Hallo allemaal Ik ben kort geleden gestart met hardlopen. Er moeten echt kilo's af en ik wil fitter worden. Ik kan hierbij wel een stimulatie groepje gebruiken!! Wie loopt er nog meer? Zowel fanatiek als beginners! Leuk om elkaar te motiveren
O leuk topic! Hier een fanatieke beginner! 3x per week. Heb jaren hardgelopen, nu ruim 1 jaar niet gedaan door fysieke problemen. Heeeeerlijk dat het nu weer kan! Ik heb nu week 3 afgerond van een 5- weekse opbouw schema tot de 5 km. Moet zeggen dat ik al een behoorlijke basis longconditie heb. Het gaat meer om de spier opbouw om blessures te voorkomen. Vandaag 3x 9 minuten gejogd! Hoe doen anderen het lopen combineren met werk en kids en huishouden etc?
Ik loop al 20 jaar hard, zo’n 2-4 keer in de week. Alleen vorig jaar heb ik een hele vervelende blessure aan mijn heup gekregen. Ik loop al een hele poos bij de fysio ervoor. Ik kom nu niet verder dan een rondje van 7km en dan moet ik tussendoor nog even een paar keer rekken en strekken. Ik baal er heel erg van, ik wil zo graag weer naar mn echt lange rondjes van 15 km. qua huishouden en kinderen: mijn langste rondje doe ik op mn mamadag als de kinderen op school zitten. Op zondagochtend loop ik altijd samen met mijn man, als de kinderen zitten te gamen en dan loop ik nog een keer doordeweeks na het werk als de kinderen ook naar training zijn. Ik heb nog wel een vraag voor de oudere hardloopsters…. Hebben jullie er ook last van dat je wat ouder wordt en je vaker blessures hebt? Ik ben bang dat ik zonder abonnement bij de fysio niet meer kan hardlopen. Om me heen hebben vriendinnen het gewoon al opgegeven om nog te kunnen lopen. Maar ik ploeter gewoon door! Ik maak me alleen soms zorgen over hoe lang het nog vol te houden is.
Ik liep aantal jaren hard tot 1e zwangerschap, daardoor 5 jaar gestopt en in 2021 weer opgepakt maar blijf rond de 6km, meer is niet haalbaar fysiek en qua tijd en dan vind ik het ook te lang duren . Maar ik ben in okt helaas weer moeten stoppen omdat ik een hele pujnlijke ontsteking o.i.d. op m'n heupaanhechting kreeg, door het hardlopen. Fysio heeft wat oefeningen gegeven maar ben ik nooit zo goed in haha. Wat doet de fysio bij jou dan? Ik ben bang dat ik er ook te oud voor ben of waarschijnlijk vooral door de bevallingen m'n bekken te gammel..
Hier ook sneller kwaaltjes, ik ben nu maar met evy begonnen. Qua uithoudingsvermogen haal ik prima meteen 5km maar mijn knie protesteerde regelmatig. Dus nu maar eens een langzame verstandige opbouw.
Leuk zoveel reacties! Wel herkenbaar. Een aantal jaar terug liep ik 80 minuten aan 1 stuk. Kreeg toen ook een vervelende heupblessure waardoor ik uiteindelijk helemaal gestopt ben. Meerdere malen opnieuw gestart maar nooit meer zover gekomen. Zit nu weer in week 3 van opbouw schema naar 20 minuten hardlopen. Begin is er weer...
Leuk! Ik moet ook weer beginnen. Ik ben fanatiek hardloopster geweest. Ik ging om de dag en liep minstens 10 km. Vaak in het weekend variërend van 12 tot 16 en ik heb 3x een halve marathon gelopen. Ik heb nooit een dag overgeslagen; sociale gelegenheid? Eerst hardlopen! Ik wilde tijdens de zwangerschap blijven hardlopen, maar helaas werd ik in week 5 al erg ziek en heb 8 maanden op bed gelegen. Na de zzwangerschap naar bekkenfysio en alles leek goed en ik kreeg groen licht; ben na 6 weken weer gaan opbouwen; wat was dat fijn! Maar helaas, na een keer of 4 kreeg ik een knieblessure omdat mijn core nog helemaal niet stevig genoeg was om alle klappen op te vangen. Ik heb toen veel en vaak oefeningen gedaan maar het werd niet echt beter. Toen maar even uit m'n hoofd gezet en veel rust gepakt, en nu lijkt het er op dat de blessure weg is en ik het weer kan oppakken. Ik moet dus weer volledig bij nul beginnen. Ik sjouw nog extra gewicht mee van de zwangerschap, ik heb nul conditie en die knieën blijven bij mij altijd een zwak punt. Ik denk dat ik weer een opbouwschema ga maken en ik begin denk ik met om de twee dagen hardlopen, en de andere dagen flink wandelen. Ohja, wat mij motiveert is de app Strava. Hoe meer mensen die dag al hebben gesport, hoe meer ik denk; ik kan niet op de bank blijven zitten
Leuk! Ik loop zo'n 10 jaar hard met wat tussenpozen waarin het minder was door drukte, blessure etc. Ik loop nu 3x per week, zodra de kinderen op school zijn en loop vaak ergens tussen de 5 en 10 km. Volg een rustig opbouwschema naar de 10 km. Ik merk vooral dat het qua conditie allemaal goed gaat, waardoor ik geneigd ben te snel te ver te willen gaan... met daarbij het risico op blessures... vandaar dat ik me nu echt wil houden aan dit opbouwschema.
opvallend te lezen dat voor veel de valkuil te snel te veel willen is. ik voel mij echt een beetje suf met Evy en steeds het wandelen, dan voel ik dat ik gewoon nog kan, maar wat hiervoor ook staat. Ik moet ook afvallen, dus als dat nu gebeurd tijdens het opbouwen is de kans op blessures ook minder.
Hier ook een hardloper.... Maar afg 9 maanden ook een heup blessure.. pees aanhechting. Heb afg tijd 8 shockwave behandelingen gehad. Waardoor de pijn nu weg is. Vorige week zondag heb ik weer 3 km gelopen. En gisteren ook. Conditie is helemaal weg, en moet weer alles opbouwen. Viel echt wel vies tegen. Ga wel proberen om het echt langzaam op te bouwen, normaliter loop ik door met pijn, maar wil niet weer 9 maanden thuis zitten. Vorige schema was op maandag avond interval, woensdag 8 a 10 km, en op zondags vaak 12 a 14. Verwacht dat dar nog heel lang gaat duren voordat ik dat weer loop
Leuk om te lezen dat er zoveel hardloopsters zijn! Ik loop al 9 jaar (met flinke pauzes tijdens/na zwangerschappen) maar ben wel een softie: mijn maximale afstand ooit gelopen was 5km, nu hang ik al jaren op een rondje van 2-3 km. Ik loop 's avonds als mijn man uit zijn werk komt en de kinderen op bed liggen. Meestal rond 8u en dan ben ik eigenlijk moe en heb ik geen zin meer. De manier om mezelf dan te motiveren is dat ik weet dat ik na 20 min weer terug ben. Ik ben ook gewoon niet zo'n sportfanaat, ik doe het vooral omdat het voor mij de simpelste manier is om aan mijn conditie te werken. Vooral na afloop vind ik het fijn en voel me voldaan. Ik moet trouwens ook oppassen voor blessures. Door de jaren heen regelmatig last gehad van mijn heup en tegenwoordig voel ik mijn knie als ik te fanatiek ben. De chiropractor raadde hardlopen voor mij eigenlijk af, te soepele gewrichten waardoor meer kans op blessures. Een pilatesklasje was beter volgens haar, maar dat vind ik weer zo'n gedoe. Hardlopen is schoenen aan en gaan.
Ik loop gelukkig weer vier x per week. Heb helaas een half jaar terug een blessure opgelopen tijdens het lopen van een (hele) marathon. Ik heb die marathon keurig uitgelopen maar dat moest ik wel bekopen met peesplaatellende. Daardoor moest ik de maanden na die marathon echt rustig aan doen. Gelukkig heeft dat z’n vruchten afgeworpen: ik loop weer pijnvrij en met veel plezier. Verder heb ik eigenlijk nooit blessures gehad. Die blessure was ook gewoon heel stom: ik heb meerdere marathons gelopen en was altijd goed voorbereid maar ik had geen goede voorbereiding gedaan voor die laatste (iets met tijd) en toen ben ik toch gegaan. Qua conditie lukt mij dat ook gewoon. Maar belangrijker bij hardlopen is het of je pezen en spieren het ook kunnen volhouden. Goede opbouw is echt zoooo belangrijk! Het is voor mij een belangrijk maar vervelend leermomentje weer geweest Ik liep voorheen altijd met de hardlopen met Evy app. Heb al aardig wat schema’s afgerond: 5 km 5 km onderhoud 7.5 km 10 km 10 km onderhoud 10 mijl 1/2 marathon 1/2 marathon onderhoud Marathon Marathon onderhoud Maar tegenwoordig loop ik gewoon zo ver als dat ik tijd en zin heb. Gisteren heb ik 10 mijl gelopen. Het weer was er fantastisch voor
Ik zit sinds een paar maanden op CrossFit en heb 0,0 conditie, dus wil ook gaan hardlopen. Ik heb de Evy app op mn mobiel staan maar nog niet gebruikt. Is deze app goed?
Bij mij zet hij iedere keer mijn bekken weer helemaal recht. Desnoods met een hamer. En hij doet dry needling in mijn bil/heup spieren. Het gaat wel iedere keer een beetje beter, maar het gaat zo langzaam. En 2 weken terug had ik corona en toen voelde mn heup zo slecht, het deed zo’n pijn, alsof ik de marathon gelopen had ermee. Zo stom, nu ben ik weer beter en mijn heup voelt ook stukken beter.
Ja daar heb ik ook echt last van. Ik heb niks nodig om me te motiveren, ik heb juist eerder iets nodig om me af te remmen. Anders zou ik echt iedere dag gaan
Dat heb ik dus ook, zou het liefst iedere dag gaan en heb altijd zin om te gaan! Voor vandaag mijn loopje er al weer opzitten. Mijn kinderen hebben studiedag, dus even voor het ontbijt gegaan... 5 km vandaag!
Ik loop al een jaar of 20 hard ofzo. Voordat ik een kind kreeg allerlei afstanden, van 5km tot halve marathons. Ik was als recreant erg goed op de 5. De laatste wedstrijden voor ik zwanger werd een keer 7e, 8e en 6e geworden op de 5k. Nu loop ik 3 a 4 keer per week 5km. Loop ook weer wedstrijdje, maar ben 10 kilo zwaarder dan voor mn zwangerschap, dus dat merk ik wel. Mn tijden zijn nog niet geweldig En hoe ik dat doe met kind en huishouden? Ik heb gewoon een partner natuurlijk. Die doet ook veel in het huishouden. En ik loop op mn vrije woensdag als kind naar school is. Toen ze nog niet op school zat als vriend thuiskwam van werk. En 1x per 2 weken vrij op donderdag, dan hetzelfde. En 2x in het weekend. Sport gaat voor poetsen hier in elk geval.