Sinds vanochtend toch zo iets raars: Mijn rechterborst zit bovenin en naast de oksel vol harde plekken, onderin is ze lekker zacht, zoals altijd. Er zit geen rode plek op. Nu drinkt Rory altijd al slecht uit de rechterborst. Het ligt niet aan zijn linkeroortje, die heb ik na laten kijken door de huisarts en dat is ok. Oja, hij is vanaf vrijdag wel erg verkouden, maar kan op zich op links wel goed drinken en ademhalen tegelijk. Ik heb geprobeerd te voeden in alle mogelijke posities (madonna, baker, liggend in baker, op de commode); hij pakt de tepel dan wel maar begint dan onwijs te huilen, waarschijnlijk omdat er geen melk uitkomt. Kolven heb ik geprobeerd, om de druk eraf te halen: er komt niks uit. Ook niet met Syntocinon. Maar.... probeer ik daarna met de hand er iets uit te krijgen dan komt het er met stralen uit, kan bij wijze van spreken het huis aan de overkant van de straat raken. Maar ook dit houdt na 5 keer proberen op. Ik heb warme lappen geprobeerd. Meegemasseerd. Melkblaartje doorgeprikt en alles nog een keer geprobeerd. Niks helpt. Ik heb geen koorts dus een b.o. is het niet. Misschien een verstopt melkkanaaltje? Waarom komt het er met de hand dan wel uit (en stopt het na een paar keer..). Ik ben wel snotverkouden op het moment, speelt dat misschien mee? Nu ben ik echt ten einde raad. Weten jullie wat er met mijn borst aan de hand is? En wat kan ik eraan doen? Alvast bedankt voor jullie hulp! Joanne.
Heh bah zeg, misschien kan je hier wat mee? Maar waarschijnlijk allemaal al geprobeerd. - Aanleggen met het kinnetje richting de harde plek. - Mee-strijken richting de tepel tijdens het drinken. - Mee-strijken richting de tepel terwijl je onder een lekker warme douche staat. - Idem tijdens het kolven. - Warme doeken erop leggen tijdens het drinken/kolven. Hoop dat de plek snel wegtrekt. Want je kan natuurlijk een bo krijgen als het melkkanaaltje verstopt blijft zitten. Liefs, Hanneke.
Hoi Hanneke (wat leuk, mijn zusje heet ook zo..) Bedankt voor je snelle reactie! Heb idd zijn kinnetje in allerlei richtingen geprobeerd te manoeuvreren, maar die plek bovenin en onder de oksel, die blijft. Dan zou ik moeten gaan liggen op bed met zijn buikje op mijn gezicht of zo.. die heb ik nog niet geprobeerd, hopen dat het lukt. Meestrijken met kolven/drinken ook geprobeerd. Onze badkamer wordt op het moment opnieuw gedaan, dus kan ik niet onder de douche. Vanavond pas weer bij mijn schoonmoeder. Ik zal er maar weer eens warme doeken op doen tijdens het voeden, hopen dat ie ze er niet afhaalt
Ik zou toch proberen om door te gaan met de door jouw genoemde trukjes. Wees ook niet te voorzictig met meemasseren. Je moet wel echt masseren en niet je borst aaien. En nog een tip: nu steeds eerst je kindje aan de "probleemborst" aanleggen. Laat je nog even weten hoe het gaat ?
Heb je al eens aan borstcompressie gedacht? Die zou je vooral op de moeilijke plek tijdens het drinken kunnen toepassen, dan komt het wel bij je kindje terecht.
@nemo & dirksmama: Ik ga nu idd door met wat ik nu aan het doen ben, warme lappen e.d. Voeden deed ik de hele dag ook al eerst rechts. Ook meewrijven met de tanden op elkaar, maar ik durf niet te hard te drukken, ik geef naar mijn idee al best veel druk. Borstcompressie is toch ook met veel druk he? Ik heb het filmpje van Jack Newman (zo heet hij toch?) gezien, die kneep behoorlijk . Ik ben bang dat ik zo wat kapot maak, of hoef ik daar niet bang voor te zijn? Heb net gekolfd; opbrengst was 10cc. Warme lappen erop, meewrijven, syntocinon. Het lijkt wel of de TSR niet goed is, ondanks de spray. Straks haal ik Rory er nog maar weer uit (ben gezegend met een kind dat doorslaapt 's nachts), anders ben ik bang dat ik de nacht niet doorkom. Alvast een fijne avond/nacht!
Zing ik aja-jippie-jippie-jee-hiep-hoi! Ik ben er van de harde plekken af! Joehoee! Alle lof aan de Borstcompressie! Ik heb wel zo'n geweldige druk gegeven dat ik dacht dat mijn duim er aan de andere kant van mijn borst uit zou komen, maar helpen deed het. Dank je wel!