baby eet niets, herkent iemand dit

Discussie in 'Voeding' gestart door mamaenbaby, 9 sep 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mamaenbaby

    23 apr 2011
    14
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi Allemaal,

    Februari dit jaar is onze zoon geboren. Onze dag ziet er nu zo uit. Ben behoorlijk radeloos aan het worden. Verder naar onder het hele verhaal (sorry, erg lang geworden). Is er iemand wie zelfde problemen gehad heeft met z'n kind. Wat is er aan de hand. Doe ik zelf soms iets fout. Ik weet het niet meer:

    - 8.00 beginnen met fles +/- 50 cc
    - Dan zoon 1 ook aankleden
    - 8.30 beneden eten met z’n allen = pap inscheppen
    - 10.00 Hij wordt moe. Heeft +/- 50 cc pap gehad. Ik maak weer een flesje (vul aan totdat hij 200 cc heeft gehad. Dit krijgt hij terwijl hij slaapt.
    - 13.00 – 14.30 fruithap (100 gram)
    - Daarna heeft hij nog honger. wil pas 100 cc melk als hij weer gaat slapen.
    - 17.30 – 18.00 avondeten (100 gram)
    - 20.00 slapen (200 cc melk).


    Hier het hele verhaal:
    Febr. 2013 is onze tweede zoon geboren. In de kraamweek heeft hij al een aantal regeldagen. Als hij in zijn bedje ligt heeft hij honger, leg ik hem daarna aan de borst, drinkt hij heel even en valt in slaap. Wil ik hem dan weer in zijn bedje leggen, heeft hij binnen enkele minuten weer honger. De kraamverzorgster denkt dat het regeldagen zijn.

    Als hij 2 weken oud is komt de wijkverpleegster langs. Gelukkig is hij goed aangekomen. Omdat hij zo veel spuugt, maakte ik me daar wat zorgen over. Ook is hij dan steeds erg onrustig na de voedingen (door de misselijkheid) en spuugt hij vaak. Tot 2,5 uur na de voeding blijft hij spugen, terwijl hij een half uur later weer voor zijn volgende voeding komt.

    Als ik terug denk aan de eerste weken, zie ik mezelf hele dagen met hem op de bank zitten hem rechtop houden na de voeding, zodat hij zo min mogelijk spuugt. Nadat hij gedronken heeft is hij erg onrustig totdat hij weer een lading uitspuugd (kon wel een half uur duren voordat dat eindelijk gebeurde) Dan gaat het 5 minuten goed en begon het weer opnieuw.

    Als hij zo’n 4 weken is krijgt hij nadat hij 's nacht 8 uur heeft doorgeslapen om 4 uur 's nachts een voeding. Deze voeding gaat vaak niet zo goed. Na 8 minuutjes laat hij los en wil dan ook de andere kant niet. Vaak drinkt hij dus maar erg kort. Om 7 uur zou hij weer moeten eten, maar dan wil hij helemaal niet. Vaak drinkt hij daarna pas tegen 11 uur weer. Is geen probleem volgens cb om er twee keer 7 uur tussen te hebben, maar ze raad wel aan om 7 uur te blijven proberen om een schema erin te krijgen. Als ik hem om die tijd wakker maak, wijgert hij vaak te eten, dus daar stop ik mee om zelf ook aan m’n rust te komen. (Vaak ben ik 2 uur met de nachtvoeding bezig ivm het vele spugen.)

    Na een maand of twee wordt de tijd tussen de voedingen steeds langer. Hij wil niet drinken. Na de eerste voeding om 7 uur (hij drinkt dan in zijn slaap), krijg ik hem pas om 2/3 uur weer aan het drinken. Het drinken gaat steeds minder goed. Ik heb de indruk dat hij wel honger heeft, maar niet kan drinken, pijn? Hij duikt als een gek op de borst af, begint te zuigen en laat dan verschrikt weer los. Ondertussen trappelt hij met z’n benen en slaat met z’n armen in het rond. Weer opnieuw proberen te drinken, maar laat weer meteen los. Na drie/vier keer geeft hij op en wil niet meer. Even later geeft hij toch weer aan honger te hebben, weer hetzelfde liedje. Als hij ’s middags rond 3 uur eindelijk in slaap valt aan de borst blijft hij wel vast houden en drinken. Ik moet hem dan wel de hele tijd in zijn zij blijven porren (doordat hij slaapt) om hem aan het drinken te houden.

    Als hij 3 maanden oud is, ga ik kolven. Ik kolf nog zo’n 6 a 700 cc per dag. We denken dat we de oorzaak gevonden hebben. Hij wil wel drinken maar hij krijgt niets. Na een week clusterkolven is de boel weer op gang (ruim 1000 cc) maar drinken ho maar.

    Doordat hij ook veel spuugt, denken we aan reflux. Als hij een week lang losec heeft gehad, geen resultaat. Hij wordt opgenomen in het ziekenhuis. De kinderarts denkt dat hij door de reflux een afkeer heeft gekregen van het eten. Door een andere omgeving en andere mensen die hem de fles geven moet hij uit deze afkeer komen en weer gaan eten. Na 4 dagen in het ziekenhuis te zijn geweest eet hij weer redelijk goed. De laatste voeding daar gaat niet zo goed. De verpleegster maakt het af door hem min of meer te dwingen met ‘mondje maken’. Na deze voeding spuugt hij flink (volgens ons door de stress). Van de kinderarts mag hij toch naar huis.

    Thuis drinkt hij de eerste week zijn flessen netjes leeg. Het gaat helaas wel met een boel weerstand, maar door hem te dwingen met ‘mondje maken’ lukt het me toch dat hij alles opmaakt. Ik ben erg blij. Het gaat dan wel met weerstand, maar geen zorgen meer om of hij genoeg binnen krijgt en een beetje tijd voor andere dingen tussen de voedingen door.

    Na een goede week laat hij zich niet meer dwingen. Hij begint ook steeds meer te laten staan. Langzaamaan komen we in de situatie dat hij alleen z’n flessen leeg drinkt tijdens z’n slaapjes. Door hem ’s nachts nog een keer wakker te maken, komen we aan het einde van de dag meestal toch wel aan voldoende voeding (ruim 900 cc).

    We zijn met 4 maanden ook begonnen met groente en fruit. We hopen dat als hij een keer goed van de lepel kan eten, we de flesvoedingen kunnen stoppen. Hij lijkt het meeste wel lekker te vinden. Helaas blijft het bijna altijd bij enkele hapjes, die we dan ook nog met de lepel tussen zijn lipjes door moeten wurmen.

    Nu na 6 maanden zit er nog geen vooruitgang in het happen. Ik ga over van een 15 to 30 minuten proberen naar 1,5 tot 2 uur doorgaan met hapjes. Resultaat hij eet een halve pot fruit (100 gram in 1,5 uur)(ipv een bodempje) en een halve pot groente (100 gram in 1,5 uur) per dag. Samen toch een complete voeding. Helaas zit ik nu wel ongeveer de hele dag aan tafel met hem. Leuke dingen doen is er niet bij.

    Dag ziet er nu zo uit:
    8.00 beginnen met fles +/- 50 cc
    Dan zoon 1 ook aankleden
    8.30 beneden eten met z’n allen = pap inscheppen
    10.00 Hij wordt moe. Heeft +/- 50 cc pap gehad. Ik maak weer een flesje (vul aan totdat hij 200 cc heeft gehad. Dit krijgt hij terwijl hij slaapt.
    13.00 – 14.30 fruithap (100 gram)
    Daarna heeft hij nog honger. 100 cc melk als hij weer gaat slapen.
    17.30 – 18.00 avondeten (100 gram)
    20.00 slapen (200 cc melk).

    Slechts 1 a 2 keer per voeding dat hij vrijwillig zijn mond open doet. De rest moet ik tussen zijn lipjes door wurmen. Zodra hij er echt een drama van gaat maken (echt niet meer leuk vind) stop ik (na 1,5 uur, dan ben ik het zelf ook wel helemaal zat).

    Over ruim 2 maanden moet ik weer aan het werk. Hij moet dan naar het dagverblijf en oppas. Hoe moet dat dan.

    Rapley methode ook al geprobeerd en ook ieder ochtend stukje brood in z’n handje gegeven. Hij stopt niets in zijn mond.

    Iemand hier ervaring mee. Hoe krijgen we hem aan het eten. Is het psychisch of toch iets anders. Heeft het vele spugen in het begin ermee te maken. Losec gebruiken we nu niet meer. Hij spuugt ook nauwelijks meer.
     
  2. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    En wat gebeurt er als je hem de regie geeft?
     
  3. mamaenbaby

    23 apr 2011
    14
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dan eet hij gewoon niet. Geeft wel aan dat hij honger heeft, maar als hij wakker is, wordt hij heel onrustig zodra hij eten ziet. (dit was zo bij de borst en bij de fles) Alleen de eerste weken was hij wel rustig als hij dronk, maar volgens mij slaapt een baby de eerste weken ook tijdens het drinken. Kan me niet goed herinneren of hij wel eens wakker was tijdens drinken toen.

    Zaterdag was ik al een half uur met de fruithap bezig met erg weinig resultaat. Na ruim een half uur, begon hij toch ineens te happen, gewoon zoals het hoort. Na zo'n 5 minuten had hij een kwart van het potje eruit. Helaas kwam toen mijn vriend met een hoop kabaal binnen stuiteren en kreeg ik hem niet meer verder aan het eten. Dan zou je toch denken psychisch?
     
  4. IngeM

    IngeM Fanatiek lid

    17 dec 2011
    1.590
    0
    36
    Goeree Overflakkee
    Misschien moet je geen potjes meer geven, maar gewoon vers. Hier eens een potje geprobeerd, zoonlief wilde niet eten, vers eet hij als een malle!
     
  5. 2jees

    2jees Niet meer actief

    Mijn dametje eet ook net veel.. Brood een klein stukje, groente en fruit haast niks, stukje soepstengel dat dan weer wel.. Ik weet het ook niet! Doe ook wel rapley maar helpt niks. Draait haar hoofd gewoon af. dat ging trouwens de eerste paar keer beter maar nu dus niet meer. Ik geef gelukkkig BV dus kan onbeperkt, maar toch. Sterkte, geen tips..
     
  6. Blemma

    Blemma Fanatiek lid

    11 mrt 2013
    2.472
    16
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige in de wijk
    Onze dochter eet ook niet veel.

    Zij krijgt ook bv en meestal zo'n 4x op een dag.

    Brood en warm eten wil ze niet. Soms niet eens een hap.
    Met rapley gaat ze wel zelfs proberen maar eet dan eigenlijk ook niks.

    En met yoghurt en fruit gaat de sluis open en kan ik door scheppen.

    Snap je frustratie goed, maar denk dat de baby de frustratie ook kan voelen.

    Onthoud dat melk nogsteeds de belangrijkste voeding is.
     
  7. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    #7 podiki25, 10 sep 2013
    Laatst bewerkt: 10 sep 2013
    Hoi mamaenbaby,

    Ik zit in een gelijkaardige situatie, mss kan mijn ervaring je helpen / tips geven.

    Onze jongen at al van in het begin slecht van de borst. Veel verslikken, happen naar borst en dan zuigen en dan verschrikt loslaten, etc. Huilen. Net als bij jou. Ik ben overgeschakeld naar de fles en dat ging eerst beter. Na een tijdje begon hij minder en minder te eten, hongerig happen naar de fles maar dan uitspuwen en wegduwen. Huilen als ik aandrong.
    Het ging van kwaad naar erger en uiteindelijk zat ik net als jij 1 uur of 1.30 uur over een voeding te doen om uiteindelijk hem al slapend in zijn bedje (was enige oplossing om hem te doen eten) zijn fles te geven... Niets hielp, van melk veranderen ook niet. Hij wou niet drinken.

    We zijn een paar keer naar de KA gegaan en daar zeiden ze eerst dat het nier erg was. Maar dan was hij afgevallen en kwamen ze in actie en uiteindelijk naar de gastro-enteroloog gestuurd. Het was dus een geval van (verborgen) reflux (hij spuugde het niet uit maar slikte het allemaal terug in). Nu zijn ze ook nog aan het testen op allergieën, ik moet nog op de uitslag wachten. Ondertussen van melk veranderd (Blemil 1 AR) en met de instructies van de specialist i.v.m. voeden gaat het stukken beter. Na een paar dagen die te volgen eet onze jongen ondertussen met smaak zijn flesjes en wat meer fruit en groente. Nog niet zoals alle andere babies van zijn leeftijd maar dat komt wel zeggen ze.

    Je geeft aan dat je kindje reflux heeft. Wat zijn de maatregelen die getroffen zijn? Behalve Losec nemen, wat werd je nog aangeraden?
    Volgens mij (maar ik ben natuurlijk geen dokter), wordt zijn slechte eten veroorzaakt door zijn reflux.

    Wat de gastroenteroloog ons zei was het volgende:
    - Elke maaltijd rechtop zittend geven
    - Na elke maaltijd de baby 30 min in zijn stoeltje rechtop laten zitten (is echt heel belangrijk want de keren dat we dat niet doen geeft hij over of heeft hij pijnlijke boeren)
    - Elke voeding indikken en minimum 1 voeding in papvorm geven als hij dat pikt (dus met de lepel).
    - Bij elke fruit- en groentemaaltijd melk toevoegen zodat hij toch nog meer melk binnenkrijgt.
    - Veranderen van melk naar Blemil 1 AR (anti reflux melk).
    Die melk is zo dik dat het bijna pap op zich is.
    - Omeprazole (Losec dus) geven
    - Het volgende schema aanhouden:

    8.00u: fles 180/6
    10.00u: fruithap (100 - 150 gr)
    12.00u: fles 180/6
    14.00u: groentehap (100-150 gr)
    16.00u: fles 180/6 (papvorm, dus volledig met lepeltje)
    20.00u: fles 180/6

    Op dit moment drinkt hij niet altijd die fles leeg natuurlijk, meestal drinkt hij (zonder morren) 100 tot 150 op. Dus een hele verbetering tegen 2 weken geleden 30 ml per fles of zo. De pap gaat ook niet helemaal op, maar dan vul ik aan met een beetje meer fruit of melk of zo.

    Ik zet hem in de stoel en begin een liedje te zingen. Dan drinkt hij rustig. We praten niet tegen hem en proberen hem ook zo min mogelijk af te leiden want dan wordt hij afgeleid van zijn fles en drinkt hij ook niet meer. Is mss een beetje raar, want ik vraag aan iedereen om dan niet te hard te praten als ze dan in de keuken zijn, maar sorry, vind het belangrijker dat hij eet.

    Het is echt verschrikkelijk, ik begrijp je volkomen. Uiteindelijk ben je alleen maar aan het eten met je kleintje, dat is echt niet leuk. Spelen komt er dan ook niet echt aan te pas... Ik was echt radeloos. Nu gaat het beter, dus ben veel positiever.

    En belangrijkste tip: als jij niet geniet van het eten geven, kan hij dat ook niet. Dus soms moest ik echt gewoon even weggaan, mijn vriend roepen en hem verder laten doen want ik raakte er alleen maar gestresseerd van en onze jongen ook. Even diep inademen en relaxen, alleen maar met eten bezig zijn is ook niet goed.
     
  8. Nele87

    Nele87 Fanatiek lid

    24 feb 2012
    1.286
    9
    38
    Vrouw
    Heb je al geprobeerd om hem stukjes aan te bieden?
    Zet hem gewoon in de kinderstoel, en leg wat stukjes eten voor hem die hij zelf kan vastnemen.
    Zo dwing je niets, en misschien vindt hij dit leuker (zelf ontdekken).
     
  9. mamaenbaby

    23 apr 2011
    14
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoi Allemaal,

    Bedankt voor het meedenken. Mijn zoontje krijgt vers en uit potjes, maakt geen verschil. Ik doe vers ook in een potje dan weet ik ongeveer hoe veel het is.
    Een enkele keer heeft hij heel even een opleving en hapt dan een paar minuutjes gewoon zoals het hoort. Hapt gewoon naar de lepel toe. Dan is er een kwart van het potje op en is het weer afgelopen. Met de fles net zo. Een enkele keer als hij wel drinkt terwijl hij wakker is, is dat met 50 cc weer afgelopen.

    Podiki25's verhaal komt veel overeen. Alleen spuugt hij niet zo vaak meer. Hij had overigens ook verborgen reflux erbij. Toen we met de losec begonnen merkten we niet erg duidelijk verschil. Het spugen was toen ook al wat minder. We zijn inmiddels gestopt met losec en ook geen verschil gemerkt. Hij heeft ook nooit gekrijst van de pijn ofzo. Wel dat hij kreunt, zich niet helemaal lekker lijkt te voelen (van de misselijkheid?) Maar is z'n buikje vol en heeft hij daar geen last van dan is hij gewoon een blije vrolijke baby en onderneemt ook vanalles.
    Ook als ik zag wanneer er iets omhoog kwam en hij het weer weg slikte, kon ik niet merken dat hem dat pijn deed.

    Allergietesten hebben we niet gehad. De kinderarts heeft hem van de buitenkant wat onderzocht, gevoeld aan de organen, maar hij leek hem verder een gezonde baby. Hij maakt ook absoluut geen zieke indruk.

    Het snel afgeleid zijn herken ik ook. Valt niet mee met een peuter van 2 erbij. Ook het liedjes zingen enz.
     
  10. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Dik je zijn eten en drinken in?
     
  11. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    @ts je moet niet denken aan psychisch hoor!!! De ene baby bunkert en de andere baby heeft moeite om wat op te pakken. Als hij helemaal niet eet, zou je denken dat hij ergens last van heeft, ondanks dat hij geen zieke indruk maakt.

    Spruw? Tandjes?
    Kan je met de ha het eea uitsluiten?
     
  12. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    @mamaenbaby: De onze was ook heel vrolijk als hij niet aan het eten was. Hij huilde wel als we hem de fles weer aanboden en bleven aandringen. Daarom dacht ik ook eerst dat er niets aan de hand was.
    Dirksmama heeft gelijk, voor reflux (indien hij er nog last van heeft), kan je best gewoon de voeding indikken of een anti reflux melk geven (die zijn al ingedikt). Het kan ook zijn dat hij er wel nog last van heeft maar dat je het niet merkt. Kan ook zijn dat hij wat beter gaat eten als je van melk veranderd.
     
  13. Xellepel

    Xellepel Bekend lid

    28 aug 2013
    803
    0
    0
    Bij ons hielp de medicatie tegen de reflux pas na meer dan een week. Heb je het wel lang genoeg geprobeerd?
    En niets forceren met eten. Wil hij niet, dan wil hij niet. Anders maak je het voor jezelf ook alleen maar een stress situatie. En ik heb hier geleerd dat als je dwingt te drinken dat je kleine uiteindelijk gaat weigeren. Mijn zoontje stopte heel snel met uit de borst drinken en als ik hem dan probeerde weer aan te leggen omdat ik dacht dat hij tekort kwam, ging hij uiteindelijk de borst helemaal weigeren.

    Hoe is het nu met het gewicht?
    Sommige kinderen eten gewoon minder maar zolang ze aankomen en de groeilijn volgen is het geen probleem.
     
  14. Nicci1982

    Nicci1982 Niet meer actief

    Zo herkenbaar. Hier ook een slechte eter. Heb er heel wat tranen om gelaten. Onze kleine drinkt nu alleen nog liggend op de tafel, box of bank. Alleen maar door t dwingen toch iets te eten.
    Mijn tip: laat t los want je stress erom heeft echt weerslag op de kleine. Ik weeg ook niet meer om de stress te beperken en ineens gaat t veel beter.
    Misschien heeft ie wel niet zo'n honger. Als hij goed groeit zou ik t laten voor wat t is en zijn tempo aanhouden.
    Hier maakte hij ineens een sprong nadat ik er zelf ook relaxter onder werd.
     
  15. kwebbel86

    kwebbel86 Niet meer actief

    Jouw kleine is 3 maanden en je hebt al gedwongen om te eten waardoor de baby van 3 maanden alleen nog maar liggend drinkt? Of heb je nog een grotere zoon/dochter? Die staat niet bij je onderschrift nl. Ik snap dit niet helemaal en voordat ik ga (ver)oordelen, misschien kan je het dan uitleggen...:)
     

Deel Deze Pagina