hb / ijzergehalte

Discussie in 'Stel je vraag aan de verloskundige' gestart door Qwendo, 25 feb 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Qwendo

    Qwendo Lid

    20 apr 2007
    71
    0
    0
    Hallo,

    Vandaag kwam de huisarts langs voor kraambezoek en heeft ook controles bij mij gedaan zoals bloeddruk en pols. Ook deed hij mijn ooglid naar beneden om te kijken en zei vervolgens..blijft niet veel over he?
    Dus ik maar ja en amen knikken, maar volgens mij doelt hij op een laag hb / ijzergehalte. Ik moest maar eens komen prikken zei hij.
    Hoe kun je aan je oogleden zien dat je een laag ijzergehalte hebt? Wat voor kleur? Mijn oog(bol) is blauwig van kleur en niet wit en wat voor kleur hebben je oogleden dan?
     
  2. Immie

    Immie Verloskundige

    17 dec 2006
    7.813
    0
    0
    Verpleegkundige en Verloskundige
    Hoihoi,

    De dokter kijkt inderdaad naar de binnenkant van je ooglid. Dit kan na een bevalling lichter van kleur zijn wat een symptoom van een laag Hb gehalte kan zijn. Vroeger werd daar erg vanuit gegaan tegenwoordig doen we een vingerprikje. maar het kan absoluut geen kwaad je ijzer een keertje te laten prikken. Zorg dat je gezond eet! Weer lekker broodjes filet american dan is je ijzer zo weer op peil!

    Imke
     

Deel Deze Pagina