Ik heb vandaag een stoofpotje gemaakt, met runderlappen die lang moeten sudderen en dan een zakje van honig/knorr (weet niet meer welke) erbij. Nu is het klaar en vriend komt zo thuis en dan gaan we eten, maar het rook gigantisch naar wijn!! ik heb dat pakje uit de prullebak gevist, staat erop: rode wijn extract. En het ruikt behoorlijk naar wijn. Mag ik het eten? (t ziet er super lekker uit , maar wil geen risico lopen)
ja hoor kan gewoon en anders ben je nog "maar" 5 weken zwanger, tot 6 weken kun je alles eten en drinken, tot de 6 weken neemt jou kindje geen voedingsstoffen in zich op en is er nog geen bloedcontact tussen jullie
ja hoor kan je gewoon eten. Het is een alleen maar een smaak versterker. De enige manier om echte alcohol in eten te krijgen is door een fles wijn erbij te gieten.
pffff..........nou dan ga ik het lekker eten zo. Wat ruikt dat dan sterk zeg!! dank jullie voor de reactie!
en zelfs als je er rode wijn bij had gegooid had je het kunnen eten! Door het stomen vervliegt de alcohol....
Het grootste deel van de alcohol vervliegt, afhankelijk van de kooktijd, maar de alcohol vervliegt nooit helemaal (na 1 uur koken is 75% verdampt). ik denk overigens niet dat wijnextract ook alcohol bevat
vergeet je overigens niet dat je door je zwangerschap sowieso misschien beter bent gaat ruiken smakelijk eten!
Je moet maar bedenken dat in vruchtensappen ook alcohol zit (heel weinig, misschien 0.1%) ... Dus mocht er in dat wijnextract een inieminiebeetje alcohol zitten, dan is dat echt niet erg
huh?? in vruchtensappen? zit daar alcohol in? nooit geweten, en ik geloof t eerlijk gezegd ook niet echt!! maar idd, je kan t gewoon eten hoor! smaakte het?
en als er toch een beetje alcohol in zit maakt dat helemaal niet uit. Een klein beetje alcohol kan echt geen kwaad. Ik was zwanger tijdens kerst nou heb gewoon een half glaasje wijn op. Dat kan echt geen kwaad.