Hallo allemaal, ik ben nog maar net zwanger 4 weken, maar zit toch al te denken hoe we het moeten vertellen. voor de ouders en broers/zussen weten we het al. ouders krijgen een koffertje met pyjamatje er in en een kaartje met als ik later wat groter ben mag ik dan komen logeren? broers/zussen vertellen we op verjaardag van man, ipv taart gaan we dan beschuit met roze en blauwe muisjes trakteren waarschijnlijk en anders gaan we gewoon bij iedereen apart langs. nu heb ik nog 2 opa's en 2 oma's die worden overgroot ouders en mn man heeft ook nog 1 oma. nu ben ik benieuwd of jullie tips hebben om het te vertellen. (met een leuk cadeautje) x
Wij hadden een roze/blauwe taart gebakken met een kaarsje in de vorm van een baby er bovenop. Hoef je niets meer te zeggen als je binnenstapt
Wij hadden een ballon met daarin 2 kleine babysokjes. Helaas wisten we alleen niet dat oma bang zou zijn voor een ballon, hij moest natuurlijk wel kapot voor je kon zien wat erin zat.. haha
Wij wilden het door de ouders laten doen. Die komen toch regelmatiger bij de opa's en oma's. Wij wonen 200km+ verderop.. Mijn opa was bij 12 weken jarig. Dus mijn vader heeft daar het nieuws aan die familie verteld. Heel trots, want hij was de 1e van de broers en zussen die een kleintje verwachten. Ik gunde hem dat momentje ook wel even Aan mijn moeders kant werd oma bij 7-8 weken erg ziek. Dus haar heb ik het toen verteld, al was het maar om haar dat nog mee te geven. Gelukkig heeft ze nog 2,5 jaar kunnen genieten van mijn jochie. Aan mijn mans kant is nog een oma. Daar heeft mijn schoonmoeder het verteld. Omdat we daar misschien eens per jaar komen..
Met de opa en oma van m'n man hebben we nauwelijks contact dus die zullen het inmiddels wel via mijn schoonouders weten. Mijn opa en oma zijn nog al van de oude stempel en die waren niet daverend enthousiast (net als bij de 1e). Maar goed, mijn opa is ver op het einde en ik wilde toch dat ze dit nog mee krijgen. Trouwens, de echo's vinden ze wel heel leuk gelukkig
dank je wel voor een aantal reacties, knuffel van een ooievaar vind ik wel een heel leuk idee. wanneer hebben jullie t je ouders e.d. verteld? x
Een uur na de positieve test Overgroot opa en oma hebben we het 'gewoon' aan verteld, dat was voor hun al spannend genoeg. (ze zijn ruim over de 80 heen)
Tja, over de 1e hebben we ruim een jaar gedaan, liepen al bij het ziekenhuis ervoor. Onze ouders leefden altijd erg met ons mee, dus dit leuke nieuws wilden we ook delen... + dat als het mis zou gaan, kon ik hun steun goed gebruiken. Maar dat moet ieder voor zich weten natuurlijk, veel plezier met vertellen!
Mijn ouders&zusje met 5 en schoonouders+zus met 6 weken. Het 1e moment dat we daar weer waren. Toevallig met sinterklaas. De rest van de familie na de 12 weken echo. (behalve oma dus, en een tante die in de buurt zat)
wij hebben het de overgrootopa's en oma's verteld na de 12 weken echo. Ik vond voor mijn ene opa en oma baby sokjes in de kleur sokken die ik in de zomervakantie van mijn opa geleend had (omdat ik opgegeten werd door de muggen) Mijn oma wist het al, die weet namelijk alles zonder dat ik het haar vertel... en omdat ze weken in een sociaal isolement geleefd heeft, niemand durfde haar te bellen omdat ze bang waren hun mond voorbij te praten (mijn moeder en broertje wisten het al)
Wij hebben het aan onze ouders + broers en zussen verteld met bijna 5 weken.. en we gaan het aan de rest van de familie en vrienden en vriendinnen vertellen met 10 weken (na de echo)
Mijn oma is de nuchterheid zelve, dus ik ben langs gegaan en heb het gewoon gezegd, toen zei mijn oma: Als het maar een lief kind is! De volgende dag belde ze me op omdat het pas die avond echt bij haar doorgedrongen was en toen hebben we er nog even over gepraat. Ze vond het wel fijn dat ik zelf langs was gekomen.
Bij mijn eerste heb ik het telefonisch aan mijn opa en oma verteld, aangezien we nogal een eind uit de buurt woonde. Mijn dochter zou het eerste achterkleinkind zijn van mijn opa en oma, alleen heeft mijn opa het helaas niet mee mogen maken, die is onverwacht overleden toen ik 5 maand zwanger was. Nu ben ik zwanger van de 2e, en ik moet eerlijk bekennen dat ik het mijn oma nog helemaal niet verteld heb, aangezien we geen goeie band meer hebben met de familie.. Ze weet het ondertussen al wel, maar khoor ook niks van haar. Ik stuur haar een geboortekaartje als het er is, en dan heb ik er ook vrede mee. Helaas loopt het in familie kringen niet altijd zoals je zou willen.
Hier ook aan overgrootoma's verteld met de boodschap het nog niet aan ooms en tantes te vertellen (was nog voor 12 wkn). Maar dat is helaas niet gelukt. Laatste keer dus maar ietsie later verteld
Hier aan mijn moeder, vader en stiefmoeder verteld met 5/6 wk dmv een knuffel met kaartje of ze er op willen passen tot kleine er is en broers/zussen/oma hebben we het via een zelfgemaakte kaart laten weten na de eerste echo met 9 wk *pff.. wat is dat al weer een poos geleden*
Je kan volgens mij bij de hema een taart laten maken met een foto erop, leuk als je de echo hebt gehad die op een taart te laten drukken! Moet zelf ook maar eens goed nadenken! Op youtube staan trouwens ook leuke filmpjes, kun je zien hoe anderen het hebben gedaan! succes