Dag dames, Mijn poppedijntje is nu 7 maanden. Rollen doet ze al (van buik naar rug). Maar nu zit ik met iets waar ik wel wat tips bij kan gebruiken van mama's die ook kindjes hebben met reflux. Het kruipen... Dat zal straks toch wel eens aan de orde komen alleen zie ik zelf niet helemaal voor me hoe dan. Dochter vind het werkelijk waar vreselijk om op de buik te liggen, vandaar dat ze zo snel naar rug kan rollen haha. Ze krijgt dan weer last van de reflux, weer wat opstoten etc. Maakt niet uit wanneer we haar op de buik leggen (voor de fles, na de fles). Maargoed, kruipen zal toch echt op de buik straks moeten. Hebben jullie tips hoe ik haar hierbij kan helpen zodat de reflux zo weinig mogelijk opspeelt? Ze hoeftvan mij nu niet te kruipen hoor maar buik liggen is hier zo'n enorm drama dat er misschien moeder zijn met tips?!
Mijn dochter heeft verborgen reflux (niet zo erg als jou dochter) Zij ging eerst zitten en toen ging ze pas leren kruipen. Tijgeren heeft ze nooit gedaan. En als ze kruipt en ze heeft last van de reflux, dan gaat ze even rechtop zitten en dan kruipt ze weer verder. Ze ging met 7 maanden zelf zitten en met 8 maanden kruipen.
Ah ok. Dochterlief zit wel al los, maar dan zetten wij haar neer. Ze kan nog niet uit zichzelf zitten. Dus gewoon haar maar zelf haar gang laten gaan
Mijn dochter heeft flinke reflux, maar ligt juist graag op haar buik. De kinderarts gaf ook vanaf het begin al aan dat buiklig voor reflux-kinderen het fijnste is. Kennelijk gaat dit niet voor alle kids op, maar voor die van mij dus wel. Doordat ze altijd veel op de buik lag (en door het overstrekken van de pijn door de reflux) was ze al vroeg heel sterk. Bij 5 maanden ging ze dan ook al kruipen. Ik denk dat je sowieso niets moet doen, wat voor haar niet fijn is. Dus heel erg stimuleren zou ik niet doen. Maar je kunt eventueel haar op de bank, op een stapeltje kussens op haar buik laten liggen, zodat ze wel op haar buik ligt, maar dan schuin omhoog. Misschien dat ze dat wel fijn vindt. En verder kun je de tijd van buiklig steeds wat verlengen. Dus eerst een paar minuten en zo steeds wat langer. Mijn zoon wilde overigens ook nooit op zijn buik en dat werd een billenschuiver. Zo kan het dus ook Inmiddels is het een gezonde jongen van 4 jaar die motorisch super sterk is. Het komt dus echt wel goed!
Haha een paar min? Mevrouw begint na 5 sec al te krijsen en draait zich om naar rug. Soms houden we haar tegen maar ze blijft echt hard krijsen dan. Max een min kunnen we haar op buik houden anders wordt het echt naar adem happen van het krijsen... Dus hmm... Paar minuten klinkt voor mij al heel lang
Beide hebben bij mij niet gekropen, de jongste heeft veel last van reflux gehad. Wilde ook nooit op haar buik liggen... De jongste ging inderdaad eerst zitten en bewoog zich daarna bilschuivend rond, de oudste hupte altijd op haar knieën vooruit met haar handen in de lucht. Beide zijn ze er prima groot door geworden en hebben ze er niets aan over gehouden dat ze nooit gekropen hebben
Mijn dochter begon met 7 maanden te tijgeren en toen wilde ze wel ineens op haar buik liggen. Daarvoor vond ze dat ook nooit veel aan (ook ernstige reflux). Gek genoeg werd de reflux drastisch minder toen ze begon te tijgeren, konden zelfs al heel snel stoppen met de nexium. Inmiddels kruipt ze, gaat ze zelf zitten en begint zichzelf op te trekken en de reflux is zo goed als weg! Af en toe nog wat oprispingen of een klein mondje spuug, maar niets vergeleken met kort (!) geleden! Dus qua advies, gewoon laten gaan denk ik? Ik heb mijn dochter niet gestimuleerd om te gaan tijgeren/kruipen. Dit ging ze gewoon zelf doen ondanks dat ze buikligging niet leuk vond!
Bedankt meiden! Buikligging is hier gewoonweg eigenlijk geen optie omdat ze echt gaat krijsen.... Zitten gaat gelukkig steeds beter, ook fijn voor haar ! Misschien gaat ze idd wel gewoon bilschuiven: ook prima oplossing hahaha
Als ze heel hard gaat krijsen tijdens buiklig dan zou ik dat zeker niet gaan aanmoedigen. Kinderen kunnen heel goed aangeven wat ze wel en niet fijn vinden. Laat haar gewoon haar eigen pad kiezen, zou ik zeggen.