Zijn hier ook freelancers en kan iemand misschien wat tips geven mbt administratie/ belastingdienst/ kvk enz. Wat ik wil weten, heb je inschrijving kvk nodig als freelancer? En is er een uitgebreide administratie nodig? Ik ben al aan het zoeken op de sites van de bekende instanties maar wordt er niet echt veel wijzer van. Alvast bedankt!
In principe wel, tenzij je een vrij beroep uitoefend. Wel inschrijven bij belastingdienst. Op de site van de kvk staat een lijst met vrije beroepen.
Bedankt, staat niet op de lijst! Ik zal morgen is bellen naar de kvk, die kunnen vast wel (gratis?) advies geven?
Geen idee. Lijkt me wel dat ze dat gratis doen. Wat heb je anders aan ze zonder gekheid, Als het wat kost zeggen ze dat vast wel van te voren.
Ik ben al 8,5 jaar freelancer - grafisch vormgever. Sta gewoon ingeschreven bij de KvK, hier betaal je iets van 50 euro p/j voor. Hou een eigen administratie bij voor btw aangifte en een jaarlijks bezoek bij de boekhouder voor de IB aangifte. Verder moet je veel verzekeringen nu zelf regelen, geen vakantiegeld meer, geen vakantiedagen etc. Maar wel veel vrijheid en dus blijheid Succes.
Hoi, Lancelots heeft mij ook erg geholpen om in het begin alles duidelijk te krijgen! Succes met het freelancen!