hey dames een vraagje er is bij simpel via mijn gegevens een sim only abbo aangevraagd ik zelf heb helemaal niks aangevraagd via hun site nu krijg ik allerlei aanmaningen en nu dreigen ze met dagvaarding heb niks ondertekend en laat staan simkaart ontvangen dus ze hebben niks wat door mij ondertekend is en als je via google gaat kijken heeft simpel niet echt een goede naam moet ik het gewoon tot een rechtzaak laten komen??? weet gewoon 100% cker dat ik het toch win
Vragen om bewijs Vragen met welke legitimatie dingen zijn aangevraagd Normaal moet je een kopie van rijbewijs/ID/paspoort meesturen als je een abbo afsluit. Ze moeten dus aan jou kunnen laten zien dat dat gebeurd is Ook zal er dan een valse handtekening gezet zijn Gegevens opvragen bij de telefoonaanbieder dus
Laat hun maar aantonen dat jij iets ondertekend hebt toch? En is het niet met een nieuwe sim only abonnement dat je een nieuw sim kaartje krijgt en deze thuis krijgt via zoiets als TNT en dat je hier ook voor moet tekenen? Dat was bij ons wel zo, was niet bij simpel maar andere provider. Wat zeggen hun als je contact opneemt met hun?
ik heb sim only bij tele2 en idd hun hebben het thuis afgeleverd en ik moest er voor tekenen voor ontvangst maar via simpel is het dus blijkbaar via internet aangevraagd dus heb niks hoeven tekenen en heb gewoon niks ontvangen
Volgens mij kunnen ze je niks maken hoor. Ken iemand die abbo's bezorgt door heel nederland en alle providers hebben super strenge regels. Dus als zij dat niet hebben is het hun probleem als ermee geknoeid wordt. Kijk eens op de site van kassa anders of radar, misschien kun je daar mensen vinden die hetzelfde hebben meegemaakt. Heb pas zoiets gezien over dat dit bij oudere mensen gedaan werd en uiteindelijk hebben ze niks en zijn het allemaal loze dreigementen. Succes!
Als je het via internet aanvraagt moet je altijd een bankafschrift en legitimatie faxen of opsturen. Zij moeten jou dus een contract kunnen laten zien en een kopie van de documenten. Ik zou het niet tot een rechtszaak laten komen, gewoon even bellen dus. Ik snap sowieso niet dat je dat na de eerste rekening en aanmaning niet gedaan hebt trouwens. Dit wil je toch niet boven je hoofd hebben hangen?
heb idd geprobeerd contact te zoeken met simpel vanaf het begin al maar zoals jada al zegt en als je googleld klantenservice van simpel is heel slecht bereikbaar telefonisch hebben een mail adres wat geeneens meer klopt heb contact met het incasso buro gehad maar die verwijst me weer naar simpel heb zelfs schriftelijk een brief geschreven naar simpel is nu een maand geleden en gewoon geen reactie op gehad
Alles qua mail, brieven, telefoontjes noteren en bewaren en het dan er op laten komen. Je hebt gedaan wat je moet doen dus ik zou er klaar mee zijn. Desnoods een aangetekende brief sturen naar simpel en naar het incassobureau. Daarin zetten dat je bijvoorbeeld binnen 2 weken schriftelijk een antwoord wilt hebben, hoor je niks dan is het voor jou afgesloten. Alles goed bewaren
idd ja heb hem nu ook op 1 staan simpel beloofde beterschap en verandering maar houd zich niet aan hun woord
Heb toevallig vorige week via simpel een nieuw sim only abbo afgesloten maar heb nooit iets moeten ondertekenen o.i.d. wel heb ik gelijk een betaling moeten doen van de eerste maand + kosten van nummerbehoud. Dus zo lang jij niks hebt ondertekend hebben hun geen poot om op te staan lijkt me!
Ooit ook zoiets aan de hand gehad met een kabelmaatschappij (wij kijken via de schotel). Na een paar keer zelf contact te hebben gezocht, gewoon gewacht op de brief van het incassobureau. Opgebeld en gezegd dat ze nog maar eens goed moesten kijken of er wel een rechtsgrond was voor die aanmaningen, nee, dat gingen we niet schriftelijk doen. Succes ermee en see you in court. Daaag, nog meer tijd en geld spenderen aan een bedrijf dat zijn zaakjes niet op orde heeft? Voordat het tot beslaglegging of zoiets drastisch komt, moet er eerst nog een deurwaarder aan te pas komen en die heeft geen tientallen huppelkutjes die voor hem mensen gaan bellen en schrijven zonder goed gekeken te hebben of de eis wel terecht is. Kortom, ik zou er niet nog verder achteraan zitten dan je nu al hebt gedaan.
@vlinder85 zelfs dat hoefde ik niet gelijk, de eerste betaling en aansluitkosten , nee ze komen gelijk met herinnering en dreiging van dagvaarding
Maar dat is toch logisch dat jij dat niet hoefde? Bedoel jij hebt tenslotte niks afgesloten toch? Wie weet heeft de persoon in kwestie dat wel betaald.
ja maar ze dreigen bij mij met een dagvaarding omdat iemand zo leuk is geweest op mijn naam een sim only abbo te nemen
Ik zou ze trouwens een aangetekende brief sturen waarin je vraagt om alle gegevens van dit contract inclusief een handtekening. Mocht het dan tot een rechtszaak komen heb je bewijs dat je gegevens hebt op gevraagd en deze niet hebt gekregen.
Sja, nogal Simpel om een contract aan te vragen dus :') heel simpel: gewoon gegevens opvragen en ze bellen en idd zoals Saja t zegt. Zo simpel is het