HB, ontwikkelingsvoorsprong, intelligent, versneld, verrijking etc

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door belize, 19 jul 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jaimio

    Jaimio Fanatiek lid

    5 nov 2015
    1.659
    823
    113
    Vrouw
    Voor mijn oudste dochter is er een plan bedacht. Ze krijgt een aangepast lesprogramma. Ze hoeft van elk vak maar 1 lesuur per week te volgen en krijgt verder beheersingsdoelen per week van elk vak en daarbij grotere persoonlijke opdrachten waar ze zelf aan kan werken. Ze mag hier op school in de noodopvang aan gaan werken. Ik ben heel benieuwd hoe dit gaat uitpakken.
     
    Zonnestralen en NiekeKris vinden dit leuk.
  2. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.617
    8.364
    113
    Vrouw
    Ja hun geluk is alles. Net kon ik mijn oudste weer zwaar overstuur uit bed vissen terwijl we een werkende routine hadden.

    Ja wat zou het een stuk makkelijker zijn als ze de gewone paden zouden bewandelen. Ik krijg vaak de reactie van het zal wel pittig zijn met drie en dan weten ze de uitdagingen nog niet... Ik doe wat ik kan en onderweg hoop ik dat ze gezien worden.
     
  3. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.617
    8.364
    113
    Vrouw
  4. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.793
    18.993
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Quote je de juiste? Ik weet even niet waar dit over gaat. Heb de laatste bladzijdes alleen globaal gelezen en niet gereageerd volgens mij.
    Druk. En al te veel schermtijd op een dag.
     
  5. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.329
    10.295
    113
    En als je wat gaat knutselen in vorm van proefjes. Proefjes is bij ook ons altijd goed, laatst bijvoorbeeld wat afwasmiddel in een (wegwerp) bakje, een beetje water, wat verf en met een rietje in het sop blazen. Je krijgt dan grote bellen en dat schep je op een stuk papier en krijg je als het waren hortensia bloemen.
     
  6. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.329
    10.295
    113
    We waren niet van plan om te testen tot de school het nodig had om verder te kunnen. Kort verhaal bij de start van gr 1 bleek al snel dat hij het einde toe van gr 1 al kon maken.
    Ze probeerde uitdaging te geven maar wat er voor gr 1 was dat was te eenvoudig.
    Net voor zijn 5de verjaardag is hij naar gr 2 gegaan en heeft ook met de cito meegedaan. Had alles zelf al aangeleerd en kon dus met die groep 2 mee naar gr 3.

    Als snel bleek dat hij het zo snel oppikte dat hij al snel vervelend werd. Deed niks meer, hij zei zelf als ik niks doe krijg ik ook geen extra werk wanneer ik wel klaar ben. Dus vlot was extra werk en daar had hij geen zin in. Met een invaller die hem niet begreep en weigerde om zon werk te laten doen verveelde hij zich en verveelde toen de juf.

    Uiteindelijk met het samenwerkingsverband besloten om toch te testen en ze moesten meer voor hem doen (inkorten van werk en ander werk er naast)

    Nu is hij 6 en zit in gr 4. Hij doet het meeste verkort en krijgt er ander werk naast. Dit werkt een stuk beter maar ze zijn nog steeds aan het kijken of het voldoende is.

    Ze raden het bij ons aan om te wachten tot 6 omdat ze dan een bepaalde test kunnen doen.
     
    Zonnestralen en Magnolia29 vinden dit leuk.
  7. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.617
    8.364
    113
    Vrouw
    Je gaf aan dat onder/overvragen symptomen kan geven die lijken op ad(h)d/ass. Succes met de drukte.
     
  8. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.617
    8.364
    113
    Vrouw
    Dat vind ik een heel leuk idee. Maar tussen het begeleiden van mijn oudste en het bezig houden van mijn jongste door is dat vrij lastig om te doen. Als mijn oudste, die aanslingeren nodig heeft, klaar is met zijn werk zou het zeker wel leuk zijn om dat met beiden te doen. Ik ga van het weekend eens kijken of ik hem mee krijg om dat te doen samen met de oudste. Dan heb ik er twee handen bij.
     
    owly vindt dit leuk.
  9. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.139
    8.870
    113
    Waar zou je precies hulp bij willen? Dat bepaalt, denk ik, het startpunt van die zoektocht.
     
  10. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.617
    8.364
    113
    Vrouw
    Als ik een gelukkig kind heb dan is zijn gedrag fijner thuis. Gisteren gaf ik (en deed ik met) hem kleuter dingen en was het gewoon echt niet gezellig thuis. Vandaag liet ik hem weer mee doen. Ik heb hem weinig geholpen, hij snapt de structuur van de schriften inmiddels. Ze deden verschillende dingen op het moment dat ze bezig waren. En was het gezellig en ontspannen. Als het straks zodra de scholen open zijn thuis weer pittig word ipv leuk dan zou ik hulp willen om hem te verzadigen zodat het thuis ook gezelliger is.

    Ik heb het nu over twee verschillende dagen. Maar hij reageert precies zoals ik al verwacht had. Het is een patroon. Als de school mij niet serieus neemt dan nemen ze een 'expert' misschien nog wel serieus. Zodra de school open gaat dan hoop ik van harte dat het anders gaat zijn. Maar ik wil graag een plan achter de hand hebben voor als het gaat zoals verwacht.
     
  11. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.793
    18.993
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Oh ja, zo. Ja, hier staat dat ook wel omschreven ja.
     
    Zonnestralen vindt dit leuk.
  12. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.139
    8.870
    113
    De eerste stap is dan, denk ik, hem laten testen. Daar kan de huisarts of het wijkteam je bij helpen mbt verwijzing en waar dat kan, enz. Al is dat met enkel IQ-onderzoek vaak een lastige, omdat het in veel gevallen niet vergoed wordt. Je kunt ook zelf op zoek naar een bureau en het onderzoek zelf betalen (daar loopt het vaak toch op uit, dus dan kun je vaak beter zelf een meer gespecialiseerd bureau zoeken).
     
  13. missle

    missle Fanatiek lid

    4 mrt 2010
    1.526
    1.073
    113
    Ik heb niet meer alles bijgelezen, maar ik kom even ventileren en advies vragen hier. Beide kinderen zijn recent getest bij een praktijk gespecialiseerd in HB en beide zijn HB. Voor de oudste was het een second opinion, de vorige keer via jeugdzorg van de gemeente was echt waardeloos en nu kwam hij maar liefst 19 punten hoger uit. Voor de jongste hebben we direct mondeling al het advies gehad dat zij beter op haar plek zal zijn op een fulltime HB school, naar aanleiding van de observatie en hoe ze de test had gemaakt. Dat zag ik niet aankomen ik schrok er van dat die tester dat meteen al zo zei.

    Ik vind het in deze tijd best wel spannend om over te stappen. We kunnen nu niet een school gaan bekijken zoals je normaal zou doen. Over de huidige school zijn we al langer ontevreden en beide kinderen zijn daar niet heel erg gelukkig, ze hebben weinig aansluiting. Een overstap gaat er wel komen, maar wanneer en hoe is de vraag.

    Hebben jullie tips of adviezen wat we mee moeten laten wegen in een beslissing om nu wel of niet met een overstap aan de gang te gaan in deze rare tijd? Zouden jullie ook nog andere reguliere scholen in de directe omgeving overwegen, of toch naar een fulltime HB school wat verder weg? Als er iemand mee wil denken is dat zeer welkom!
    Dit is zo ontzettend lastig, want we willen hier echt geen verkeerde keuze in maken ten koste van de kinderen. :$
     
  14. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Ik zou zeker een goede reguliere school overwegen, ik ken genoeg kinderen die niet erg gelukkig waren met hb onderwijs. Maar ook daar zijn verschillen tussen de scholen enorm. Het is zeker lastig, volg je gevoel.
     
  15. MrsBucket

    MrsBucket Niet meer actief

    De meeste hb-scholen zijn gericht op kinderen met een iq tussen de 130-140 ongeveer. Als je kind daar tussen valt, zal het daar vaak goed op zijn plek zitten. Zit je kind daarboven, dan is het hb-onderwijs zeker niet zaligmakend en is het erg afhankelijk van de school wat ze gaan doen voor je kind.

    Mijn zoontje is nog niet getest maar het vermoeden is een iq van rond de 160-170. Hij past dus op geen enkele school, maar we hebben gezocht naar een school die maatwerk wil leveren en een compleet eigen leerlijn op wil zetten (samen met onze specialist). Dat was even zoeken, maar we hebben die school gevonden. Het is een kleine school voor regulier onderwijs en ze doen het super goed.
     
  16. missle

    missle Fanatiek lid

    4 mrt 2010
    1.526
    1.073
    113
    #3596 missle, 27 jan 2021
    Laatst bewerkt: 27 jan 2021
    Op papier leek deze school ook goed met HB, maar in de praktijk valt het echt zo erg tegen. Ze hebben een plusklas, daarmee 1,5 uur per week leuk werk en de rest van de week is het drama in de eigen klas. Compacten en verrijken is maar lastig schijnbaar en als we er zelf niet steeds achteraan zitten komt het niet van de grond. Bij de kleuters is niks geregeld op dit moment, dat hangt allemaal van de juf af en de jongste wil zichzelf niet graag laten zien.

    Dus ik durf ook niet echt zomaar te vertrouwen op een verhaal van een andere school op dit moment, dat maakt het ook lastig. Hoe vind je dan vooraf uit of een andere school wel zichzelf waarmaakt... :$

    We hebben twee HB scholen in de omgeving, de ene is heel populair en werkt met wachtlijsten (in ieder geval een tijdje terug wel), de andere valt onder de zelfde koepel als de huidige school. Van die laatste school ken ik een moeder, het jongste kind daar op die school zit nu in groep 4. Dat gat is wel groot met onze nu nog 5 jarige.

    Dat is wel een hele hoge score die ze verwachten, dat valt inderdaad erg ver buiten de norm. De jongste zit wel tussen 130 en 140 inderdaad, de oudste zit er net boven. Voor de oudste hebben we ook sociaal en emotioneel onderzoek laten doen. School riep heel hard dat hij daarin achter liep, hij blijkt 2,5 jaar daarin voor te lopen.
     
  17. Jaimio

    Jaimio Fanatiek lid

    5 nov 2015
    1.659
    823
    113
    Vrouw
    Bij de eerste voltijds hb school zat mijn dochter echt niet op haar plek. De school was heel star en inderdaad echt gericht op een iq tussen de 130 en 140.
     
  18. missle

    missle Fanatiek lid

    4 mrt 2010
    1.526
    1.073
    113
    Dan denk je een goede keuze te maken en dan pakt het nog niet goed uit. :( Heeft jouw dochter veel last gehad van nog een keer extra overstappen? En zou je nu achteraf een advies kunnen geven wat gezorgd had dat je andere keuzes had gemaakt?
     
  19. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    22 apr 2017
    12.617
    8.364
    113
    Vrouw
    Kan je hier een bredere omschrijving bij geven? Ik ben daar wel nieuwsgierig naar. Gezien de testen die ik heb gehad. En de test van mijn oudste is dit denk ik de categorie waar ik naar zou moeten kijken. Misschien nog iets breder met wat punten naar beneden.
     
  20. Jaimio

    Jaimio Fanatiek lid

    5 nov 2015
    1.659
    823
    113
    Vrouw
    Ja ze is daar heel erg beschadigd geraakt. Ze is in dagopname gegaan (met ptss) en het daarbij horend speciaal onderwijs. Na 2 jaar is ze weer naar ander voltijds hb onderwijs gegaan waar ze goed op haar plek zat.
    Ik weet achteraf wel dat de keuze niet goed is geweest, maar waar ik wel goed aan zou hebben gedaan dat weet ik ook niet. De hb school waar ze later naar toe is gegaan bestond toen nog niet. In ieder geval had ze naar een school moeten gaan waar ze haar een heel eigen leerlijn aan hadden kunnen bieden.
     

Deel Deze Pagina