Ik ben nu 6,5 week zwanger. Vorige week was ik wel wat moe, maar viel eigenlijk best mee. Deze week ben ik veel moeier en houd ik bijna een werkdag niet vol. Is dit normaal? En ook had ik verwacht dat ik helemaal blij zou zijn en op een roze wolk zou leven,maar ook dat ervaar ik niet. Door de moeheid zie ik tegen heel veel dingen op en maak ik me druk om van alles en nog wat en daardoor wordt ik alleen nog maar moeier. Herkent iemand dit? En is er ook iets te doen tegen de moeheid?
Ja hoor, heel herkenbaar en even niks aan te doen, behalve veel slapen. Rond dat termijn wilde ik eigenlijk graag al rond 20.30 naar bed, terwijl ik normaal echt een nachtbraker ben! Als het kan, geef toe aan je vermoeidheid en ga vroeg slapen. Het is maar tijdelijk, bij de meeste verdwijnt de vermoeidheid rond 12 weken. Ik was er met 10 weken redelijk vanaf en met 12 weken kon ik er, na een goede echo, van genieten. Nog eventjes doorbijten.
Het enige wat je (volgens mij) kunt doen aan de vermoeidheid, is er een beetje aan toegeven. Bijvoorbeeld als je thuis komt uit je werk even lekker een uurtje op de bank gaan liggen. Laat je man maar koken. Maar goed... da's makkelijker gezegd dan gedaan. Verder is je gevoel heel herkenbaar. Ik had in het begin ook af en toe een soort paniekaanval. (Als alles maar goed komt, er gaat zo veel veranderen, oh help: ik moet gaan bevallen.) Natuurlijk weet ik niet hoe het met jou gevoelens zal gaan, maar ik lees hier dat veel vrouwen hier in het begin mee lopen. Het is allemaal nog zo onwerkelijk. Ik kan alleen maar zeggen dat het bij mij helemaal goed is gekomen. Probeer te leren om de komende tijd wat meer rust te nemen. En zodra je je kindje gaat voelen wordt het echt leuk!
Ik herken het moeie gevoel ook, alleen wist ik niet dat ik zwanger was, kwam er pas met 10 weken achter... maar ik heb dagen gehad in het weekend voornamelijk omdat ik heel veel werkte toen door veel ziekte uitval, dat ik alleen maar op de bank lag te hangen en geen eens zin had om op te staan om naar de wc of naar bed te gaan bijv. Gewoon aan toe geven, je lichaam moet zich helemaal aanpassen aan dat groeiende kindje in je buik en dat kost energie. Straks als die kleine groter gegroeid is en je lichaam zich aangepast heeft, zul je heerlijk op die wolk zitten en dan ga je heerlijk genieten van dat kleintje!! xxx