manief ruim een jaar werkloos is geweest en ik nu weer werkloos word.
Heb je een huis gekocht met NHG? Als je dan je huis verkoopt omdat je het niet meer kunt betalen (dit moet wel in overleg en goedkeuring van de bankt etc) Dan wordt je restschuld kwijtgescholden mits je aan alle voorwaardes voldoet. Dan mag je vijf jaar niet meer kopen maar ben je er wel vanaf. Verder zou ik wel een gesprek aangaan met je bank maar als jij iedere maand netjes betaald niet echt zeggen dat je het niet meer kunt betalen. Iets teveel meegemaakt in onze nabijheid dat ze ineens als ze dat horen de stekker uit je hypotheek trekken en je met een restschuld blijft zitten omdat de bank je huis verkoopt voor een te lage prijs. (Rabobank)